Ухвала
від 29.03.2024 по справі 714/432/24
ГЕРЦАЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 2/714/156/24

ЄУН : 714/432/24

У Х В А Л А

29 березня 2024 року м.Герца

Суддя Герцаївського районного суду Чернівецької області Єфтемій С.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Чернівецької регіональної філії Державного підприємства «Центр Державного земельного кадастру», Острицької сільської ради Чернівецького району Чернівецької області, треті особи ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії, -

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_4 в інтересах ОСОБА_1 як його представник звернулася до суду з позовом, у якому просила визнати протиправними дії Чернівецької регіональної філії Державного підприємства «Центр Державного земельного кадастру» щодо державної реєстрації земельної ділянки та зобов`язання відповідачів внести зміни до Державного земельного кадастру щодо реєстрації земельної ділянки.

Вивчивши матеріали справи, вважаю що позовна заява підлягає поверненню позивачу, виходячи з таких підстав.

Згідно з ч.1 ст. 2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав,

Статтею 4 ЦПК України гарантовано кожній особі право в порядку, встановленому цим Кодексом на звернення до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Наведені норми свідчать про те, що ніхто не може бути обмежений у праві на доступ до правосуддя, яке охоплює можливість особи ініціювати судовий розгляд та брати безпосередню участь у судовому процесі, або позбавлений такого права. Кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань.

Реалізація особою права на подання позову до суду здійснюється шляхом дотримання визначеної процесуальним законом процедури (порядку) захисту порушених прав, яка передбачає виконання чітких та передбачуваних вимог Цивільного процесуального кодексу України щодо форми, змісту позовної заяви, документів, які додаються до неї, недотримання яких має негативні наслідки для позивача, зокрема, передбачені частиною п`ятою статті 185 ЦПК України.

Відповідно до ч.ч. 1 та 2 ст. 58 ЦПК України сторона, третя особа,а такожособа,якій закономнадано правозвертатися досуду вінтересах іншоїособи,може братиучасть усудовому процесіособисто (самопредставництво)та (або)через представника. Особиста участь у справі особи не позбавляє її права мати в цій справі представника.

Частиною 7 ст. 177 ЦПК України передбачено, що до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.

Згідно ч.1 ст. 60 ЦПК України, представником у суді може бути адвокат або законний представник.

Повноваження адвоката як представника підтверджується довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" (ч.4 ст. 60 ЦПК України).

Відповідно до приписів ч.1 ст. 26 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність", адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги. Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.

Повноваження адвоката як захисника або представника в господарському, цивільному, адміністративному судочинстві, кримінальному провадженні, розгляді справ про адміністративні правопорушення, а також як уповноваженого за дорученням у конституційному судочинстві підтверджуються в порядку, встановленому законом (частина третя статті 26 зазначеного Закону).

Таким чином, в цивільному судочинстві, згідно з вимогами ст. 60 ЦПК України представником сторони як фізичної особи, за виключенням трудових спорів або справ у малозначних справах може бути тільки адвокат, повноваження якого є лише довіреність або ордер. Участь інших осіб як представників сторін є неприпустимим.

Як вбачається зі змісту позовної заяви, остання не містить власноручного підпису позивачки, а підписана ОСОБА_4 , як представницею позивача на підтвердження повноважень якої до позовної заяви додана довіреність на представлення інтересів ОСОБА_1 від 28 березня 2023 року, яка нотаріально посвідчена приватним нотаріусом Кучуряну Александру-Клаудіу (м. Сучава Румунія) та легалізована згідно до закону.

Доказів того, що ОСОБА_4 є адвокатом матеріали справи не містять.

Відповідно до частини першоїст. 185 ЦПК України,суддя після одержання позовної заяви вирішуючи питанняпро відкриттяпровадження усправі,перевіряє чиподана воназ додержаннямнорм чинногозаконодавства,а саместатей 175-177ЦПК України,зокрема :чи подановона досуду вписьмовій форміта відповідаєвимогам встановленихдля позовноїзаяви;підписана вонапозивачем абойого представником,або іншоюособою,якій закономнадано правозвертатися досуду вінтересах іншоїособи; належить позовну заяву розглядати за правилами цивільного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в справі, встановлених цим Кодексом.

У частині ч. 4 цієї статті передбачено, що заява повертається у випадку, коли заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.

Частиною 2 ст. 12 ЦПК України передбачено, що учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом

За наведених вище обставин, оскільки позовна заява ОСОБА_1 не містить власноручного підпису позивача, то вона на підставі п. 1 ч. 4ст.185ЦПК України підлягає поверненню.

Керуючись ст. 175, 177, п. 1 ч. 4 ст. 185, ст. 260, 261, 352-354, -

П О С Т А Н О В И В :

Позовну заяву ОСОБА_1 до Чернівецької регіональної філії Державного підприємства «Центр Державного земельного кадастру», Острицької сільської ради Чернівецького району Чернівецької області, треті особи ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії, повернути позивачу.

Роз`яснити позивачу, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви, в загальному порядку, передбаченому законом.

Ухвала набирає законної сили негайно, після її проголошення, але на неї може бути подана апеляційна скарга до Чернівецького апеляційного протягом 15-и днів з дня її проголошення.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкриті чи закритті апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя :

СудГерцаївський районний суд Чернівецької області
Дата ухвалення рішення29.03.2024
Оприлюднено01.04.2024
Номер документу117997062
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах про захист немайнових прав фізичних осіб, з них

Судовий реєстр по справі —714/432/24

Ухвала від 25.04.2024

Цивільне

Герцаївський районний суд Чернівецької області

Єфтемій С. М.

Ухвала від 29.03.2024

Цивільне

Герцаївський районний суд Чернівецької області

Єфтемій С. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні