Ухвала
від 27.03.2024 по справі 465/2193/24
ФРАНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

465/2193/24

2/465/2062/24

У Х В А Л А

про прийняття позовної заяви до розгляду

та відкриття провадження у справі

27.03.2024 року м. Львів

Суддя Франківського районного суду м. Львова Кузь В.Я., розглянувши матеріали позовної заяви:

Позивач: ОСОБА_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ;

Відповідач 1: Міністерство охорони здоров"я України, юридична адреса: м. Київ, вул. Грушевського, буд.7, код ЄДРПОУ 00012925;

Відповідач 2: Департамент охорони здоров"я Львівської обласної державної адміністрації, юридична адреса: м. Львів, вул. Конопницької, буд.3, код ЄДРПОУ 02013047;

Відповідач 3: Комунальне некомерційне підприємство "Львівське територіальне медичне об"єднання "Багатопрофільна клінічна лікарня інтенсивних методів лікування та швидкої медичної допомоги", юридична адреса: м. Львів, вул. Миколайчука, буд.9, код ЄДРПОУ 44496574;

Третя особа 1: ОСОБА_2 , проживаюча за адресою: АДРЕСА_1 ;

Третя особа 2: Державна казначейська служба України, юридична адреса: м. Київ, вул. Бастіонна, буд.6, код ЄДРПОУ 37567646;

Суть позову: про відшкодування моральної шкоди, -

встановив:

Позивач звернувся до суду із позовною заявою про відшкодування моральної шкоди.

Форма і зміст позовної заяви відповідає вимогам ст. ст. 175, 177 ЦПК України, та підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Відповідно до вимог ч.3 ст. 28 ЦПК України, справа підсудна Франківському районному суду м. Львова.

Вивчивши матеріали позовної заяви, з яких вбачаються цивільно-правові відносини між сторонами, вважаю, що є достатньо підстав для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття по них провадження.

Відповідно до ч.1 ст.2 ЦПК України, завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

П.1 ч.5 ст.12 ЦПК України, суд, зберігаючи об"єктивність і неупередженість, керує ходом судового процесу.

Згідно з ч.2 ст.214 ЦПК України, головуючий відповідно до завдання цивільного судочинства керує ходом судового засідання, забезпечує додержання послідовності і порядку вчинення процесуальних дій, здійснення учасниками судового процесу їх процесуальних прав і виконання ними обов`язків, спрямовує судовий розгляд на забезпечення повного, всебічного та об`єктивного з`ясування обставин справи, усуваючи із судового розгляду все, що не має істотного значення для вирішення справи.

Відповідно до приписів ч.2 ст.43 ЦПК України, учасники справи зобов`язані, зокрема, сприяти своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи, з`являтись в судове засідання за викликом суду, якщо їх явка визнана судом обов`язковою, подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом.

Відповідно до ч.1 ст.189 ЦПК України, завданнями підготовчого провадження є остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.

Ч.3 ст.189 ЦПК України визначено, що підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Зважаючи на характер спірних правовідносин, суд вважає за доцільне визнати явку учасників судового процесу обов"язковою в підготовче судове засідання для надання пояснень з приводу обставин справи та зобов"язує представити оригінали усіх документів, які стосуюються предмету спору, для їх огляду в судовому засіданні.

Як неодноразово наголошував в своїх рішеннях Європейський суд з прав людини, позивач, як сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитися провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки. Право на доступ до суду, закріплене у статті 6 Конвенції, не є абсолютним: воно може бути піддане допустимим обмеженням, оскільки вимагає за своєю природою державного регулювання.

При цьому, суд звертає увагу, що відповідно до ч.3 ст.43 ЦПК України, у випадку невиконання учасником справи його обов`язків суд застосовує до такого учасника справи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.

Згідно з положеннями ч. 1 ст. 143 ЦПК України, заходами процесуального примусу є процесуальні дії, що вчиняються судом у визначених цим Кодексом випадках з метою спонукання відповідних осіб до виконання встановлених у суді правил, добросовісного виконання процесуальних обов`язків, припинення зловживання правами та запобігання створенню протиправних перешкод у здійсненні судочинства.

Відповідно до ст. 258 ЦПК України, ухвала суду є однією із форм судового рішення.

Згідно із ст. 18 ЦПК України, судові рішення обов`язкові для всіх і підлягають виконанню на всій території України. Невиконання судового рішення є підставою для відповідальності, встановленої законом.

На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 12, 43, 187, 143, 189, 214, 258-260 ЦПК України, -

постановив:

Прийняти до розгляду та відкрити провадження у цивільній справі №465/2193/24.

Розгляд справи відповідно до вимог ст. 19 ЦПК України, здійснювати за правилами загального позовного провадження.

Призначитипідготовче засіданняв заліФранківського районногосуду м.Львова на 25 квітня 2024 року об 10 год. 00 хв., з урахуванням завантаженості судді, в тому числі як слідчого судді.

Визнати обов`язковою явку в підготовче засідання усіх учасників судового процесу для надання пояснень з приводу обставин справи та зобов"язати представити оригінали усіх документів, які стосуюються предмету спору, для їх огляду в судовому засіданні.

Роз`яснити позивачам та відповідачам, що вони мають право укласти мирову угоду на будь-якій стадії судового процесу, та мають право позивач відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу; позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог, змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви до початку судового засідання; відповідач має право подати зустрічний позов у строки, встановлені для подання відзиву на позов.

Відповідачі мають право надіслати: суду - відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову; позивачам , іншим відповідачам, а також третім особам копію відзиву та доданих до нього документів. У разі ненадання відповідачами відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи. Встановити відповідачамстрок для подання відзиву на позовну заяву не більше 15 днів з дня вручення даної ухвали.

Позивач має право подати до суду відповідь на відзив протягом 15 днів з дня його вручення, а відповідач - заперечення на відповідь протягом 15 днів з дня її вручення.

Треті особи мають право подати пояснення щодо позову та відзиву протягом 15 днів з дня їх вручення.

Зобов`язати сторін до початку розгляду справи по суті, повідомити суд про всі відомі їм рішення судів, що стосуються предмету спору, а також про всі відомі їм незавершені судові провадження, що стосуються предмету спору. Подати свої докази суду, або клопотання про витребування доказів, у випадку, якщо отримання доказів у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, є складнощі із долученням відомостей про неможливість отримання таких доказів особисто або іншою особою, яка бере участь у справі.

Копію ухвали направити учасникам судового процесу, яких попередити про наслідки невиконання вимоги суду щодо явки в судове засідання та надання документів, з вирішенням питання про накладення штрафу на особу, яка не виконала свої процесуаьні обов"язки.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається, на офіційному веб порталі «Судова влада України» за веб-адресою: http://fk.lv.court.gov.ua/sud1326/.

Суддя В. Кузь

Дата ухвалення рішення27.03.2024
Оприлюднено01.04.2024
Номер документу117998918
СудочинствоЦивільне
Сутьвідшкодування моральної шкоди

Судовий реєстр по справі —465/2193/24

Ухвала від 27.03.2024

Цивільне

Франківський районний суд м.Львова

Кузь В. Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні