У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29.03.2024 Справа №607/6905/24 Провадження №2/607/1915/2024
м. Тернопіль
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Стельмащук П.Я., розглянувши матеріали позовної заяви Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «С.Бандери 70» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Тернопільбуд» про стягнення заборгованості з утримання майна та прибудинкової території,
В С Т А Н О В И В:
Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «С.Бандери 70», в особі голови правління Жебелюка І.В., звернулося до Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області із вищевказаним позовом, у якому просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Тернопільбуд» на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «С.Бандери 70» заборгованість із сплати обов`язкових місячних платежів з утримання неподільного та загального майна і прибудинкової території у сумі 24952 грн.
Частиною 1 ст. 19 ЦПК України визначено, що суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства. Суди розглядають у порядку цивільного судочинства також вимоги щодо реєстрації майна та майнових прав, інших реєстраційних дій, якщо такі вимоги є похідними від спору щодо такого майна або майнових прав, якщо цей спір підлягає розгляду в місцевому загальному суді і переданий на його розгляд з такими вимогами.
Критеріями відмежування справ цивільної юрисдикції від інших є, по-перше, наявність спору щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів у будь-яких правовідносинах, крім випадків, коли такий спір вирішується за правилами іншого судочинства, а, по-друге, спеціальний суб`єктний склад цього спору, у якому однією зі сторін є, як правило, фізична особа. Отже, у порядку цивільного судочинства за загальним правилом можна розглядати будь-які справи, у яких хоча б одна зі сторін зазвичай є фізичною особою, якщо їх вирішення не віднесено до інших видів судочинства.
Перелік категорій справ, що підлягають розгляду в порядку господарського судочинства, визначено у статті 20 ГПК України.
Пунктом 15 ч.1 ст.20 ГПК України встановлено, що господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв`язку із здійсненням господарської діяльності (крім справ, передбачених частиною другою цієї статті), та інші справи у визначених законом випадках, зокрема, інші справи у спорах між суб`єктами господарювання.
При визначенні предметної юрисдикції справ суди повинні враховувати суб`єктний склад такого спору, суть права та/або інтересу, за захистом якого звернулася особа, заявлені вимоги, характер спірних правовідносин, зміст та юридичну природу обставин у справі.
Відповідно до статті 4 ГПК України юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
Статтею 20 ГПК України визначено, що господарські суди розглядають, зокрема, справи, що виникають у зв`язку зі здійсненням господарської діяльності та інші справи у спорах між суб`єктами господарювання.
Розгляд даного спору, ініційований Об`єднанням співвласників багатоквартирного будинку «С.Бандери 70», яке відповідно до п.4 розділу І Статуту є юридичною особою, до Товариства з обмеженою відповідальністю «Тернопільбуд», яке також є юридичною особою, про стягнення заборгованості.
Враховуючи, що сторони є юридичними особами, а спір стосується захисту права, порушеного у зв`язку з діяльністю юридичної особи, даний спір повинен розглядатися за правилами господарського судочинства.
Згідно п.1 ч.1 ст.186 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
Таким чином, суддя дійшов висновку, що позовна заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства та у відкритті провадження слід відмовити.
Керуючись ст. ст. 186, 258-261, 353 ЦПК України, суддя
П О С Т А Н О В И В:
У відкритті провадження за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «С.Бандери 70» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Тернопільбуд» про стягнення заборгованості з утримання майна та прибудинкової території відмовити.
Роз`яснити позивачу право на звернення до Господарського суду Тернопільської області, в порядку господарського судочинства.
Копію ухвали та матеріали позовної заяви направити позивачу.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання безпосередньо до Тернопільського апеляційного суду.
Суддя П. Я. Стельмащук
Суд | Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 29.03.2024 |
Оприлюднено | 01.04.2024 |
Номер документу | 118000486 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них про стягнення плати за користування житлом |
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Стельмащук П. Я.
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Стельмащук П. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні