Ухвала
від 29.03.2024 по справі 910/3637/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

29.03.2024Справа № 910/3637/24

Суддя Гумега О.В., розглянувши

позовну заяву Фізичної особи-підприємця Бут Олександра Васильовича

до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Дніпровська Набережна 19 В"

про стягнення заборгованості у розмірі 29 299,66 грн

УСТАНОВИВ:

Фізична особа-підприємець Бут Олександр Васильович (далі - позивач, ФОП Бут О.В.) звернулась до Господарського суду міста Києва з позовом до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Дніпровська Набережна 19 В" (далі - відповідач, ОСББ "Дніпровська Набережна 19 В") про стягнення 29 299,66 грн на підставі Договору про технічне та аварійне обслуговування систем центрального опалення, каналізації, гарячого та холодного водопостачання, внутрішніх будинкових електромереж, електрощитових та систем внутрішнього освітлення № 72/2021 від 01.03.2021 (далі - Договір), з яких: 12 500,00 грн основного боргу, 1047,95 грн пені, 1 001,71 грн 3% річних, 14 750,00 грн інфляційних втрат.

В обгрунтування позовних вимог позивач зазначив, що надав відповідачу послуги за Договором, тоді як останній не виконав зобов`язання щодо здійснення розрахунку за травень 2021 року.

Згідно ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Дослідивши матеріали позовної заяви (вх. № 3637/24 від 25.03.2024), суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на таке.

Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити, зокрема, місцезнаходження (для юридичних осіб), поштовий індекс, відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти сторін та інших учасників справи.

Позивачем не дотримано вимог п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України з огляду на таке.

Відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань вбачається, що зареєстрованим місцезнаходженням юридичної особи позивача є така адреса: Україна, 02002, місто Київ, вулиця Березняківська, будинок 38, квартира 222. Натомість, у позовній заяві зазначено інший поштовий індекс у адресі місцезнаходження юридичної особи позивача (02098).

Відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань вбачається, що зареєстрованим місцезнаходженням юридичної особи відповідача є така адреса: Україна, 02081, місто Київ, Дніпровська Набережна, будинок 19 В. Натомість, у позовній заяві не зазначено поштовий індекс у адресі місцезнаходження юридичної особи відповідача.

Крім того, у позовній заяві не зазначено номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти відповідача, разом з тим не зазначено і про те, що позивачу не відомі такі дані.

Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити, зокрема, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Позивачем не дотримано вимог п. 5 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України з огляду на таке.

Позивач у позовній заяві стверджує, що відповідач не оплатив послуги за Договором за травень 2021 року, проте сума таких послуг за травень 2021 року не зазначена, а також не зазначені докази на підтвердження їх надання.

Крім того, стверджуючи, що відповідач своєчасно не оплатив послуги за Договором за травень 2021 року, позивач не зазначив, коли та на якій підставі відповідач мав здійснити таку оплату відповідно до умов Договору. У свою чергу, позивач не зазначив початок періоду прострочення відповідачем грошового зобов`язання за Договором щодо оплати послуг за травень 2021 року.

Суд також звертає увагу, що у позовній заяві позивач стверджує, що "замовнику надавались відповідно до умов договору акти наданих послуг (докази відпраки надаємо)", проте фактично у позовній заяві не зазначено, які саме акти надавались відпвідачу, якими доказами це підтверджується. Жодні "докази відправки" відповідачу актів наданих послуг у додатках до позовної заяви не зазначені та фактично до останньої не додані.

З огляду на наведене, позовна заява не містить повного викладу обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити, зокрема, обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

Позивачем заявлено до стягнення з відповідача, окрім суми основного боргу у розмірі 12 500,00 грн , 1047,95 грн пені, 1 001,71 грн 3% річних, 14 750,00 грн інфляційних втрат.

Позовна заява не містить визначення дати прострочення відповідачем грошового зобов`язання за Договором щодо оплати послуг за травень 2021 року, а відтак нарахування позивачем пені з 20.06.2021, а 3% річних з 10.06.2022 є необгрунтованим, період нарахування інфляційних втрат (з - по) у розрахунку взагалі не зазначено.

Крім того, позовна заява не містить викладу обставин стосовно того, чи передбачена умовами Договору відповідальність у вигляді пені.

З огляду на наведене, надані позивачем розрахунки сум пені, 3% річних, інфляційних втрат не можуть бути визнані судом обгрунтованими.

Відповідно до ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.

Частиною другою статті 91 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.

Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством (ч. 4 ст. 91 Господарського процесуального кодексу України).

Відповідно до пункту 5.26 Вимог до оформлення документів ДСТУ 4163:2020, прийнятих та наданих чинності наказом Державного підприємства "Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації; сертифікації та якості" від 01.07.2020 № 144 (далі - ДСТУ 4163:2020), відмітка про засвідчення копії документа складається з таких елементів: слів "Згідно з оригіналом" (без лапок), найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії. У випадках, визначених законодавством, копії документів засвідчують відбитком печатки юридичної особи, структурного підрозділу (служби діловодства, служби кадрів, бухгалтерії тощо) юридичної особи або печатки "Для копій". Відмітку про засвідчення копії документа проставляють нижче реквізиту "Підпис" на лицьовому боці останнього аркуша копії документа.

Натомість, позивачем в якості додатків №№ 1, 2, 3, 8, 11 до позовної заяви додано копії письмових доказів, які не засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством, та фактично подано у вигляді ксерокопій.

Більш того, копія Договору № 72/2021 від 01.03.2021 (додаток № 1) подана у неякісній копії, не придатній для опрацювання, на підставі якої не можливо встановити обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.

З огляду на наведене, озивачем не дотримано вимог ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України.

Таким чином, позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки її подано без додержання вимог п.п. 2, 3, 5 ч. 3 ст. 162, ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України.

Згідно із ч. 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Суд відзначає, що з метою усунення встановлених недоліків позивач має:

- зазначити адреси місцезнаходження юридичної особи позивача та відповідача відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;

- зазначити відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти відповідача;

- надати письмові пояснення, в яких з посиланням на відповідні умови Договору зазначити, коли та на якій підставі відповідач мав здійснити оплату послуг за травень 2021 року, зазначити докази надання позивачем відповідачу послуг за Договором за травень 2021, визначити початок періоду прострочення відповідачем грошового зобов`язання за Договором щодо оплати послуг за травень 2021 року, зазначити, чи передбачена умовами Договору відповідальність у вигляді пені;

- надати докази надання позивачем відповідачу акту здавання-приймання робіт (надання послуг) за травень 2021 року;

- надати обгрунтовані розрахунки сум пені, 3% річних та інфляційних втрат за визначені періоди прострочення (з - по);

- надати належним чином засвідчені якісні копії додатків №№ 1, 2, 3, 8, 11 до позовної заяви.

Відповідно до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Керуючись ст. 162, 164, 174, 232, 233, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:

- зазначити адреси місцезнаходження юридичної особи позивача та відповідача відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;

- зазначити відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти відповідача;

- надати письмові пояснення, в яких з посиланням на відповідні умови Договору зазначити, коли та на якій підставі відповідач мав здійснити оплату послуг за травень 2021 року, зазначити докази надання позивачем відповідачу послуг за Договором за травень 2021, визначити початок періоду прострочення відповідачем грошового зобов`язання за Договором щодо оплати послуг за травень 2021 року, зазначити, чи передбачена умовами Договору відповідальність у вигляді пені;

- надати докази надання позивачем відповідачу акту здавання-приймання робіт (надання послуг) за травень 2021 року;

- надати обгрунтовані розрахунки сум пені, 3% річних та інфляційних втрат за визначені періоди прострочення (з - по);

- надати належним чином засвідчені якісні копії додатків №№ 1, 2, 3, 8, 11 до позовної заяви.

3. Встановити позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви протягом 5 (п`яти) днів з дня вручення даної ухвали.

4. Зобов`язати позивача подати до суду разом із заявою про усунення недоліків позовної заяви докази направлення копії цієї заяви і доданих до неї документів відповідачу з урахуванням положень статті 42 ГПК України.

5. Звернути увагу позивача, що виконання ним вимог ухвали суду у строк, встановлений судом, доводиться саме позивачем.

6. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання - 29.03.2024 та оскарженню не підлягає.

Суддя Оксана ГУМЕГА

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення29.03.2024
Оприлюднено01.04.2024
Номер документу118001741
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг

Судовий реєстр по справі —910/3637/24

Ухвала від 29.04.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Гумега О.В.

Ухвала від 29.03.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Гумега О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні