копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 жовтня 2010 р. Справа № 2а-7164/10/1870
Сумський окружний адміністративний суд в особі судді - Глазько С.М. розглянувши адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Ковпаківському районі м. Суми до Сумської міської спілки громадських організацій "Футбольний клуб "Суми" про стягнення заборгованості зі сплати штрафних санкцій за період з 30 липня 2010 року по 26 серпня 2010 року у розмірі 2329 грн. 91 коп. ,-
В С Т А Н О В И В:
Управління Пенсійного фонду України в Ковпаківському районі м. Суми звернулося до суду з позовом, у якому просить стягнути з Сумської міської спілки громадських організацій "Футбольний клуб "Суми" заборгованість зі сплати штрафних санкцій за період з 30 липня 2010 року по 26 серпня 2010 року у розмірі 2329 грн. 91 коп. Свої вимоги мотивує тим, що всупереч нормам Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” відповідач несвоєчасно подав звітність у зв'язку з чим до нього були застосовані штрафні санкції.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, надіслав суду заяву (а.с.17) в якій зазначав, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просив розгляд справи проводити без його участі.
Відповідач, повідомлений про час і місце розгляду справи за останнім відомим місцем реєстрації (а.с.15,19), в судове засідання не з’явився. Відповідно до ч. 1 ст. 40 КАС України у разі неповідомлення про зміну адреси повістка надсилається за останньою адресою і вважається врученою.
Відповідно до вимог ч.6 ст. 12 та ч.1 ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України, під час судового розгляду справи в судовому засіданні забезпечується повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, крім випадків неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи у разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження).
Таким чином, фіксування судового засідання по справі не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає за необхідне позов задовольнити, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що Сумська міська спілка громадських організацій "Футбольний клуб "Суми" зареєстрована як юридична особа та включена до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, відповідно до п.1 ч.1 ст. 14 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” є страхувальником та зареєстрована як платник страхових внесків в управлінні Пенсійного фонду України в Ковпаківському районі м. Суми, що підтверджується копіями довідок з ЄДРПОУ (а.с.6-8, 19).
Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 17 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” страхувальник, в даному випадку, Сумська міська спілка громадських організацій "Футбольний клуб "Суми", зобов'язаний: подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом.
Відповідно до п. 2.1 розділу 2 "Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованих внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування органам Пенсійного фонду України" затвердженого Постановою Пенсійного фонду України від 05 листопада 2009 року № 26-1 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24 листопада 2009 року № 1136/17152, страхувальники, крім осіб, зазначених в пунктах 2.2 - 2.4 цього розділу, формують та подають до органів Пенсійного фонду звіт не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення базового звітного періоду. Базовим звітним періодом для них є календарний місяць.
Як вбачається з п. 5 ч. 9 ст. 106 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою або подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду виконавчими органами Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання відомостей, звітності, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в разі повторного протягом року такого порушення - у розмірі 20 відсотків зазначених сум та не менше 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Так Управлінням Пенсійного фонду України в Ковпаківському районі м. Суми за несвоєчасне подання звітності відповідачем було винесено рішення № 1481 від 29 липня 2010 року (а.с.10), яким до відповідача були застосовані штрафні санкції у розмірі 2329 грн. 91 коп.
Вказане рішення, яке відповідач отримав 29 липня 2010 року, ним не оскаржувалося, однак вказана в рішенні сума штрафних санкцій відповідачем сплачена не була, що підтверджується розрахунком суми позовних вимог (а.с.5).
Враховуючи, що сума штрафних санкцій на момент розгляду справи відповідачем залишається несплаченою, що підтверджується заявою представника позивача (а.с.17), суд приходить до висновку, що вимоги позивача щодо стягнення з відповідача штрафних санкцій у розмірі 2329 грн. 91 коп. є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Ковпаківському районі м. Суми до Сумської міської спілки громадських організацій "Футбольний клуб "Суми" про стягнення заборгованості зі сплати штрафних санкцій за період з 30 липня 2010 року по 26 серпня 2010 року у розмірі 2329 грн. 91 коп. –задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Сумської міської спілки громадських організацій "Футбольний клуб "Суми" (і.к.35907378) на користь Управління Пенсійного фонду України в Ковпаківському районі м. Суми 2329 грн. 91 коп. стягнення заборгованості зі сплати штрафних санкцій за період з 30 липня 2010 року по 26 серпня 2010 року.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) С.М. Глазько
< Список > < Дата >
З оригіналом згідно
Суддя С.М. Глазько
Суд | Сумський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.10.2010 |
Оприлюднено | 27.10.2010 |
Номер документу | 11802992 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Сумський окружний адміністративний суд
С.М. Глазько
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні