Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
< Текст >
"25" жовтня 2010 р. № 2а- 12232/10/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Курило Л.В.,
розглянувши у порядку скороченого провадження в приміщенні суду справу за адміністративним позовом прокуратури Ленінського району м. Харкова в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю "КУА Юніком Плюс" про стягнення заборгованості,-
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Ленінського району м. Харкова в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Харкова звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд стягнути з відповідача заборгованість зі сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 3926,23 грн.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що згідно наданих Товариством з обмеженою відповідальністю "КУА Юніком Плюс" розрахунків сума страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за червень 2010 року, самостійно нарахована відповідачем до сплати, становить 3703,14 грн. - з урахуванням внесків на фонд оплати праці 33,2% та 223,09 грн. - з утримання із заробітної плати 2%. 05.08.2010 року Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Харкова відповідачу виставлено та надіслано вимогу №Ю 359 про сплату боргу, яка отримана 11.08.2010 року. Станом на 22.09.2010 року ТОВ "КУА Юніком Плюс" має заборгованість перед Управлінням Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Харкова зі сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 3926,23 грн.
В судове засідання представник позивача не прибув, в надісланій до суду заяві просив розгляд справи проводити за його відсутності.
Копія ухвали про відкриття скороченого провадження разом з копіями позовної заяви та доданих до неї документів була надіслана відповідачу та ним отримана 12.10.2010 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення. (а.с 13)
Відповідач у десятиденний строк з дня одержання ухвали про відкриття скороченого провадження та копій документів, заперечень проти позову та необхідних документів або заяву про визнання позову до суду не подав.
Таким чином, відповідач є належним чином повідомлений про наслідки неподання заперечень проти позову та необхідних документів або заяви про визнання позову до суду.
Згідно п.4 ч.1 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо: стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження.
Товариство з обмеженою відповідальністю "КУА Юніком Плюс" (ідентифікаційний код 33480787) включено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України як юридичну особу. (а.с 5)
Товариство з обмеженою відповідальністю "КУА Юніком Плюс" (ідентифікаційний код 33480787) відповідно до ст. 1 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" та ст. 14 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Порядок нарахування, обчислення та строки сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування передбачений Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” № 1058-IV від 09.07.2003 року.
Відповідно до статті 5 Закону № 1058-IV він регулює відносини, що виникають між суб’єктами системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування. Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на ці відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону. Виключно цим Законом визначаються, зокрема, платники страхових внесків, їх права та обов’язки, порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками.
Згідно із частиною 2 статті 17 Закону № 1058-IV страхувальник зобов’язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески. Частиною 6 статті 19 цього Закону встановлено, що страхові внески нараховуються на суми, зазначені в частинах 1 та 2 цієї статті, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати.
Стаття 20 Закону № 1058-IV визначає порядок обчислення та сплати страхових внесків. В абзаці 1 частини 6 цієї статті встановлено, що страхувальники зобов’язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 19 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхові внески до солідарної системи нараховуються: для роботодавця - на суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці", виплату винагород фізичним особам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру, що підлягають обкладенню податком на доходи фізичних осіб, а також на суми оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, яка здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги по тимчасовій непрацездатності.
Відповідно до п. 5 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України 19.12.2003 р. N 21-1, обчислення страхових внесків зазначеною категорією платників здійснюється щомісячно за ставками, що визначаються відповідно до п. п. 4.1, 4.2 Інструкції та відповідно до ст. 4 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування": 33.2 відсотки для суб'єктів підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднань, які використовують працю найманих працівників від суми фактичних витрат на оплату плати працівників, які включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних витрат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці". Для підприємств, установ і організацій, де працюють інваліди, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування визначається окремо за ставкою чотири відсотки від об'єкта оподаткування для працюючих інвалідів.
Відповідно до п. 4 ст. 4 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування із заробітної плати працівників підприємства проводиться утримання у розмірі 0,5 відсотків від об'єкта оподаткування, із заробітної плати або з частини заробітної плати, що не перевищує розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та 2 відсотки від об'єкта оподаткування, з частини заробітної плати в розмірі понад прожитковий мінімум для працездатних осіб.
Страхові внески нараховуються незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати.
Відповідно до пункту 8.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України 19.12.2003 р. N 21-1, суми страхових внесків, своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, у тому числі обчислені органами Пенсійного фонду, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка).
Відповідно до ст. ст. 14, п. 6, 12 ст. 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" N 1058 від 09.07.2003 р., платники збору на обов'язкове пенсійне державне страхування зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду; страхові внески сплачуються незалежно від фінансового стану платника.
Базовим звітним періодом є календарний місяць.
Згідно наданого до управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Харкова розрахунку суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за червень 2010 року, відповідачем самостійно нарахована сума страхових внесків в розмірі 3703,14 грн.
Управлінням Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю "КУА Юніком Плюс" направлялася вимога про сплату боргу №Ю-359У від 05.08.2010 року на суму 3234,87 грн., яка отримана відповідачем, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення. (а.с 9,10)
Відповідно до частини 12 статті 20 зазначеного Закону страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Згідно ч. 9 ст. 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" днем сплати страхових внесків вважається:
- у разі перерахування сум страхових внесків у безготівковій формі з банківського рахунку страхувальника на банківський рахунок органу Пенсійного фонду або у випадках, передбачених цим Законом, на рахунок Накопичувального фонду - день списання установою банку, установою Державного казначейства України суми платежу з банківського (спеціального реєстраційного) рахунку страхувальника незалежно від часу її зарахування на банківський рахунок органу Пенсійного фонду;
- у разі сплати сум страхових внесків готівкою - день внесення страхувальником коштів у банківську установу чи відділення зв'язку для перерахування на банківські рахунки органу Пенсійного фонду та/або Накопичувального фонду.
Товариство з обмеженою відповідальністю "КУА Юніком Плюс" не додержується вимог діючого законодавства щодо порядку обчислення та сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
За підприємством рахується заборгованість в сумі 3926,23 грн. Відповідач у строки, визначені законодавством, зобов'язання не виконав.
Частиною 3 статті 106 "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" встановлено, що орган Пенсійного фонду має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки. У разі звернення органу Пенсійного фонду з позовом про стягнення недоїмки до суду передбачені законодавством заходи досудового врегулювання спорів не застосовуються.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно ч.1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
За таких обставин, суд вважає позов доведеним, обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню у повному обсязі.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 94, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, Харківський окружний адміністративний суд,
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов прокуратури Ленінського району м. Харкова в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю "КУА Юніком Плюс" про стягнення заборгованості –задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "КУА Юніком Плюс" (код ЄДРПОУ 33480787) на користь Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Харкова (код ЄДРПОУ 22682106) суму заборгованості зі сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за червень 2010 року в розмірі 3926,23 грн. (три тисячі дев'ятсот двадцять шість грн. 23 коп.)
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Апеляційні скарги у справах, передбачених пунктами 1, 2 частини першої цієї статті, розглядаються апеляційними судами в порядку письмового провадження.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя Курило Л.В.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.10.2010 |
Оприлюднено | 27.10.2010 |
Номер документу | 11803164 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Курило Л.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні