"01" квітня 2024 р. Справа № 363/1590/24
У Х ВА Л А
Іменем України
01 квітня 2024 року слідчий суддя Вишгородського районного суду Київської області ОСОБА_1 , перевіривши матеріали скарги адвоката ОСОБА_2 на бездіяльність прокурора,
встановив:
01.04.2024 року до суду надійшла скарга адвоката ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_3 на бездіяльність прокурора щодо не розгляду Вишгородською окружною прокуратурою подане представником потерпілого клопотання за вихідним №С-06 від 26.03.2024 року. Скарга скеровано до Вишгородського районного суду Київської області через систему «Електронний суд».
Оглянувши матеріали скарги, вважаю, що її слід повернути скаржнику виходячи з наступних підстав.
Відповідно до п.1 ч.2 ст.304 КПК України, скарга повертається, якщо скаргу подала особа, яка немає права подавати скаргу.
Згідно ч.1 ст.58 КПК України, передбачено, що потерпілого у кримінальному провадженні може представляти представник - особа, яка у кримінальному провадженні має право бути захисником.
Статтею 45КПК України встановлено загальні вимоги до особи, яка має намір брати участь в кримінальному провадженні в процесуальному статусі захисника. Так, захисником є адвокат, який здійснює захист підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, виправданого, особи, стосовно якої передбачається застосування примусових заходів медичного чи виховного характеру або вирішувалося питання про їх застосування, а також особи, стосовно якої передбачається розгляд питання про видачу іноземній державі (екстрадицію). Захисником не може бути адвокат, відомості про якого не внесено до Єдиного реєстру адвокатів України або стосовно якого у Єдиному реєстрі адвокатів України містяться відомості про зупинення або припинення права на зайняття адвокатською діяльністю.
Пунктом 1частиною 3статті 58КПК Українивизначено,що повноваженняпредставника потерпілогона участьу кримінальномупровадженні підтверджуються, документами, передбаченими статтею 50 цього Кодексу, - якщо представником потерпілого є особа, яка має право бути захисником у кримінальному провадженні.
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 20Закону України«Про адвокатурута адвокатськудіяльність» під час здійснення адвокатської діяльності адвокат має право вчиняти будь-які дії, не заборонені законом, правилами адвокатської етики та договором про надання правової допомоги, необхідні для належного виконання договору про надання правової допомоги, зокрема, представляти і захищати права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб у суді, органах державної влади та органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності, громадських об`єднаннях, перед громадянами, посадовими і службовими особами, до повноважень яких належить вирішення відповідних питань в Україні та за її межами.
Так, повноваження захисника на участь у кримінальному провадженні у відповідності до вимог статті 50 КПК України, підтверджуються: 1)свідоцтвом про право на зайняття адвокатською діяльністю; 2)ордером, договором із захисником або дорученням органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги. Встановлення будь-яких додаткових вимог, крім пред`явлення захисником документа, що посвідчує його особу, або умов для підтвердження повноважень захисника чи для його залучення до участі в кримінальному провадженні не допускається.
Адвокатом ОСОБА_2 до скарги від 01.04.2024 року на бездіяльність прокурора додані: копія свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю №2601/10 від 21.05.2004 року; копія ордеру серія НОМЕР_1 від 19.11.2023 року, в якому наведені відомості про надання адвокатом ОСОБА_2 . правової допомоги клієнту ОСОБА_3 у кримінальному провадженні в слідчих підрозділах Національної поліції України, в ДБР, СБУ, ДВС та судах всіх інстанцій як потерпілого від шахрайствах дій при оформлені нерухомого майна, на підставі договору про надання правової допомоги №230920 від 20.09.2023 року; копія договору №230920 від 20.09.2023 року про надання правової (правничої) допомоги, між Адвокатським об`єднанням «Декань і Партнери» в особі керуючого ОСОБА_2 та ОСОБА_3 .
Отже, як вбачається з матеріалів скарги, що дана скарга подана до суду представником ОСОБА_3 адвокатом ОСОБА_2 через систему «Електронний суд», який на підтвердження своїх повноважень до матеріалів скарги додав копії договору №230920 від 20.09.2023 року та на підставі якого виписаний ордер серія НОМЕР_1 від 19.11.2023 року.
З копії договору №230920 від 20.09.2023 року про надання правової (правничої) допомоги, вбачається відсутній підпис ОСОБА_3 , що свідчить не укладання останнім з Адвокатським об`єднанням «Декань і Партнери» вказаного договору.
Вказане виключає, в даному випадку, можливість посилання на ордер та договір як на документ, що посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги в суді.
А тому слідчий суддя вважає, що скаргу необхідно повернути скаржнику, оскільки її підписано особою, право якої на вчинення таких дій не підтверджено у встановленому законом порядку.
При цьому, слід роз`яснити скаржнику, що у відповідності до ч.7 ст.304КПК України повернення скарги не позбавляє права повторного звернення до слідчого судді, суду в порядку, передбаченому КПК України.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст.303, 304, 306, 307, 372, 392 КПК України, слідчий суддя,-
ухвалив:
Скаргу адвоката ОСОБА_2 на бездіяльність прокурора повернути скаржнику, роз`яснивши при цьому, що повернення скарги не позбавляє права повторного звернення до слідчого судді, суду в порядку, передбаченому КПК України.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її оголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Якщо ухвалу слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання копії судового рішення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Вишгородський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 01.04.2024 |
Оприлюднено | 03.04.2024 |
Номер документу | 118036083 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора |
Кримінальне
Вишгородський районний суд Київської області
Рудюк О. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні