Справа № 367/2646/24
Провадження по справі № 2/367/3458/2024
У Х В А Л А
про відкриття провадження
22 березня 2024 року суддя Ірпінського міського суду Київської області Горбачова Ю.В., розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Бучанської міської ради, третя особа: Бучанська державна нотаріальна контора, про встановлення додаткового строку на подання заяви на прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Бучанської міської ради, третя особа: Бучанська державна нотаріальна контора, про встановлення додаткового строку на подання заяви на прийняття спадщини.
Розглянувши матеріали позовної заяви суд вважає її поданою з додержанням вимог ст. 175, 177 ЦПК України, віднесеною до предметної, суб`єктної, інстанційної та територіальної юрисдикції суду.
Підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення, відмови у відкритті провадження відсутні.
Ст. 196 та ч. 1 ст. 197 ЦПК України встановлено, що для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання, дата і час якого призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі та проводиться судом з повідомленням учасників справи.
Враховуючи приписи ч. 3 ст. 274 ЦПК України, суд вважає, що розгляд справи належить здійснювати за правилами загального позовного провадження.
До того ж, для повного, всебічного розгляду справи суд вважає за необхідне витребувати від Бучанської державної нотаріальної контори належним чином засвідчену копію спадкової справи за ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 у м. Буча, Київської області.
Згідно ч. 6 ст. 84 ЦПК України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Відповідно до ч. 7 ст. 84 ЦПК України особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
Відповідно до ч. 8 ст. 84 ЦПК України у разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені ЦПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 84, 175, 177, 187, 189, 196, 197 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Бучанської міської ради, третя особа: Бучанська державна нотаріальна контора, про встановлення додаткового строку на подання заяви на прийняття спадщини.
Призначити підготовче засідання по справі на 02.05.2024року о12год.00хв. в приміщенні Ірпінського міського суду Київської області.
Витребувати від Бучанської державної нотаріальної контори належним чином засвідчену копію спадкової справи за ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 у м. Буча, Київської області.
Про час і місце судового засідання повідомити сторони по справі.
Копію ухвали направити учасникам для відома та до Бучанської державної нотаріальної контори (Київська обл., м. Буча, вул. Пушкінська, буд. 59-Б) на виконання.
Встановити відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву відповідно до ч. 7 ст.178 ЦПК України - пятнадцять днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі з доданням доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем; а також документів, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
Згідно з ч. 8 ст. 178, ч. 2 ст. 191 ЦПК України попередити відповідачу, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред`являти зустрічний позов.
Відповідно до ст. 179, 180, 191, 199 ЦПК України запропонувати позивачу подати до суду відповідь на відзив, а відповідачу заперечення протягом п`яти днів з дня отримання відзиву на позов та відповіді на відзив відповідно.
Відповідно до ч. 3 ст. 49 ЦПК України до закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви.
Роз`яснити третій особі, що вона має право подати пояснення щодо позову в строк п`ять днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі, а щодо відзиву - протягом десяти днів із дня його отримання.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена у зв`язку з порушенням правил підсудності протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення шляхом подачі апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - https://court.gov.ua/sud1013/ та в Єдиному державному реєстрі судових рішень за посиланням - http://reestr.court.gov.ua.
Суддя: Ю. В. Горбачова
Суд | Ірпінський міський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 22.03.2024 |
Оприлюднено | 03.04.2024 |
Номер документу | 118047536 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них |
Цивільне
Ірпінський міський суд Київської області
Горбачова Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні