Ухвала
від 02.04.2024 по справі 538/352/24
ЛОХВИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 538/352/24

Провадження № 2-во/538/7/24

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

02 квітня 2024 року м. Лохвиця

Лохвицький районний суд Полтавської області в складі головуючого судді Цімботи Л.Г., з участю секретаря судового засідання Дугніст А.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Лохвиця заяву ОСОБА_1 про виправлення описки у судовому рішенні у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Ісковецької сільської ради Лохвицького району Полтавської області про визнання права власності на спадкове майно,

в с т а н о в и в:

29.02.2024року від ОСОБА_1 надійшла заявапро виправленняописки урішенні Лохвицькогорайонного судуПолтавської областівід 04.03.2010р.по справі№ 2-117/2010 за позовом ОСОБА_1 доІсковецької сільськоїради Лохвицькогорайону Полтавськоїобласті провизнання прававласності наспадкове майно, яким позовні вимоги ОСОБА_1 задоволені., оскільки в резолютивній частині по батькові позивача зазначено " ОСОБА_2 " замість правильного " ОСОБА_3 ".

В судовому засіданні ОСОБА_1 вимоги заяви підтримала.

Суд вислухавши заявницю, дослідивши документи додані до заяви по виправлення описки, матеріали цивільної справи № 2-117/2010 дійшов такого висновку.

Відповідно ч. 1 ст. 269 ЦПК України, суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки.

Відповідно до п. 19 постанови Пленуму Верховного Суду України № 14від 18.12.2009 року «Про судове рішення у цивільній справі», вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.

Судом встановлено, що у оригіналі судового рішення, що наявне в матеріалах цивільної справи № 2-117/2010 за позовом ОСОБА_1 до Ісковецької сільської ради Лохвицького району Полтавської області про визнання права власності на спадкове майно, а саме в резолютивній частині по батькові позивачки зазначено правильно : "Визнати право власності за ОСОБА_1 на будинковолодіння розташоване за АДРЕСА_1 ".

Помилка щодо по батькові позивачки міститься лише в копії такого рішення, що була видана позивачці раніше. При цьому суд звертає увагу, що в той час в Лохвицькому районному суді копії судових рішень виготовлялась друкарським способом, система документообігу на той час ще не функціонувала. Більше того на цій копії судового рішення мається штамп МБТІ, про те, що будинковолодіння в цілому зареєстроване за " ОСОБА_1 " " ІНФОРМАЦІЯ_1 ".

Враховуючи вищевикладене суд вважає. що будь-яка описка в судовому рішенні (оригіналі) відсутня, а відтак заява про виправлення описки задоволенню не підлягає.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 258-260, 269 ЦПК України, суд,

п о с т а н о в и в:

В задоволенні заяви ОСОБА_1 про виправлення описки відмовити.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення в порядку передбаченому п.15.5) Перехідних положень ЦПК України.

Суддя Лохвицького

районного суду Л.Г.Цімбота

СудЛохвицький районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення02.04.2024
Оприлюднено03.04.2024
Номер документу118056407
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них

Судовий реєстр по справі —538/352/24

Ухвала від 02.04.2024

Цивільне

Лохвицький районний суд Полтавської області

Цімбота Л. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні