Рішення
від 01.04.2024 по справі 133/1785/23
КОЗЯТИНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

КОЗЯТИНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 133/1785/23

Провадження № 2/133/509/24

РІШЕННЯ

Іменем України

01.04.2024 м. Козятин

Козятинський міськрайонний суд Вінницької області у складі:

головуючого судді Кучерук І.М.,

за участю секретаря Корбут Ю.А.,

розглянувши усудовому засіданніза правиламизагального позовногопровадження цивільнусправу запозовом ОСОБА_1 до Самгородоцькоїсільської радипро визначеннядодаткового строкудля прийняттяспадщини,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Самгородоцької сільської ради, в якому просить визначити їй додатковий строк для прийняття спадщини.

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач вказала, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати ОСОБА_2 . У встановлений законодавством строк вона не зверталася до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини у зв`язку із великою відстанню між місцем проживання і місцем знаходження спадкового майна та введенням воєнного стану на території України.

Враховуючи наведені вище обставини, позивачу необхідно визначити додатковий строк для прийняття спадщини в судовому порядку.

У судовому засіданні 06.12.2023 позивач позовні вимоги пітримала.

01.04.2024 позивач у судове засідання не з`явилася, надала суду заяву, в якій позовні вимоги підтримує в повному обсязі, просить справу слухати у її відсутність.

Представник відповідача у судове засідання не з`явився, надав до суду заяву, в якій позовні вимоги визнає та просить справу слухати у його відсутності.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла мати позивача ОСОБА_2 (а.с. 6, 51-52).

Після смерті матері позивач фактично прийняла спадщину, що підтверджується довідкою Йосипівського старостинського округу Самгородоцької сільської ради від 19.04.2023, у якій вказано, що ОСОБА_1 розпорядилась речами померлої, користувалась будинком та земельною ділянкою (а.с.13).

Спадкоємцем першої черги за законом після смерті останньої є позивач. Заяву про прийняття спадщини за матір`ю позивач не змогла подати вчасно із великою відстанню між місцем постійного проживання і місцем знаходження спадкового майна та введенням воєнного стану на території України.

За загальними положеннями про спадкування право на спадщину виникає в день відкриття спадщини; спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою; для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини (ст.ст. 1220, 1222, 1270 ЦК України).

Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини (ч.1 ст. 1269 ЦК України).

Таким чином, право па спадщину виникає з моменту її відкриття, і закон зобов`язує спадкоємця, який постійно не проживав зі спадкодавцем, у шестимісячний строк подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини.

Статтею 1272 ЦК України передбачено, що за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

ОСОБА_1 пропустила строк для прийняття спадщини з поважних причин, тому суд вважає, що позивачу слід визначити додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини.

Відповідно до ч. 4 ст. 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.

З урахуванням викладеного вище, а також зважаючи на те, що відповідач визнав позов у повному обсязі, що не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.

Керуючись ст. 1272 ЦК України, ст.ст. 200, 259,263-265 ЦПК України, суд,

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк терміном три місяці після набрання рішенням законної сили для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Рішення суду може бути оскаржене протягом 30 днів з дня складання повного судового рішення до Вінницького апеляційного суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Позивач: ОСОБА_1 , адреса: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1

Відповідач: Самгородоцька сільська рада, адреса: вул. Миру, 48, с. Самгородок, Хмільницький район, Вінницька область, ЄДРПОУ 04328418.

Суддя І.М. Кучерук

Дата ухвалення рішення01.04.2024
Оприлюднено03.04.2024
Номер документу118061992
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —133/1785/23

Рішення від 01.04.2024

Цивільне

Козятинський міськрайонний суд Вінницької області

Кучерук І. М.

Ухвала від 07.11.2023

Цивільне

Козятинський міськрайонний суд Вінницької області

Кучерук І. М.

Ухвала від 04.10.2023

Цивільне

Козятинський міськрайонний суд Вінницької області

Кучерук І. М.

Ухвала від 12.06.2023

Цивільне

Козятинський міськрайонний суд Вінницької області

Кучерук І. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні