Ухвала
від 28.03.2024 по справі 910/2378/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність

28.03.2024Справа № 910/2378/24

Господарський суд міста Києва у складі судді Стасюка С.В., за участю секретаря судового засідання Демидової А.А., розглянувши матеріали

за заявою фізичної особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 )

про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність

Представники учасників справи: згідно протоколу судового засідання

ВСТАНОВИВ:

Фізична особа ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність у зв`язку з неможливістю погасити заборгованість у розмірі 2 508 755, 56 грн.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 05.03.2024 прийнято заяву про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність до розгляду. Підготовче засідання суду призначено на 28.03.2024.

У підготовчому засіданні 28.03.2024 представник заявника (боржника) та безпосередньо ОСОБА_1 надали пояснення по суті поданої заяви, просили суд відкрити провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 , керуючим реструктуризацією боргів боржника призначити арбітражну керуючу Белінську Наталію Олександрівну.

Згідно приписів ст. 119 Кодексу України з процедур банкрутства у підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, з`ясовує наявність підстав для відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, а також вирішує інші питання, пов`язані з розглядом заяви. Підготовче засідання проводиться у порядку, передбаченому цим Кодексом. За наслідками підготовчого засідання господарський суд постановляє ухвалу про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність або про відмову у відкритті провадження у справі про неплатоспроможність.

Розглянувши у судовому засіданні 28.03.2024 заяву фізичної особи ОСОБА_1 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи та оцінивши наявні в ній докази, судом встановлено наступне.

Частиною 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Цей Кодекс встановлює умови та порядок відновлення платоспроможності боржника - юридичної особи або визнання його банкрутом з метою задоволення вимог кредиторів, а також відновлення платоспроможності фізичної особи.

Статтею 1 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що неплатоспроможність - це неспроможність боржника виконати після настання встановленого строку грошові зобов`язання перед кредиторами не інакше, як через застосування процедур, передбачених цим Кодексом

Відповідно до ст. 113 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про неплатоспроможність боржника - фізичної особи, фізичної особи - підприємця здійснюється в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб, з урахуванням особливостей, встановлених цією Книгою.

Статтею 115 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справі про неплатоспроможність боржника - фізичної особи може бути відкрито лише за заявою боржника.

Так, ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ), як фізична особа звернувся до Господарського суду міста Києва із заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, в порядку Книги четвертої Кодексу України з процедур банкрутства.

В обґрунтування заяви заявник зазначає, що у неї відсутні фінансові можливості погасити заборгованість у розмірі 2 508 755, 56 грн.

Відповідно до ч. 1 ст. 119 Кодексу України з процедур банкрутства у підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, з`ясовує наявність підстав для відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, а також вирішує інші питання, пов`язані з розглядом заяви.

У заяві про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржник зазначив про наявність кредиторської заборгованості в загальному розмірі 2 508 755, 56 грн. перед наведеними нижче кредиторами:

- ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в розмірі 2 473 507, 66 грн, що виникла на підставі договору позики грошових коштів від 14.05.2014. На підтвердження заборгованості, боржником надано рішення суду від 29.05.2019 у справі № 761/19841/16-ц;

- АТ КБ "ПриватБанк" в розмірі 21 591, 06 грн, що виникла на підставі угоди від 11.12.2013. На підтвердження заборгованості, боржником надано довідку банку;

- АТ "Універсал Банк" в розмірі 13 746, 84 грн, що виникла на підставі договору від 11.11.2020. На підтвердження заборгованості, боржником надано довідку банку.

Частиною 2 ст. 115 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що боржник має право звернутися до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність у разі, якщо:

1) боржник припинив погашення кредитів чи здійснення інших планових платежів у розмірі більше 50 відсотків місячних платежів за кожним з кредитних та інших зобов`язань упродовж двох місяців;

2) у боржника відсутнє майно, на яке може бути звернено стягнення, а здійснені виконавцем відповідно до Закону України "Про виконавче провадження" заходи щодо розшуку такого майна виявилися безрезультатними;

3) існують інші обставини, які підтверджують, що найближчим часом боржник не зможе виконати грошові зобов`язання чи здійснювати звичайні поточні платежі (загроза неплатоспроможності).

У відповідності до ч. 3 ст. 115 Кодексу України з процедур банкрутства до складу грошових вимог, у тому числі щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції.

Отже, вищеописаними обставинами справи підтверджується обґрунтованість тверджень ОСОБА_4 про виникнення та неможливість виконання боржником грошових зобов`язань на суму 229 997, 09 грн.

За наслідками дослідження поданих суду документів, зокрема, декларацій про майновий стан боржника за 2021-2023 роки, інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна судом встановлено, що ОСОБА_1 є власником земельної ділянки для ведення індивідуального садівництва яка знаходиться за адресою: Київська область, Вишгородський район, на території Іванківської СТГ (за межами населеного пункту), кадастровий номер: 3222080300:02:002:0030, загальна площа: 0,12 га, Державний акт на земель ділянку ЯК № 693009; власником частки у спільній частковій власності - комунальної квартири АДРЕСА_1 , а саме, половини від 40,58 кв.м відповідно до свідоцтва про право власності на житло, виданого Шевченківською районною у м. Києві державною адміністрацією згідно з розпорядженням (наказом) від 13.01.2004 року № 1955.

Також, ОСОБА_1 є партнером в юридичній особі, яка зареєстрована в Домініканській республіці - STELLADOMINIK SRL, RNS No.1-30-80263-7, частка в капіталі компанії складає 45 000 домініканських песо - 45% від капіталу товариства. На підтвердження надано протокол зборів учасників зазначеної компанії від 11.03.2023 з нотаріально засвідченим перекладом на українську мову. Крім того, надано повідомлення про призупинення діяльності або закриття підприємства, винесене Головним податковим управлінням Домініканської республіки 12.01.2024, з нотаріально засвідченим перекладом на українську мову.

Судом встановлено відсутність непогашеної судимості за економічні злочини, а також відсутність статусу фізичної особи-підприємця.

Згідно відомостей, відображених у заяві, ОСОБА_1 , тимчасово не працює, що підтверджується записом у трудовій книжці серії НОМЕР_2 .

Відповідно до 3 ст. 119 Кодексу України з процедур банкрутства за наслідками підготовчого засідання господарський суд постановляє ухвалу про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність або про відмову у відкритті провадження у справі про неплатоспроможність.

Згідно ч. 4 ст. 119 Кодексу України з процедур банкрутства Господарський суд постановляє ухвалу про відмову у відкритті провадження у справі про неплатоспроможність, якщо: 1) відсутні підстави для відкриття провадження у справі про неплатоспроможність; 2) боржник виконав зобов`язання перед кредитором (кредиторами) у повному обсязі до підготовчого засідання суду; 3) боржника притягнуто до адміністративної або кримінальної відповідальності за неправомірні дії, пов`язані з неплатоспроможністю;4) боржника визнано банкрутом протягом попередніх п`яти років.

28.03.2024 у підготовчому засіданні судом не було встановлено підстав для відмови у відкритті провадження у справі про неплатоспроможність перелічених у ч. 4 ст. 119 Кодексу.

Зважаючи на викладене, за наслідками розгляду у підготовчому засіданні заяви фізичної особи ОСОБА_1 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, суд вважає за доцільне її задовольнити у передбачений діючим законодавством спосіб, шляхом відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ).

Згідно ч. 5 ст. 119 Кодексу України з процедур банкрутства питання введення процедури реструктуризації боргів боржника та призначення керуючого реструктуризацією, вирішується господарським судом в ухвалі про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність.

Приписами п. 2-1 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що Заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), крім відомостей, передбачених частиною першою статті 34, частиною другою статті 116 цього Кодексу, повинна містити пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією.

Ініціюючий кредитор або боржник - фізична особа додає до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) заяву арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим частиною третьою статті 28 цього Кодексу.

Господарський суд, відкриваючи провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), призначає арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, розпорядником майна або керуючим реструктуризацією.

У разі якщо заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) не містить пропозиції щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією або до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) не додано заяви цього арбітражного керуючого про участь у справі, або з підстав, визначених частиною третьою статті 28 цього Кодексу, цього арбітражного керуючого не може бути призначено розпорядником майна або керуючим реструктуризацією, або заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство подано боржником - юридичною особою, призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією здійснюється господарським судом самостійно з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України, у порядку, що діяв до дня введення цього Кодексу в дію, шляхом застосування автоматизованої системи.

У заяві про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність заявник просив суд призначити керуючим реструктуризацією боржника арбітражну керуючу Белінську Наталію Олександрівну.

До матеріалів справи долучено заяву арбітражної керуючої Белінської Наталії Олександрівни про участь у справі в якій останній повідомив, що має свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого № 190 від 12.02.2013, судимості за вчинення корисливих злочинів та заборони суду займатися діяльністю арбітражного керуючого не має, управління боржником раніше не здійснювала, не є заінтересованою особою у цій справі, не має конфлікту інтересів, відповідальність арбітражного керуючого застрахована відповідно до договору добровільного страхування цивільно-правової відповідальності арбітражного керуючого № 046-0001153/01ВАК від 26.12.2023.

Таким чином, враховуючи імперативні приписи п. 2-1 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства суд вважає за доцільне призначити керуючим реструктуризацією фізичної особи ОСОБА_1 арбітражну керуючу Белінську Наталію Олександрівну (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого № 190 від 12.02.2013).

Відповідно до ч. 2 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень керуючого реструктуризацією становить п`ять розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб за кожен місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.

У зв`язку з викладеним вище, суд встановлює керуючому реструктуризацією боржника арбітражній керуючій Белінській Наталії Олександрівні розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання нею повноважень керуючого реструктуризацією боржника із розрахунку п`яти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб за кожен місяць виконання повноважень за рахунок коштів заявника.

Таким чином, встановивши факт неплатоспроможності боржника, а також визначившись з кандидатурою арбітражного керуючого для призначення керуючим реструктуризацією боржника, керуючись ст. 28, 30, 119 Кодексу України з процедур банкрутства та ст. 232, 234 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва

УХВАЛИВ:

1. Відкрити провадження у справі № 910/2378/24 про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ).

2. Ввести процедуру реструктуризації боргів боржника.

3. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів.

4. Оприлюднити на офіційному веб-порталі повідомлення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ), текст якого додається.

5. Призначити керуючим реструктуризацією фізичної особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) арбітражну керуючу Белінську Наталію Олександрівну (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого № 190 від 12.02.2013).

6. Встановити оплату послуг арбітражній керуючій Белінській Наталії Олександрівні в розмірі п`яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб за кожен місяць виконання повноважень за рахунок коштів заявника.

7. Заборонити фізичної особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ), відчужувати майно.

8. Встановити керуючому реструктуризацією боржника строк до 10.05.2024 для подачі до Господарського суду м. Києва відомостей про результати розгляду вимог кредиторів (письмові нормативно-обґрунтовані пояснення по кожному з кредиторів, витяги з державних реєстрів заборон щодо майна боржника, а також, при наявності, письмові заперечення боржника щодо вимог кредиторів), а також доказів повідомлення кредиторів про дату проведення попереднього засідання суду.

9. Встановити керуючому реструктуризацією боржника строк до 28.05.2024 для підготовки та подання до Господарського суду м. Києва плану реструктуризації боргів боржника.

10. Визначити дату проведення попереднього судового засідання на 30.05.24 об 11:40 год.Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду м. Києва за адресою: м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 44-Б, зал судових засідань № 1.

11. Зобов`язати керуючого реструктуризацією у строк до 28.05.2024 провести інвентаризацію майна боржника та визначити його вартість.

12. Зобов`язати Головне управління Державної податкової служби м. Києві у строк до 28.04.2024 надати керуючому реструктуризацією Белінській Наталії Олександрівні та Господарському суду міста Києва інформацію про доходи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) та членів його сім`ї і про майно, задеклароване такими особами при перетині кордону.

13. Зобов`язати Адміністрацію Державної прикордонної служби України (вул. Володимирська, 26, м. Київ, 01601) у строк до 28.04.2024 надати керуючому реструктуризацією Белінській Наталії Олександрівні та Господарському суду міста Києва інформацію про перетинання ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) та членами її сім`ї державного кордону за останні три роки.

14. Зобов`язати банківські установи, в яких відкрито рахунки боржника надати керуючому реструктуризацією та суду інформацію про залишок коштів на рахунках боржника.

15. Копію ухвали надіслати заявнику (боржнику), керуючому реструктуризацією, контролюючому органу, визначеному Податковим кодексом України, органам, які здійснюють контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, місцевому суду загальної юрисдикції та органу державної виконавчої служби, органу державної прикордонної служби, державному органу з питань банкрутства, АТ "ПриватБанк", АТ "Універсал Банк", ОСОБА_2 та ОСОБА_3 .

Ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом чи Кодексом України з процедур банкрутства та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції в порядку та строки, встановлені статтями 254-257 Господарського процесуального кодексу України.

Дата складання та підписання повного тексту ухвали: 01.04.2024.

Суддя Сергій СТАСЮК

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення28.03.2024
Оприлюднено04.04.2024
Номер документу118068703
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: неплатоспроможність фізичної особи

Судовий реєстр по справі —910/2378/24

Ухвала від 13.11.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Стасюк С.В.

Ухвала від 03.10.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Стасюк С.В.

Постанова від 03.10.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Стасюк С.В.

Ухвала від 27.06.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Стасюк С.В.

Ухвала від 27.06.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Стасюк С.В.

Ухвала від 13.05.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Стасюк С.В.

Ухвала від 28.03.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Стасюк С.В.

Ухвала від 05.03.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Стасюк С.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні