ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
58000, м. Чернівці, вул. О.Кобилянської, 14, тел. 55-09-34, е-mail: inbox@cv.arbitr.gov.ua
У Х В А Л А
п р о з а л и ш е н н я п о з о в н о ї з а я в и б е з р у х у
02 квітня 2024 року Справа № 926/933/24 за позовом Комунального унітарного підприємства «Добробут» Берегометської селищної ради (59233, вул. Центральна, 20, смт. Берегомет, Вижницького району Чернівецької області, код 43998354)
про стягнення заборгованості за договором про надання послуг із використанням будівельної техніки в розмірі 50 000,00 грн
СУТЬ СПОРУ: Комунальне унітарне підприємство «Добробут» Берегометської селищної ради звернулось до Господарського суду Чернівецької області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «ІМПЕКС-СЕРВІС» про стягнення заборгованості за договором про надання послуг із використанням будівельної техніки з екіпажем №622 від 22.06.2021 в розмірі 50 000 грн.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 01.04.2024 позовну заяву передано судді Ніколаєву М.І.
Розглянувши матеріали позовної заяви суд встановив наступне.
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами» від 29.06.2023, який набрав чинності 21.07.2023 та введений в дію 18.10.2023, внесено зміни до ряду статей Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України).
Так, відповідно до пункту 2 частини 2 статті 162 ГПК України позовна заява повинна містити, зокрема, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету у сторін та інших учасників справи.
Відповідно до частини 6 статті 6 ГПК України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку.
Відповідно до норм даної статті для позивача є обов`язковим реєстрація свого електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, відсутність такої реєстрації можлива лише у випадку, якщо це суперечить релігійним переконанням особи, та наслідки при відсутності реєстрації не застосовуються за умови, що особа заявила про такі обставини одночасно із поданням відповідного документа шляхом подання окремої обґрунтованої письмової заяви.
Відповідно до частини сьомої статті 42 ГПК України, суд, направляючи такому учаснику справи судові виклики і повідомлення, ухвали у випадках, передбачених цим Кодексом, зазначає у цих документах про обов`язок такої особи зареєструвати свій електронний кабінет та про можливість ознайомлення з матеріалами справи через Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему або її окрему підсистему (модуль), що забезпечує обмін документами.
За наявною у підсистемі "Електронний суд" ЄСІТС інформацією, судом встановлено факт відсутності у позивача та відповідача зареєстрованих згідно вимог ч.6. ст.6 ГПК України електронних кабінетів, що є підставою для залишення позовної заяви без руху.
Частиною 2 ст. 174 ГПК України передбачено, що якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави, визначеної абзацом другим частини першої цієї статті, суд у такій ухвалі зазначає про обов`язок такої особи зареєструвати електронний кабінет відповідно до статті 6 цього Кодексу.
За таких обставин, оскільки позивачем не дотримано вимог, встановлених статтями 162, 164, 172 ГПК України, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху та надати позивачу строк для усунення допущених недоліків.
Суд звертає увагу позивача, що відповідно до частини 3 статті 174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Також, згідно частини 4 статті 174 ГПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась із позовною заявою.
Керуючись статтями 162, 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позовну заяву Комунального унітарного підприємства «Добробут» Берегометської селищної ради до Товариства з обмеженою відповідальністю «ІМПЕКС-СЕРВІС» стягнення заборгованості за договором про надання послуг із використанням будівельної техніки в розмірі 50 000,00 грн залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк у 10 (десять) календарних днів з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви.
3. Позивачу надати суду відомості щодо наявності електронного кабінету в учасників справи.
4. Роз`яснити позивачу, що позовна заява вважається неподаною і повертається згідно пункту 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України у тому разі, коли у встановлений судом строк позивач не усунув недоліків вказаних судом.
Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання та оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали складено та підписано 02.04.2024 року.
СуддяМ.І. Ніколаєв
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 02.04.2024 |
Оприлюднено | 04.04.2024 |
Номер документу | 118070365 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Ніколаєв Михайло Ілліч
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні