Справа № 183/2952/24
№ 2-о/183/168/24
У Х В А Л А
03 квітня 2024 року м. Новомосковськ
Суддя Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області Парфьонов Д. О., розглянувши матеріали заяви Комунального закладу «Панасівський геріатричний пансіонат» Дніпропетровської обласної ради», заінтересовані особи: орган опіки та піклування Виконавчого комітету Перещепинської міської ради, ОСОБА_1 , про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення над нею опіки та призначення опікуна, -
В С Т А Н О В И В:
01 квітня 2024 року до Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області надійшла заява Комунального закладу «Панасівський геріатричний пансіонат» Дніпропетровської обласної ради», заінтересовані особи: орган опіки та піклування Виконавчого комітету Перещепинської міської ради, ОСОБА_1 , про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення над неї опіки та призначення опікуна, передана головуючому судді 03 квітня 2024 року, підписана представником заявника ОСОБА_2 .
Вирішуючи питання про наявність підстав для відкриття провадження у справі за поданою заявою, суддя встановив таке.
Відповідно до ч. 3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
З огляду на наведене, до заяв, поданих у порядку окремого провадження, підлягають застосуванню норми ст. 175, 185 ЦПК України.
Згідно з ч. 2 ст. 175 ЦПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Пунктом 1 ч. 4 ст. 185 ЦПК України визначено, що заява повертається у випадках, коли заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
Відповідно до ч. 1, 3 ст. 62 ЦПК України повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені такими документами: 1) довіреністю фізичної або юридичної особи; 2) свідоцтвом про народження дитини або рішенням про призначення опікуном, піклувальником чи охоронцем спадкового майна.
Довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (кваліфікованим електронним підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами.
Заяву від імені Комунального закладу «Панасівський геріатричний пансіонат» Дніпропетровської обласної ради» підписано представником заявника за довіреністю Прокопець Т. В. На підтвердження повноважень представника до заяви додано довіреність на ім`я юрисконсульта ОСОБА_2 , яку підписано виконуючим обов`язки директора вказаного закладу ОСОБА_3 .
Також, до заяви додано витяг із розпорядження голови Дніпропетровської обласної ради без номеру та дати, згідно з яким ОСОБА_4 призначено виконуючим обов`язки Комунального закладу «Панасівський геріатричний пансіонат» Дніпропетровської обласної ради» 04 грудня 2023 року строком на два місяці. Документ, який би підтверджував, що станом на момент звернення до суду з заявою (01 квітня 2024 року) ОСОБА_4 займає посаду, яка дає право підписувати довіреності на представництво у суді інтересів зазначеного комунального закладу, до заяви не додано.
Відповідно до ч. 3 ст. 247 ЦК України довіреність, у якій не вказана дата її вчинення, є нікчемною.
Судом установлено, що в довіреності, виданій на ім`я ОСОБА_2 не зазначено дату її видачі, а тому вона є нікчемною та не підтверджує наявність повноважень на представництво інтересів Комунального закладу «Панасівський геріатричний пансіонат» Дніпропетровської обласної ради».
Частиною 1 статті 58 ЦПК України визначено, що сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.
Згідно з ч. 1, 2 ст. 60 ЦПК України представником у суді може бути адвокат або законний представник. Під час розгляду спорів, що виникають з трудових відносин, а також справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених у статті 61 цього Кодексу.
Процесуальне представництво інтересів Комунального закладу «Панасівський геріатричний пансіонат» Дніпропетровської обласної ради» у цій справі може здійснювати адвокат як представник юридичної особи так і керівник, або інша уповноважена особа відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) в порядку самопредставництва.
Для визнання юридичної особи такою, що діє в порядку самопредставництва, необхідно, щоб у відповідному законі, статуті, положенні чи трудовому договорі (контракті) було чітко визначене її право діяти від імені такої юридичної особи (суб`єкта владних повноважень без права юридичної особи) без додаткового уповноваження (довіреності).
Аналогічні висновки викладені у постановах Верховного Суду від 22 квітня 2020 року у справі № 911/933/19, від 28 квітня 2020 року у справі № 910/10553/18, від 09 червня 2020 року у справі № 904/92/20, від 17 вересня 2020 року у справі № 910/3850/19, від 08 грудня 2020 року у справі № 905/2488/15.
Із наявних у матеріалах заяви документів не вбачається надання ОСОБА_2 повноважень діяти в порядку самопредставництва юридичної особи Комунального закладу «Панасівський геріатричний пансіонат» Дніпропетровської обласної ради». ОСОБА_2 не є адвокатом відповідно до даних Єдиного реєстру адвокатів України.
Наведені обставини свідчать про те, що заяву від імені Комунального закладу «Панасівський геріатричний пансіонат» Дніпропетровської обласної ради підписано особою, яка не має права її підписувати.
Враховуючи викладене, суд повертає заяву і додані до неї документи заявникові на підставі п. 1 ч. 4 ст. 185 ЦПК України, про що постановляє ухвалу.
Керуючись ст. 62, 175, 185, 260, 296 ЦПК України, суддя, -
У Х В А Л И В:
заяву Комунального закладу «Панасівський геріатричний пансіонат» Дніпропетровської обласної ради», заінтересовані особи: орган опіки та піклування Виконавчого комітету Перещепинської міської ради, ОСОБА_1 , про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення над неї опіки та призначення опікуна повернути заявникові.
Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: https://court.gov.ua/fair/sud0427/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Ухвала може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги заявником протягом 15 днів, починаючи з наступного за днем отримання її копії.
Ухвала суду складена і підписана 03 квітня 2024 року.
Суддя Д. О. Парфьонов
Суд | Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 03.04.2024 |
Оприлюднено | 04.04.2024 |
Номер документу | 118090139 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: |
Цивільне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Парфьонов Д. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні