Справа № 365/496/23
Провадження № 2/355/120/24
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 березня 2024 року Баришівський районний суд Київської області в складі:
головуючого суддіТроценко Т. А.
за участю секретаряЛіберацької Ю. В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Баришівка Київської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Баришівської селищної ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,
В С Т А Н О В И В:
Представник позивача ОСОБА_1 за ордером адвокат Костенко О. М. звернувся до суду з позовом, у якому вказав, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла бабуся позивача ОСОБА_2 , яка мешкала у смт. Згурівка Броварського району Київської області.
За життя 15. 10. 2020 року ОСОБА_2 залишила на ім"я ОСОБА_1 заповіт, яким заповідала йому належні їй на праві власності земельні ділянки площею 20,1414 га та площею 0,3140 га, які розташовані на території Недрянської сільської ради Броварського району Київської області.
До нотаріуса із заявою про прийняття спадщини позивач звернувся 03. 08. 2023 року, і нотаріус його повідомив, що він пропустив шестимісячний строк для прийняття спадщини, тому він звернувся до суду з цим позовом.
Просить встановити йому додатковий строк для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 у три місяця, вказав, що причина пропуску строку є поважною а саме запровадження в Україні воєнного стану у зв`язку зі збройною агресією російської федерації проти України, який неодноразово був продовжений, і на теперішній час він триває.
В судове засідання не з`явився, про дату слухання справи повідомлений належним чином, представник позивача надав заяву, у якій просить розглядати справу за відсутності позивача, позовні вимоги підтримує і просить задовольнити.
Представник відповідача за Випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань ОСОБА_3 до суду не з`явилася, надала заяву про розгляду справи за її відсутності, повідомила, що Баришівська селищна рада проти задоволення позову ОСОБА_1 не заперечує.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про можливість задоволення позовних вимог ОСОБА_1 за таких підстав.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 у смт. Згурівка Броварського району Київської області померла ОСОБА_2 .
Згідно довідки селищного голови Згурівської селищної ради № 703 від 28. 07. 2023 року ОСОБА_2 до дня смерті була зареєстрована у житловому будинку АДРЕСА_1 одна.
Як вбачається з копії заповіту від 15. 10. 2020 року, посвідченого державним нотаріусом Згурівської районної державної нотаріальної контори Київської області Саркісян О. М., реєстр № 1316, ОСОБА_2 заповіла ОСОБА_1 належні їй на праві власності земельні ділянки площею 0,3140 га кадастровий номер 3220285100:14:057:0093 та площею 2,1414 га кадастровий номер 3220285100:14:070:0033 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, які розташовані на території Недрянської сільської ради Баришівського району Київської області.
03. 08. 2023 року ОСОБА_1 звернувся до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини, але йому було повідомлено у зв2язку з тим, що він пропустив шестимісячний термін, який починається з дня смерті спадкодавця, тому йому було рекомендовано звернутися до суду.
З інформаційної довідки № 76199671 від 13. 03. 2024 року зі Спадкового реєстру (спадкові справи та видані на їх підставі свідоцтва про право на спадщину) вбачається, що спадкова справа після смерті ОСОБА_2 у Спадковому реєстрі не зареєстрована.
На тій підставі, що у зв`язку з повномасштабним вторгненням армії російської федерації на територію України ОСОБА_1 пропустив 6- місячний строк для прийняття спадщини, він просить встановити додатковий строк у три місяця.
Згідно з ч. 1ст. 1223 Цивільного кодексу України право наспадкування мають особи, визначені узаповіті.
Частина 1 ст. 1268 ЦК України визначає, що спадкоємець зазаповітомчи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Згідно ч. 1 ст. 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на часвідкриття спадщинине проживав постійно із спадкодавцем, має податинотаріусуабо в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядуваннязаяву про прийняття спадщини.
За правилами ч. 1 ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюєтьсястроку шість місяців, який починається з часувідкриття спадщини.
Стаття 1272 ЦК України передбачає, що якщо спадкоємець протягомстроку, встановленогостаттею 1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.
За письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщининотаріусуабо в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядуваннязамісцем відкриття спадщини.
За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 є спадкоємцем за заповітом після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , але пропустив встановлений законом шестимісячний строк для прийняття спадщини.
Вказуючи на поважність причин пропуску строку для прийняття спадщини, позивач зазначає, що це сталося внаслідок запровадження в Україні воєнного стану у зв`язку зі збройною агресією російської федерації проти України, який неодноразово був продовжений, і на теперішній час триває, і з поважних причин він не зміг звернутися до нотаріуса вчасно із заявою про прийняття спадщини.
Суд вважає ці обставини такими, що заслуговують на увагу, отже є підстави для задоволення позову.
Керуючись ст. ст. 1268-1270,1272 ЦК України, ст. ст. 12,13,258-265 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 квітня 1994 р. народження (РНОКПП НОМЕР_1 ) додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 три місяця.
Рішення може бути оскаржено до Київського апеляційного суду на протязі тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення виготовлений 03. 04. 2024 року.
Суддя Баришівського
районного суду Т. А. Троценко
Суд | Баришівський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 26.03.2024 |
Оприлюднено | 04.04.2024 |
Номер документу | 118090904 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Баришівський районний суд Київської області
Троценко Т. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні