ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Пирогова, 29, м. Вінниця, 21018, тел./факс (0432)55-80-00, (0432)55-80-06 E-mail: inbox@vn.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"03" квітня 2024 р.Cправа № 902/369/24
Суддя господарського суду Вінницької області Маслій І.В., розглянувши матеріали
про відшкодування збитків в сумі 263 941,00 грн
В С Т А Н О В И В :
Фермерське господарство "Молодіжне-Д" звернулось до Господарського суду Вінницької області з позовною заявою до Фермерського господарства "Вацлавівське" про стягнення матеріальних збитків завданих в наслідок ДТП у сумі 263 941,00 грн.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу справ між суддями від 01.04.2024 справу передано для розгляду судді Маслію І.В.
Дослідивши матеріали позовної заяви господарський суд дійшов висновку, що остання підлягає залишенню без руху з огляду на наступне.
Відповідно до п. 2 ч.3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Як вбачається з поданої позовної заяви остання не містить поштового індексу та відомості про наявність або відсутність електронного кабінету як позивача так і відповідача.
Суд звертає увагу, що 18.10.2023 вступили в дію зміни до Господарського процесуального кодексу України внесені Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документам" № 3200-IX від 29.06.2023.
Зокрема в ч.6 ст.6 визначено, що адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
Відповідальною особою відділу аналітики та судової статистики Господарського суду Вінницької області здійснено запит щодо реєстрації та використання електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі) позивача - Фермерського господарства "Молодіжне-Д". Як вбачається з відповіді №666515 від 01.04.2024 на запит у позивача Фермерського господарства "Молодіжне-Д" (код ЄДРПОУ 35469833) не має зареєстрованого Електронного кабінету в підсистемі ЄСІТС "Електронний суд".
Судом встановлено, що позовну заяву подано особою, яка зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.
Так, згідно ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху (ч. 2 ст. 174 ГПК України).
З урахуванням встановленого суд зазначає, що позивачу - Фермерському господарству "Молодіжне-Д" необхідно зареєструватись в електронному кабінеті в підсистемі ЄСІТС "Електронний суд" та зазначити в позовній заяві поштові індекси і відомості про наявність або відсутність електронних кабінетів позивача та відповідача.
Суд звертає увагу, що відповідно до приписів ст.174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
З викладеного вбачається, що Фермерським господарством "Молодіжне-Д" не виконано вимоги ч. 6 ст. 6 та п. 2 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, що відповідно до вимог ч.1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України є підставою для залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.
На підставі викладеного, керуючись статтями 6, 162, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд,-
ПОСТАНОВИВ :
1. Позовну заяву №б/н від 01.04.2024 (вх. канц. суду №377/24 від 01.04.2024) Фермерського господарства "Молодіжне-Д" залишити без руху.
2. Встановити Фермерському господарству "Молодіжне-Д" строк для усунення недоліків позовної заяви: 10 днів з дня отримання цієї ухвали.
3. Попередити Фермерське господарство "Молодіжне-Д" про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.
4. Копію ухвали надіслати Фермерському господарству "Молодіжне-Д" рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Ухвала підписана 03.04.2024
Суддя Ігор МАСЛІЙ
віддрук. прим.: 1 - до справи 2 - позивачу ( АДРЕСА_1 )
Суд | Господарський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 03.04.2024 |
Оприлюднено | 05.04.2024 |
Номер документу | 118101810 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань про відшкодування шкоди |
Господарське
Господарський суд Вінницької області
Маслій І.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні