номер провадження справи 15/14/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02.04.2024 Справа № 908/189/24
м. Запоріжжя Запорізької області
Господарський суд Запорізької області у складі судді Горохова І.С., розглянувши матеріали
за позовом Акціонерного товариства «Райффайзен Банк», 01011, м. Київ, вул. Генерала Алмазова, буд. 4а.
до відповідачів: 1. Приватного підприємства «Таврія Турбо Плюс», 72364, Запорізька область, Мелітопольський район, с. Костянтинівка, вул. Садова, буд. 87
2. ОСОБА_1 , АДРЕСА_1
про стягнення коштів
суть спору
24.01.2024 до Господарського суду Запорізької області надійшла позовна заява Акціонерного товариства «Райффайзен Банк» до відповідачів Приватного підприємства «Таврія Турбо Плюс», ОСОБА_1 про стягнення заборгованість за кредитним договором № 015/10892/1120998 від 24.06.2021 в розмірі 559 538,88 грн, з яких: заборгованості за кредитом в розмірі 464 330,32 грн, заборгованості за відсотками в розмірі 95 208,56 грн.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 24.01.2024, справу № 908/189/24 передано на розгляд судді Горохову І.С.
Ухвалою суду від 02.02.2024 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі № 908/189/24 в порядку спрощеного позовного провадження. Присвоєно справі номер провадження 15/14/24. Постановлено здійснювати розгляд справи без повідомлення (виклику) учасників справи. Розгляд справи по суті розпочнеться через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі № 908/189/24.
Запропоновано відповідачу надати у строк до 04.03.2024, відповідно до ст. 165 ГПК України, відзив на позовну заяву разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача або визнання позовних вимог, якщо такі докази не надані позивачем.
Запропоновано позивачу у строк до 18.03.2024 у разі отримання відзиву на позов надати суду відповідь на відзив, оформлену згідно із вимогами ст. 166 ГПК України разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтується відповідь позивача, якщо такі докази не надані відповідачем, а також надіслати на адресу суду докази, що підтверджують надіслання відповіді на відзив і доданих до нього доказів відповідачу.
Запропоновано відповідачу надати у строк до 02.04.2024, відповідно до ст. 167 ГПК України заперечення разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтується заперечення відповідача, якщо такі докази не надані відповідачем.
Згідно з ч. 2, 3 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться. Якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Отже, 04.03.2024 сплив тридцятиденний термін наданий сторонам на вчинення процесуальних дій, строк вчинення яких обмежений першим судовим засіданням, а тому суд вважає за можливе розглянути вказану справу по суті.
Відповідно до ч. 5, 7 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін. Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву.
Клопотань про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін до суду не надходило.
Позов заявлено з тих підстав, що між позивачем та Приватним підприємством «Таврія Турбо Плюс» було укладено договір про надання овердрафту. За умовами договору максимальний ліміт складає 1 620 000,00 грн, поточний ліміт складав 540 000,00 грн. З метою забезпечення належного виконання зобов`язань за кредитним договором між позивачем т відповідачем 2 було укладено договір поруки. Відповідач 1 не здійснює погашення кредитних коштів у зв`язку з чим виникла заборгованість відповідача 1 перед позивачем. Позивач просить солідарно стягнути з відповідача 1 та поручителя відповідача 2 заборгованість за кредитним договором.
Відповідачі заяви по суті справи та докази в обґрунтування заяв не надали.
24 лютого 2022 року у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України Указом Президента України № 64/2022 введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб. Указом Президента України від 14 березня 2022 року №133/2022 строк дії воєнного стану в Україні продовжено з 05 години 30 хвилин 26 березня 2022 року строком на 30 діб.
На час вирішення спору в суді строк дії воєнного стану в Україні продовжено.
Відповідно до наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 № 309 "Про затвердження Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією" вся територія Бердянського району до якого входить с. Мануйлівка Приморської міської громади Бердянського району Запорізької області віднесено до Тимчасово окупованої Російською Федерацією території України.
На день ухвалення рішення у справі судом перевірено місцезнаходження юридичної особи - відповідача 1 у справі згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Згідно з відповіді № 419947 від 25.01.2024 з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань місцезнаходженням відповідача - Приватного підприємства «Таврія Турбо Плюс» є: вулиця Садова буд. 87, село Костянтинівка, Мелітопольський район, Запорізька область, 72364, Україна.
Місцезнаходженням відповідачів є тимчасово окупована територія України, де відсутні поштовий (поштові відділення 72364 Тимчасово не функціонують), телефонний та інший зв`язок, позивач надіслав позовну заяву з додатками на електронну адресу відповідачів - ІНФОРМАЦІЯ_2.
Відповідно до п. 21 Розділу ІХ Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України, особливості судових викликів та повідомлень, направлення копій судових рішень учасникам справи, у разі якщо адреса їх місця проживання (перебування) чи місцезнаходження знаходиться на тимчасово окупованій території України або в районі проведення антитерористичної операції, визначаються законами України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" та "Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв`язку з проведенням антитерористичної операції".
Відповідно до ст. 121 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15.04.2014 № 1207-VII, якщо остання відома адреса місця проживання (перебування), місцезнаходження чи місця роботи учасників справи знаходиться на тимчасово окупованій території, суд викликає або повідомляє учасників справи, які не мають офіційної електронної адреси, про дату, час і місце першого судового засідання у справі через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України, яке повинно бути розміщене не пізніше ніж за двадцять днів до дати відповідного судового засідання.
Суд викликає або повідомляє таких учасників справи про дату, час і місце інших судових засідань чи про вчинення відповідної процесуальної дії через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України, яке повинно бути розміщене не пізніше ніж за десять днів до дати відповідного судового засідання або вчинення відповідної процесуальної дії.
З опублікуванням такого оголошення відповідач вважається повідомленим про дату, час і місце розгляду справи.
Учасники справи, остання відома адреса місця проживання (перебування) чи місцезнаходження яких знаходиться на тимчасово окупованій території і які не мають офіційної електронної адреси, повідомляються про ухвалення відповідного судового рішення шляхом розміщення інформації на офіційному веб-порталі судової влади з посиланням на веб-адресу такого судового рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень або шляхом розміщення тексту відповідного судового рішення на офіційному веб-порталі судової влади України, з урахуванням вимог, визначених Законом України "Про доступ до судових рішень", у разі обмеження доступу до Єдиного державного реєстру судових рішень.
З моменту розміщення такої інформації вважається, що особа отримала судове рішення.
Передбачений цією статтею порядок виклику в суд та повідомлення про судове рішення може застосовуватися стосовно інших учасників судового процесу, адреса місця проживання (перебування), місцезнаходження чи місця роботи яких знаходиться на тимчасово окупованій території, якщо від цього залежить реалізація ними своїх процесуальних прав і обов`язків.
Ухвала суду від 02.02.2024 про відкриття провадження у справі, надіслана позивачу та відповідачам на відомі електронні адреси зазначені в позові та опублікована на сайті суду із додержанням вимог Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15.04.2014 № 1207-VII.
Враховуючи приписи ч. ч. 4, 5 ст. 240 Господарського процесуального кодексу України, у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення. Датою ухвалення рішення, ухваленого за відсутності учасників справи, є дата складення повного судового рішення.
Розглянувши та дослідивши матеріали справи, суд установив.
24 червня 2021 року між Акціонерним товариством «Райффайзен Банк Аваль» (правонаступником якого за всіма правами та обов`язками є АТ«Райффайзен Банк») та Приватним підприємством «Таврія Турбо Плюс» (Позичальник, Боржник) укладено договір про надання овердрафту № 015/10892/1120998 (Кредитний договір), згідно з умовами якого кредитор на умовах договору надає позичальнику протягом строку доступності овердрафту можливість використання овердрафту в межах поточного ліміту, а позичальник зобов`язується використовувати овердрафт за цільовим призначенням, вказаним в пункті 1.9. договору, з дотриманням вимог законодавства України, погасити овердрафт/кредитну заборгованість, сплатити проценти за користування овердрафтом/кредитною заборгованістю та комісії, а також виконати інші зобов`язання визначені договором, у строки, передбачені договором, але не пізніше дати закінчення строку овердрафту.
Згідно з п. 1.3 кредитного договору - максимальним ліміт за договором складає 1 620 000,00 гривень, у межах якого встановлюється поточний ліміт. Згідно з п. 1.4 договору - на дату укладення договору поточний ліміт складає 540 000,00 грн.
Згідно з п. 1.8. кредитного договору - строк доступності овердрафту: з дати початку строку овердрафту, визначеного згідно з п. 1.6. договору по дату закінчення строку доступності овердрафту включно.
Згідно з п. 4.1. кредитного договору - проценти за користування овердрафтом розраховуються на основі фіксованої процентної ставки в розмірі 16,34 % річних.
Починаючи з 28.04.2022 та до повного погашення кредиту розмір процентної ставки становить 14,45 % річних.
Нарахування процентів здійснюється виходячи з зазначених у договорах розмірів процентних ставок, щоденно на фактичну заборгованість позичальника за овердрафтом/кредитною заборгованістю протягом всього строку наявності безперервного сальдо/кредитної заборгованості п. 4.3 договору.
Відповідно до п. 4.8 позичальник зобов`язаний сплачувати проценти щомісяця в дату сплати процентів, та остаточно при погашені овердрафту/кредитної заборгованості з дотриманням порядку, передбаченого п. 4.12 договору та з врахуванням наступних періодів:
- в першому календарному місяці користування овердрафтом/кредитною заборгованістю - за період з дня надання овердрафту/виникнення кредитної заборгованості по день, що передує календарному дню дати сплати процентів;
- в наступних календарних місяцях - за період з календарного дня дати сплати процентів попереднього місяця (включно) по день, що передує календарному дню дати сплати процентів;
- в останній календарний місяць - за період з календарного дня дати сплати процентів попереднього календарного місяця (включно) по день, що передує даті повного погашення овердрафту/кредитної заборгованості.
Відповідно до п. 5.1 договору відповідач -1 зобов`язався протягом строку овердрафту здійснювати погашення овердрафту не пізніше останнього дня максимального строку безперервного дебетового сальдо та не пізніше дати закінчення строку овердрафту, в залежності від того, яка дата настала раніше. Якщо останній календарний день максимального строку безперервного дебетового сальдо не є банківським днем, то для погашення такого дебетового сальдо позичальник має забезпечити наявність грошових коштів на поточному рахунку на кінець останнього банківського дня, що передує останньому календарному дню максимального строку безперервного дебетового сальдо.
Якщо дата закінчення строку овердрафту не є банківським днем, то для погашення овердрафту позичальник зобов`язаний забезпечити наявність грошових коштів на поточному рахунку для погашення дебетового сальдо, процентів та інших платежів, на кінець останнього банківського дня, що передує даті закінчення строку овердрафту.
У разі настання обставин дефолту (невиконання або неналежного виконання позичальником своїх зобов`язань (обов`язків) за кредитним договором) кредитор має безумовне право на власний розсуд, без необхідності укладення будь-яких додаткових угод/договорів про змін вжити один бо декілька таких заходів передбачених п. 8.1. кредитного договору, в т.ч. вимагати повного погашення заборгованості.
Згідно з п. 10.2. договору позичальник засвідчив, що всі ризики пов`язані з істотною зміною обставин, з яких позичальник виходив при укладені договору та/або договорів забезпечення позичальник приймає на себе, і такі обставини не є підставою для зміни або розірвання позичальником договору, а також для невиконання позичальником зобов`язань за вищезазначеними договорами.
Позивачем додано до позовної заяви виписку по рахунку щодо надання кредитних коштів відповідачу-1, що свідчить про виконання банком своїх зобов`язань, надавши відповідачу-1 кредитні кошти у порядку, сумі, строки та на умовах, передбачених кредитним договором.
З метою забезпечення належного виконання зобов`язань за кредитним договором між: позивачем та ОСОБА_1 (поручитель, відповідач-2) укладено договір поруки № 015/10892/1120998/П від 24.06.2021 (договір поруки), відповідно до умов якого відповідач-2 на добровільних засадах взяв на себе зобов`язання перед позивачем у повному обсязі солідарно відповідати по зобов`язаннях відповідача-1, які виникають з умов кредитного договору.
Відповідно до п. 1.1. договору поруки - поручитель зобов`язується відповідати перед кредитором солідарно з позичальником за виконання забезпечених зобов`язань, у тому числі тих, що виникнуть у майбутньому, які випливають з умов кредитного договору.
Відповідно до умов п. 2.1. договору поруки сторони визначили, що у випадку повного або часткового невиконання (неналежного виконання) позичальником всіх або окремих забезпечених зобов`язань, поручитель та позичальник відповідають перед кредитором як солідарні боржники. У випадку повного або часткового невиконання (неналежного виконання) позичальником всіх або окремих забезпечених зобов`язань в порядку та строки, встановлені кредитним договором, кредитор набуває права вимоги до поручителя щодо сплати заборгованості за порушеними Забезпечуваними зобов`язаннями.
Вимога кредитора є єдиним та достатнім доказом настання підстав для виконання поручителем забезпечених зобов`язань в розмірі, визначеному кредитором у вимозі (п. 2.2 договору поруки).
Станом на 19.12.2023 заборгованість відповідача 1 перед АТ «Райффайзен Банк» за кредитним договором № 015/10892/1120998 від 24.06.2021 становить 559 538,88 грн, яка складається з: заборгованості за кредитом - 464 330,32 грн, у т.ч. прострочена заборгованість за кредитом - 464 330,32 грн, заборгованості за відсотками - 95 208,56 грн, у т.ч. прострочена заборгованість за відсотками 89 693,85 грн.
Відповідно до рішення кредитора сума пені не зазначається в рамках даного спору, однак продовжує нараховуватися, що не суперечить нормам чинного законодавства України.
За змістом ст. 526 та ст. 527 ЦК України зобов`язання мають виконуватися належним чином відповідно до умов договору та ЦК України, інших актів цивільного законодавства і якщо боржник порушив права або законні інтереси кредитора, такий боржник зобов`язаний поновити їх не чекаючи на повідомлення (вимогу) про дострокове повернення кредиту чи звернення до суду із відповідним позовом.
Відповідно до чинного законодавства України та умов і приписів кредитного договору та договору поруки, АТ «Райффайзен Банк» вживались заходи досудового врегулювання спору, шляхом направлення вимоги про виконання грошових зобов`язань за кредитним договором відповідачам, надавши можливість добровільно врегулювати заборгованість за кредитним договором.
Вимоги направлялась на електронну адресу відповідачів: ІНФОРМАЦІЯ_2.
Відповідно до ст. 509 ЦК України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
Згідно з ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог ЦК України, інших актів цивільного законодавства.
Частиною 1 ст. 536 ЦК України передбачено, що за користування чужими грошовими коштами боржник зобов`язаний сплачувати проценти, якщо інше не встановлено договором між фізичними особами.
Якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін) (п. 1 ст. 530 ЦК України).
Згідно ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог ЦК України, інших актів цивільного законодавства.
Відповідно до ст. 625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість ним виконання свого грошового зобов`язання.
Відповідно до ст. 553 ЦК України за договором поруки поручитель поручається перед кредитором боржника за виконання ним свого обов`язку. Відповідно до ст. 554 ЦК України у разі порушення боржником зобов`язання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники, якщо договором не встановлено додаткову (субсидіарну) відповідальність поручителя.
Відповідно до ст. 610 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежного виконання).
Відповідно до ст. 625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість ним виконання свого грошового зобов`язання.
Згідно з ст. 1050 ЦК України якщо договором встановлений обов`язок повернути позику частинами, то в разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилася та сплати процентів, належних йому відповідно до ст. 1048 ЦК України.
Відповідно до ч. 1, 3 ст. 74 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
Відповідно до статей 76, 77, 78, 79, 80 ГПК України, належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.
Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Докази, одержані з порушенням закону, судом не приймаються.
Достовірними є докази, створені (отримані) за відсутності впливу, спрямованого на формування хибного уявлення про обставини справи, які мають значення для справи.
Наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування.
Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду.
Позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.
Відповідач, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, повинні подати суду докази разом з поданням відзиву або письмових пояснень третьої особи.
Відповідачами не надано докази належного виконання умов кредитного договору та договору поруки щодо сплати заборгованості за кредитом, та відсотками.
Враховуючи вище наведені обставини справи, надані докази та вимоги чинного законодавства України, суд вважає таким, що позов підлягає задоволенню.
Відповідно до ст. 129 ГПК України витрати зі сплати судового збору покладаються на відповідачів.
Керуючись ст. ст. 73, 86, 202, 219, 233, 236, 238, 241 Господарського процесуального кодексу України, суд
вирішив
Позов задовольнити повністю.
Стягнути солідарно з Приватного підприємства «Таврія Турбо Плюс» (вул. Садова буд. 87, с. Костянтинівка, Мелітопольський район, Запорізька область, 72364, Україна, ідентифікаційний код юридичної особи 35124823), ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ) на користь Акціонерного товариства «Райффайзен Банк» (вул. Генерала Алмазова буд. 4а, м. Київ, 01011, Україна, ідентифікаційний код юридичної особи 14305909) заборгованість за кредитним договором № 015/10892/1120998 від 24.06.2021 у розмірі 559 538,88 грн, з яких: заборгованість за кредитом 464 330,32 грн (чотириста шістдесят чотири тисячі триста тридцять гривень 32 коп.), заборгованість за відсотками 95 208,56 грн (дев`яносто п`ят тисяч двісті вісім гривень 56 коп.). Видати наказ.
Стягнути з Приватного підприємства «Таврія Турбо Плюс» (вул. Садова буд. 87, с. Костянтинівка, Мелітопольський район, Запорізька область, 72364, Україна, ідентифікаційний код юридичної особи 35124823) на користь Акціонерного товариства «Райффайзен Банк» (вул. генерала Алмазова 4а буд. 9, м. Київ, 01011, Україна, ідентифікаційний код юридичної особи 14305909) судовий збір у розмірі 4196,54 грн (чотири тисячі сто дев`яносто шість гривень 56 коп.). Видати наказ.
Стягнути з ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ) на користь Акціонерного товариства «Райффайзен Банк» (вул. Генерала Алмазова буд. 4а, м. Київ, 01011, Україна, ідентифікаційний код юридичної особи 14305909) судовий збір у розмірі 4196,54 грн (чотири тисячі сто дев`яносто шість гривень 56 коп.).
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення складено 03 квітня 2024 року.
Суддя І. С. Горохов
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 02.04.2024 |
Оприлюднено | 08.04.2024 |
Номер документу | 118102263 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань банківської діяльності кредитування забезпечення виконання зобов’язання |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Горохов І.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні