Справа № 159/850/24
Провадження № 1-кп/159/254/24
КОВЕЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про продовження
строків тримання обвинуваченого під вартою
02 квітня 2024 року м. Ковель
Ковельський міськрайонний суд Волинської області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1
з участю:
секретаря судового засідання ОСОБА_2
прокурора ОСОБА_3
обвинуваченого ОСОБА_4
захисника ОСОБА_5
розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальне провадження за обвинуваченням
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Ковель Волинської області, українця, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого по АДРЕСА_1 , з середньою спеціальною освітою, розлученого, офіційно не працевлаштованого, раніше неодноразово судимого, останній раз вироком Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 09.08.2022 за ч. 2 ст. 185, ст. 71 КК України до покарання у виді позбавлення волі на строк 1 рік 6 місяців,
у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 15 ч. 4 ст. 185, ч.4 ст.185 КК України,
в с т а н о в и в:
За змістом обвинувального акту, який надійшов до суду 13 лютого 2024 року, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні в період з 26 жовтня 2023 року по 15 грудня 2023 року трьох епізодів крадіжок, які кваліфіковані як вчинені повторно, в умовах воєнного стану, а також одного епізоду закінченого замаху на викрадення чужого майна, вчиненого повторно, в умовах воєнного стану.
Судовий розгляд розпочатий 02.04.2024 і визначений порядок дослідження доказів, який окрім дослідження письмових доказів, передбачає допит свідків.
Погодженою датою наступного судового засідання є 15.05.2024.
Враховуючи об`єктивну неможливість завершити судовий розгляд у даному судовому засіданні, суд поставив на обговорення питання подальшого застосування відносно обвинуваченого запобіжного заходу.
За матеріалами кримінального провадження ОСОБА_4 утримується під вартою з моменту затримання в порядку ст.208 КПК України з 15.12.2023. Ухвалою слідчого судді від 17.12.2023 йому обраний запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Ухвалою слідчого судді від 09.02.2024 запобіжний захід продовжений до 08.04.2024 з правом внесення застави в розмірі 80520,00 гривень.
Прокурор ОСОБА_3 заявив клопотання про продовження строку запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, яке мотивоване тим, що ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні тяжких злочинів, за які може бути призначене покарання у виді позбавлення волі строком від п`яти до восьми років, раніше визначені ризики втечі, продовження протиправної поведінки та впливу на свідків не зменшилися, що у сукупності вимагає застосування найсуворішого запобіжного заходу.
Обвинувачений ОСОБА_4 та його захисник ОСОБА_5 заперечили проти задоволення клопотання прокурора, просили врахувати визнання обвинуваченим своєї вини, повне відшкодування завданої шкоди і застосувати більш м`який запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.
Заслухавши думку учасників судового засідання, вивчивши матеріали кримінального провадження, суд дійшов такого висновку.
Відповідно до ч.3 ст.331 КПК України під час судового розгляду суд за клопотанням сторони обвинувачення або захисту має право своєю ухвалою змінити, скасувати, обрати або продовжити запобіжний захід щодо обвинуваченого.
В силу ст.177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам перешкодити кримінальному провадженню чи продовжити злочинну діяльність.
Згідно із ст.197 КПК України строк тримання під вартою може бути продовжений за умови доведення прокурором обставин, які свідчать про те, що заявлені ризики не зменшилися, або з`явилися нові ризики, які виправдовують тримання особи під вартою.
При вирішенні питання про продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою суд повинен врахувати обставини, передбаченіст.178 КПК України, зокрема, тяжкість кримінального правопорушення, у вчиненні якого обвинувачується особа та дані, які її характеризують, а також повинен з`ясувати чи зменшились раніше визначені ризики та чи не з`явились нові.
Виконуючи вимоги закону суд встановив, що ОСОБА_4 неодноразово був судимий за злочини проти власності, у даному кримінальному провадженні йому пред`явлене обвинувачення у вчиненні чотирьох епізодів тяжких злочинів, які датовані у період незначний після звільнення з місць позбавлення волі у серпні 2023 року.
ОСОБА_4 не має міцних соціальних зв`язків, його рідні перебувають за кордоном, саме вони і відшкодували шкоду потерпілим, сам обвинувачений перебуває у фактичних шлюбних відносинах і останнім часом не проживав за місцем реєстрації в м.Ковелі.
Згідно з медичною документацією він перебуває на обліку у зв`язку із алкогольною залежністю.
Наведене дає суду ґрунтовні підстави вважати, що ОСОБА_4 , перебуваючи на волі може вчинити нові кримінальні правопорушення.
Що стосується ризику впливу на свідків, то він на переконання суду є абстрактним, обвинувачений не знайомий із свідками. Крім того, обвинувачення надає на підтвердження вини особи відеозаписи крадіжок, що виключає можливість впливу на свідків з тим, щоб вони змінили свої показання.
Також не доведеним є ризик ухилення від суду.
Незважаючи на те, що потерпілим шкода відшкодована, а обвинувачений заявляє про визнання вини, суд не вбачає підстав для зміни раніше обраного запобіжного заходу на більш м`який, оскільки відсутні особи, які б забезпечили утримання ОСОБА_4 під домашнім арештом, самостійно він не здатен контролювати власну залежність і уникнути ризику вчинення нових злочинів можна лише утримуючи особу під вартою.
Керуючись статтями 176-183, 331 Кримінального процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В:
Клопотання прокурора задовольнити.
Продовжити строк тримання обвинуваченого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , під вартою на 60 днів - до 31 травня 2024 року включно, з правом внесення застави в розмірі 80520,00 гривень.
У разі внесення застави у вказаній сумі обвинуваченогозвільнити з-під варти, вважати, що до нього застосований запобіжний захід у виді застави та на підставі ч.5 ст.194 КПК України покласти на нього строком на 2 місяці обов`язки: не виїжджати за межи Ковельського району без дозволу суду чи прокурора, повідомити про місце проживання.
У разі невиконання обов`язків заставодавцем або обвинуваченим застава звертається в доход держави та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України й використовується у порядку, встановленому законом для використання коштів судового збору.
Ухвала може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення, а обвинуваченим, який перебуває під вартою в той же строк з моменту вручення копії ухвали.
ГоловуючийОСОБА_1
Суд | Ковельський міськрайонний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 02.04.2024 |
Оприлюднено | 05.04.2024 |
Номер документу | 118102517 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Крадіжка |
Кримінальне
Ковельський міськрайонний суд Волинської області
Денисюк Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні