Ухвала
від 03.04.2024 по справі 372/1787/24
ОБУХІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 372/1787/24

Провадження 2-з-35/24

ухвала

Іменем України

03 квітня 2024 року м.Обухів

Обухівський районний суд Київської області в складі:

головуючого судді Зінченко О.М.

при секретарі Григор`євій К.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Обухівського районного суду Київської області заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову,

ВСТАНОВИВ:

02.04.2024 р. до Обухівського районного суду надійшла заява ОСОБА_1 про забезпечення позову в якій він вказав, що звернувся до суду із позовом до ОСОБА_2 про витребування з чужого незаконного володіння земельної ділянки, скасування державної реєстрації земельних ділянок, скасування записів про державну реєстрацію речових прав на земельні ділянки та просив вжити заходів забезпечення позову шляхом накладення арешту та заборони державним реєстраторам, державним кадастровим реєстраторам, будь-яким іншим особам здійснювати будь-які реєстраційні дії, в тому числі, і реєстрацію (перереєстрацію), пов`язану з відчуженням, зміною, поділом, об`єднанням, заставою або іншого виду зміни власника (власників) на земельні ділянки: - з кадастровим номером 3223151000:04:023:0098 площею 0,1125 га з цільовим призначенням для індивідуального садівництва за адресою: Київська область, Обухівський район, Українська міська рада, яка зареєстрована за ОСОБА_2 (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 386280032231); - з кадастровим номером 3223151000:04:023:0101, площею 0,1125 га з цільовим призначенням для індивідуального садівництва за адресою: Київська область, Обухівський район, Українська міська рада, яка зареєстрована за ОСОБА_2 (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 386446532231).

Мотивуючи заяву тим, що у випадку задоволення позову та до моменту набрання судовим рішенням законним сили, відповідачкою ОСОБА_2 буде проведено відчуження земельних ділянок з кадастровими номерами 3223151000:04:023:0098 та 3223151000:04:023:0101, які належать позивачу або проведено їх поділ чи об`єднання з метою штучної зміни предмету позову та з метою унеможливити виконання рішення суду. Крім того, судами у справі №372/4752/21 вже неодноразово встановлювались факти неправомірної поведінки ОСОБА_2 (особливо під час оскарження дій приватного виконавця), так і попередніх власників земельних ділянок ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , які з метою унеможливлення виконання рішення у судовій справі №372/2253/19, відчужили земельні ділянки ОСОБА_2 у 2021 р. Невжиття заходів забезпечення позову неодмінно призведе до порушення вимоги щодо справедливого та ефективного захисту порушених прав позивача, оскільки в разі подальшого відчуження відповідачем спірних земельних ділянок, виконання рішення суду буде значно ускладнено чи унеможливлено, а також вимагатиме від позивача ініціювання нових судових процесів для відновлення своїх прав.

Згідно ч.1 ст.153 ЦПК України, заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи.

Таким чином, заява про забезпечення позову розглядається без участі сторін по справі.

Вивчивши подані матеріали, суд дійшов висновку, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно ч.2 ст.149 ЦПК України, забезпечення позову допускається, як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутись до суду.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 150ЦПК України, позов забезпечується забороною вчиняти певні дії.

При вирішенні питання про забезпечення позову суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням такого: розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв`язку між конкретним заходом забезпечення позову і предметом позовної вимоги, зокрема, чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову; імовірності утруднення виконання або невиконання рішення суду в разі невжиття таких заходів; запобігання порушенню у зв`язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що є учасниками даного судового процесу. Адекватність заходу забезпечення позову, що застосовується судом, визначається його відповідністю вимогам, на забезпечення яких він вживається. Оцінка такої відповідності здійснюється судом, зокрема, з урахуванням співвідношення права (інтересу), про захист яких просить заявник, та інтересів сторін та інших учасників судового процесу.

Слід зазначити, що вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв`язку із застосуванням відповідних заходів.

Відповідно до ст.17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику суду як джерело права.

Згідно з Конвенцією про захист прав і основних свобод людини (ст.1) високі Договірні Сторони гарантують кожному, хто перебуває під їхньою юрисдикцією, права і свободи, визначені у розділі 1 цієї конвенції.

Стаття 6 Конвенції гарантує кожному при вирішенні питання щодо його цивільних прав та обов`язків право на справедливий і відкритий розгляд у продовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.

Статтею 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод "Право на ефективний засіб юридичного захисту" встановлено, що кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.

Одним з механізмів забезпечення ефективного юридичного захисту є передбачений національним законодавством України інститут вжиття заходів до забезпечення позову.

Так, згідно п. 43 рішення ЄСПЛ по справі "Шмалько проти України" право на суд одним з аспектів якого є право на доступ, тобто право подати позов з приводу цивільно-правових питань до суду. Однак це право було б ілюзорним, якби правова система держави допускала, щоб остаточне судове рішення, яке має обов`язкову силу, не виконувалося на шкоду одній зі сторін. Таким чином, невжиття заходів забезпечення позову, може призвести до утруднення виконання рішення суду, а відтак й до порушення права особи на доступ до правосуддя, в аспекті ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Відповідно до п.4 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову» № 9 від 22.12.2006, розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.

Відповідно до правового висновку Верховного Суду України, викладеного в Постанові № 6-605 цс16 від 25.05.2016 року, винесеної за результатами перегляду рішення Апеляційного суду м. Києва та ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, забезпечення позову по суті - це обмеження суб`єктивних прав, свобод та інтересів відповідача або пов`язаних з ним інших осіб в інтересах забезпечення реалізації в майбутньому актів правосуддя і задоволених вимог позивача (заявника).

Метою забезпечення позову, згідно з вказаною постановою, є вжиття судом, у провадженні якого знаходиться справа, заходів щодо охорони матеріально-правових інтересів позивача від можливих недобросовісних дій з боку відповідача з тим, щоб забезпечити позивачу реальне та ефективне виконання судового рішення, якщо воно буде прийняте на його користь, в тому числі задля попередження потенційних труднощів у подальшому виконанні такого рішення.

Підставою забезпечення позову є обґрунтоване припущення заявника, що невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Дослідивши матеріали заяви та додані до неї документи, суд приходить до висновку, що доводи заявника є обґрунтованими, тому вбачаються достатні підстави для вжиття заходів забезпечення позову шляхом накладення арешту та заборони державним реєстраторам, державним кадастровим реєстраторам, будь-яким іншим особам здійснювати будь-які реєстраційні дії, в тому числі, і реєстрацію (перереєстрацію), пов`язану з відчуженням, зміною, поділом, об`єднанням, заставою або іншого виду зміни власника (власників) на земельні ділянки: - з кадастровим номером 3223151000:04:023:0098 площею 0,1125 га з цільовим призначенням для індивідуального садівництва за адресою: Київська область, Обухівський район, Українська міська рада, яка зареєстрована за ОСОБА_2 (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 386280032231); - з кадастровим номером 3223151000:04:023:0101, площею 0,1125 га з цільовим призначенням для індивідуального садівництва за адресою: Київська область, Обухівський район, Українська міська рада, яка зареєстрована за ОСОБА_2 (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 386446532231).

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 1-18, 149-150, 153, 154, 157 Цивільного процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову задовольнити.

З метою забезпечення позову накласти арешт та заборону державним реєстраторам, державним кадастровим реєстраторам, будь-яким іншим особам здійснювати будь-які реєстраційні дії, в тому числі, і реєстрацію (перереєстрацію), пов`язану з відчуженням, зміною, поділом, об`єднанням, заставою або іншого виду зміни власника (власників) на земельні ділянки:

- з кадастровим номером 3223151000:04:023:0098 площею 0,1125 га з цільовим призначенням для індивідуального садівництва за адресою: Київська область, Обухівський район, Українська міська рада, яка зареєстрована за ОСОБА_2 (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 386280032231);

- з кадастровим номером 3223151000:04:023:0101, площею 0,1125 га з цільовим призначенням для індивідуального садівництва за адресою: Київська область, Обухівський район, Українська міська рада, яка зареєстрована за ОСОБА_2 (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 386446532231).

Об`єкт обтяження:

- земельна ділянка площею 0, 1125 га з кадастровим номером 3223151000:04:023:0098 з цільовим призначенням для індивідуального садівництва за адресою: Київська область, Обухівський район, Українська міська рада, яка зареєстрована за ОСОБА_2 (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 386280032231);

- земельна ділянка площею 0,1125 га з кадастровим номером 3223151000:04:023:0101 з цільовим призначенням для індивідуального садівництва за адресою: Київська область, Обухівський район, Українська міська рада, яка зареєстрована за ОСОБА_2 (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 386446532231).

Дані про заявника: ОСОБА_1 , ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ).

Дані про боржника: ОСОБА_2 , ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 ).

Ухвалу в частині забезпечення позову направити на виконання Обухівському відділу державної виконавчої служби в Обухівському районі Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ).

Ухвала підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її оскарження і відкриття виконавчого провадження.

Дана ухвала відповідно доЗакону України «Про виконавче провадження»є виконавчим документом та може бути пред`явлена до виконання протягом трьох років з дня її постановлення.

Оскарження ухвали не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в п`ятнадцятиденний строк з дня проголошення ухвали.

Суддя О.М.Зінченко

СудОбухівський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення03.04.2024
Оприлюднено05.04.2024
Номер документу118104540
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів

Судовий реєстр по справі —372/1787/24

Ухвала від 23.12.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Олійник Василь Іванович

Ухвала від 23.12.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Олійник Василь Іванович

Ухвала від 05.12.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Олійник Василь Іванович

Ухвала від 06.11.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Олійник Василь Іванович

Рішення від 02.10.2024

Цивільне

Обухівський районний суд Київської області

Зінченко О. М.

Ухвала від 01.07.2024

Цивільне

Обухівський районний суд Київської області

Зінченко О. М.

Ухвала від 01.07.2024

Цивільне

Обухівський районний суд Київської області

Зінченко О. М.

Ухвала від 01.07.2024

Цивільне

Обухівський районний суд Київської області

Зінченко О. М.

Ухвала від 10.05.2024

Цивільне

Обухівський районний суд Київської області

Зінченко О. М.

Ухвала від 03.04.2024

Цивільне

Обухівський районний суд Київської області

Зінченко О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні