ХЕРСОНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Номер провадження: 22-ц/819/144/24
Єдиний унікальний номер справи: 766/19155/21
Головуючий у першій інстанції Єпішин Ю.М.
Доповідач Пузанова Л.В.
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
04 квітня 2024 року м. Херсон
Херсонський апеляційний суд в складі судді судової палати з розгляду цивільних справ Пузанової Л.В., розглянувши матеріали цивільної справи за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Херсонського міського суду Херсонської області від 08 січня 2024 року за позовом ОСОБА_1 до Управління південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області, третя особа: Управління охорони здоров`я Херсонської міської ради, про визнання нікчемним договору та стягнення моральної шкоди,
встановив:
08 січня 2024 року Херсонський міський суд Херсонської області ухвалив у зазначеній справі рішення.
07лютого 2024року ОСОБА_1 подавна зазначене рішення апеляційну скаргу.
Одночасно з поданням апеляційної скарги ОСОБА_1 звернувся до апеляційного суду з клопотанням, в якому, пославшись на свій майновий стан, як члена багатодітної сім`ї, просив звільнити його від сплати судового збору за подання апеляційної скарги.
Відповідно до частин першої та третьоїстатті 136 ЦПК Українисуд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.
З цих же підстав суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.
Такий порядок визначенийстаттею 8 Закону України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року № 3674-Viзпослідуючими змінами, відповідно до положень якої враховуючи майновий стан сторони суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі, зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати за певних умов, зокрема, якщо розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або позивачами є члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї.
Як роз`яснив пленум Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ у пункті 29 постанови № 10 від 17 жовтня 2014 року «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах» клопотання про відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно зістаттею 10 ЦПКповинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
ПоложенняЗакону України «Про судовий збір»не містять визначеного (чіткого) переліку документів, які можна вважати такими, що підтверджують майновий стан особи. У кожному конкретному випадку суд встановлює можливість особи сплатити судовий збір на підставі наданих нею доказів щодо її майнового стану за своїм внутрішнім переконанням.
Наведення доводів, обґрунтування пов`язаних з цим обставин, які свідчать про неможливість або утруднення в здійсненні оплати судового збору, а також подання доказів на підтвердження того, що майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті судового збору у встановлених законодавством порядку, розмірі і строки, покладається на особу, яка подає скаргу.
Такими доказами можуть бути, наприклад, докази відсутності реального доходу, рухомого чи нерухомого майна, цінних паперів, а також видані в установленому законом порядку довідки про склад сім`ї, про наявність на утриманні непрацездатних членів сім`ї, банківські документи про відсутність на рахунку коштів, довідка податкового органу про перелік розрахункових та інших рахунків тощо.
Доказів у підтвердження наведених у клопотанні обставин щодо відсутності доходів скаржник не надав.
Отже, для вирішення питання про звільнення від сплати судового збору скаржнику необхідно подати станом на день порушення питання про звільнення від сплати судового збору відомості з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про наявність або відсутність виплачених доходів та утриманих податків або докази відсутності реального доходу, рухомого чи нерухомого майна, цінних паперів, а також видані в установленому законом порядку довідки про склад сім`ї, про наявність на утриманні непрацездатних членів сім`ї, банківські документи про відсутність на рахунку коштів, довідка податкового органу про перелік розрахункових та інших рахунків тощо.
Враховуючи викладене, зазначені обставини є підставою для залишення апеляційної скарги без руху з наданням скаржникові строку для надання відповідних доказів щодо майнового стану, а у разі відсутності таких - для сплати судового збору у розмірі 2 724 грн ((2 270 х 0,4) х 2 вимоги х 150%).
Наведені обставини відповідно до статей185,357 ЦПК Україниє підставою для залишення апеляційної скарги без руху з наданням строку для усунення зазначених недоліків.
На підставі викладеного, керуючись статтями354,357 ЦПК України, суд
ухвалив:
Апеляційну скаргу залишити без руху.
Надати скаржнику строкпротягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху для подання належних доказів у підтвердження його майнового стану, а у разі відсутності таких - доказів сплати судового збору у розмірі 2 724 грн за платіжними реквізитами Херсонського апеляційного суду («Отримувач коштів: ГУК у Херсон обл/Херсон р-н/22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ)37959517; банк отримувача - Казначейство України (ел. адм. подат.); рахунок отримувача - UA208999980313121206080021451; кодкласифікації доходів бюджету22030101;призначення платежу 101 (код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача),на рішення від (Дата оскаржуваного рішення)по справі(Номер справи),Херсонський апеляційний суд, або надати документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору, відповідно до Закону України «Про судовий збір».
Роз`яснити, що невиконання у встановлений строк вимог ухвали суду, є підставою для визнання апеляційної скарги неподаною та її повернення.
Відповідні документи скаржник має подати до Херсонського апеляційного суду (адреса: вул. 295 Херсонської стрілецької дивізії, 1-а, м.Херсон), або на електронну адресу - inbox@ksa.court.gov.ua, з посиланням на номер провадження № 22-ц/819/144/24.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Херсонського
апеляційного суду Л.В.Пузанова
Суд | Херсонський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 04.04.2024 |
Оприлюднено | 05.04.2024 |
Номер документу | 118119707 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них |
Цивільне
Херсонський апеляційний суд
Пузанова Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні