Номер провадження: 22-ц/813/3649/24
Справа № 947/16124/23
Головуючий у першій інстанції Петренко В.С.
Доповідач Стахова Н. В.
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
УХВАЛА
03.04.2024 року м. Одеса
Одеський апеляційнийсуд ускладі колегіїсуддів судовоїпалати зрозгляду цивільнихсправ:Стахової Н.В.(суддя доповідач),Кострицького В.В.,Коновалової В.А.,розглянувши заявупредставника позивача ОСОБА_1 адвоката Федяєва Сергія Володимировича про участь в судовому засіданні в режимі відеконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за апеляційною скаргою ОСОБА_1 , від імені якої діє адвокат Федяєв Сергій Володимирович, на заочне рішення Київського районного суду м. Одеси від 04 грудня 2023 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа Товариство з обмеженою відповідальністю «Компані Фінанс» про припинення права на частку у спільному майні за вимогою інших співвласників, стягнення коштів та визнання права власності,
в с т а н о в и в:
В провадженні Одеського апеляційного суду перебуває зазначена цивільна справа, розгляд апеляційної скарги за якою призначений на 10 червня 2024 року на 17:20 год.
Представник позивача ОСОБА_1 адвокат Федяєв С.В. 01.04.2024 року звернувся до суду із заявою про участь в судовому засіданні в режимі відеконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Заява сформована у системі «Електронний суд».
Розглянувши вказану заяву, колегія суддів, вважає, що вона підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ст.212ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Учасник справиподає заявупро участьу судовомузасіданні врежимівідеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Клопотання подане в строк, передбачений ч. 2 ст. 212 ЦПК України, додані докази його надіслання іншим учасникам справи.
Одеський апеляційний суд має технічну можливість провести судове засідання в режимі відеоконференцзв`язку за допомогою програмного забезпечення.
Колегія суддів звертає увагу, що ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву (ч. 5 статті 212 ЦПК України).
Враховуючи наведене, а також необхідність забезпечення права на доступ до правосуддя, рівність учасників процесу перед законом і судом, та з метою забезпечення своєчасного розгляду цивільної справи, Одеський апеляційний суд вважає за можливе подану заяву задовольнити та проводити розгляд справи за апеляційною скаргою ОСОБА_1 , від імені якої діє адвокат Федяєв С.В., на заочне рішення Київського районного суду м. Одеси від 04 грудня 2023 року за участю представника позивача ОСОБА_1 адвоката Федяєва С.В. в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
На підставі викладеного та керуючись ст. 212, 260 ЦПК України, суд
у х в а л и в:
Заяву представника позивача ОСОБА_1 адвоката Федяєва Сергія Володимировича про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції задовольнити.
Розгляд справи за апеляційною скаргою ОСОБА_1 , від імені якої діє адвокат Федяєв Сергій Володимирович, на заочне рішення Київського районного суду м. Одеси від 04 грудня 2023 року проводити за участю представника позивача ОСОБА_1 адвоката Федяєва Сергія Володимировича в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку https://vzk.court.gov.ua.
Забезпечити участь представника позивача ОСОБА_1 адвоката Федяєва Сергія Володимировича у розгляді справи, який призначено на 10 червня 2024 року на 17:20 год. у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Роз`яснити ОСОБА_3 , що у відповідності до ч. 5ст.212ЦПК України ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та оскарженню не підлягає.
Судді: Н.В. Стахова
В.А. Коновалова
В.В. Кострицький
Суд | Одеський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 03.04.2024 |
Оприлюднено | 05.04.2024 |
Номер документу | 118128860 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: |
Цивільне
Одеський апеляційний суд
Стахова Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні