ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,
e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ 03499916
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"04" квітня 2024 р. м. Житомир Справа № 906/377/24
Господарський суд Житомирської області у складі судді Кравець С.Г.,
перевіривши матеріали позовної заяви
Товариства з обмеженою відповідальністю спільного підприємства "АКТІС" (м.Житомир)
до Житомирської міської ради (м.Житомир)
про визнання права власності за набувальною давністю,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю спільне підприємство "АКТІС" звернулося до Господарського суду Житомирської області з позовом до Житомирської міської ради, в якому просить визнати право власності за набувальною давністю на нежитлове приміщення, площею 14,8 кв.м, на технічному поверсі будинку розташованого по вул. Івана Мазепи, 13/2 у м. Житомирі.
Ознайомившись із змістом позовної заяви та оглянувши додані до неї документи, господарський суд прийшов до висновку про залишення без руху позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю спільного підприємства "АКТІС" від 03.04.2024, з огляду на таке.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платники, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України "Про судовий збір".
Згідно з ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 4 Закону України "Про судовий збір" встановлена наступна ставка судового збору за подання до господарського суду позовної заяви, зокрема, майнового характеру - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
З прохальної частини позовної заяви вбачається, що позивачем заявлено майнову вимогу про визнання права власності за набувальною давністю на нежитлове приміщення.
Позовна вимога про визнання права власності за набувальною давністю належить до позовних вимог майнового характеру, а тому судовий збір у даній справі обраховується у розмірі 1,5 відсотка від ціни позову, яка в силу приписів п. 2 ч. 1 ст. 163 ГПК України визначається вартістю майна.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що заявник в порушення вимоги п. 3 ч. 3 ст. 162 ГПК України не зазначив ціну позову.
До позовної заяви не додано документів, на підставі яких можна було б встановити вартість майна, про визнання права власності на яке просить заявник.
Зважаючи на це, у суду відсутні підстави вважати, що долучена до позову платіжна інструкція №332 від 02.04.2024 на суму 3 028,00грн, підтверджує факт сплати судового збору у розмірі та порядку, передбаченими Законом, а також відсутня можливість з`ясувати дійсну вартість майна та, відповідно, визначити розмір судового збору, що підлягає сплаті за подання позовної заяви у даній справі.
Слід зауважити, що одним із документів, який підтверджує вартість майна та підтверджує виконані процедури з оцінки майна суб`єктом оціночної діяльності-суб`єктом господарювання відповідно до договору може бути звіт про оцінку майна (ст. 12 Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні").
Таким чином, позивачу необхідно визначити ціну позову, виходячи з дійсної вартості нежитлового приміщення на момент звернення з позовом до суду, право власності на яке він просить визнати та сплатити судовий збір у відповідному розмірі (у разі необхідності його доплати).
Суд роз`яснює, що дійсну ціну позову можливо встановити шляхом звернення позивача до відповідних експертних та інших установ для визначення оцінки майна.
Згідно з ч.2 ст.162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Відповідно до ч.5 ст.164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.
Частиною 1 статті 56 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь в судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.
За приписами ч.1 ст.58 Господарського процесуального кодексу України представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Відповідно до частин 4, 9 статті 60 Господарського процесуального кодексу України повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність". У разі подання представником до суду заяви, скарги, клопотання він додає довіреність або інший документ, що посвідчує його повноваження, якщо в справі немає підтвердження такого повноваження на момент подання відповідної заяви, скарги, клопотання.
Реалізація права на звернення до суду із позовом є процесуальною дією в суді, яка має здійснюватися або самою особою у порядку самопредставництва, або її процесуальним представником. При цьому підписання та/або подання позовної заяви є процесуальними формами реалізації повноважень з представництва.
Подана позовна заява підписана 03.04.2024 Миколою Васильченком в системі "Електронний суд" як представником Товариства з обмеженою відповідальністю спільного підприємства "АКТІС".
При цьому, хоча заявником додано до позовної заяви довіреність у порядку передоручення від 27.03.2024, однак з її змісту неможливо встановити відомостей щодо того, що вказана особа здійснює представництво інтересів Товариства з обмеженою відповідальністю спільного підприємства "АКТІС" як законний представник, оскільки дана позовна заява підлягає розгляду в порядку загального позовного провадження, а в такому випадку представником може бути особа у порядку самопредставництва, або процесуальним представником.
Суд зазначає, що доданий до позовної заяви витяг з ЄДРЮФОПГФ від 01.03.2024 та отримана судом виписка з ЄДРЮФОПГФ від 04.04.2024 містить лише відомості про те, що керівником та представником Товариства з обмеженою відповідальністю спільного підприємства "АКТІС" є ОСОБА_1 .
При цьому, у переліку доданих документів до позовної заяви від 03.04.2024 відсутнє посилання на можливість М. Васильченка представляти інтереси ТОВ СП "АКТІС" в порядку самопредставництва.
Водночас судом встановлено, що Васильченко М.М. не зареєстрований як адвокат в реєстрі адвокатів.
За таких обставин заявнику слід належними доказами підтвердити повноваження особи, яка підписала позов від імені ТОВ СП "АКТІС" від 03.04.2024.
Відповідно до п.1 ст.174 Господарського процесуального кодексу України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч.2 ст.174 ГПК України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З метою усунення недоліків позовної заяви Товариству з обмеженою відповідальністю спільному підприємству "АКТІС" необхідно надіслати заяву про усунення недоліків позовної заяви, до якої долучити: документ про визначену ціну позову, виходячи з дійсної вартості нежитлового приміщення на момент звернення з позовом до суду, право власності на яке він просить визнати; сплатити судовий збір у відповідному розмірі (у разі необхідності його доплати); документи, які підтверджують повноваження Васильченка М.М. на звернення з позовом до суду як представника Товариства з обмеженою відповідальністю спільного підприємства "АКТІС" у порядку самопредставництва, або в якості процесуального представника в порядку загального позовного провадження (виходячи з заявлених позовних вимог).
Керуючись ст. 162, 164, 172, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Надати Товариству з обмеженою відповідальністю спільному підприємству "АКТІС" для усунення недоліків позовної заяви, зазначених в цій ухвалі, 10 (десять) днів з дня вручення копії ухвали суду.
3. Роз`яснити Товариству з обмеженою відповідальністю спільному підприємству "АКТІС": у випадку невиконання цієї ухвали, заява вважається неподаною і повертаєтьсяособі, що звернулася із позовною заявою, згідно з ч.4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Ухвалу підписано: 04.04.2024.
Суддя Кравець С.Г. Друк:
1 - до матеріалів позовної заяви,
2 - позивачу (ЄДРПОУ 13549472) - Електронний Суд.
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 04.04.2024 |
Оприлюднено | 05.04.2024 |
Номер документу | 118129606 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі) |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні