Ухвала
від 04.04.2024 по справі 686/9027/24
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 686/9027/24

Провадження № 1-кс/686/2898/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 квітня 2024 року м. Хмельницький

Слідча суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання дізнавача СД ВнП №1 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 , погоджене із прокурором, про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні №12014240010006468,

встановила:

01.04.2024 дізнавач СД ВнП №1Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 звернулася до слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області із клопотанням, погодженим із прокурором Окружної прокуратури міста Хмельницького ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_1 ), з можливістю вилучення копій документів.

СД ІНФОРМАЦІЯ_2 здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12014240010006468, відомості у якому внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 30.12.2014 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 384 КК України.

Клопотання обґрунтовано тим, що «30.12.2014 до СВ Хмельницького МВ надійшла окрема постанова судді ІНФОРМАЦІЯ_3 про те, що свідок ОСОБА_5 , який був попереджений про кримінальну відповідальність в судовому засіданні дав завідомо неправдиві показання.

Під час досудового розслідування встановлено, що згідно окремої постанови ІНФОРМАЦІЯ_1 від 26 лютого 2013 року у справі №2218/17531/2012 в ході досудового слідства і в суді свідок ОСОБА_5 , який був попереджений про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве показання, надав різні показання.

Зокрема, під час допиту вказаного свідка при проведенні досудового слідства він пояснив, що дійсно 12 червня 2012 року на прохання ОСОБА_6 разом із ОСОБА_7 пішли на недобудову, що поблизу заводу «Темп» м. Хмельницького. ОСОБА_6 пояснив йому, що необхідно поспілкуватись із хлопцем, який ображав його дівчину. Зайшовши у вищезгадану недобудову, ОСОБА_5 побачив перед собою трьох осіб, а саме хлопця та дві дівчини. ОСОБА_6 , підійшовши до хлопця, одразу наніс йому удар кулаком руки. Після цього, він та ОСОБА_7 також почали його бити. Через деякий час, ОСОБА_6 крикнув, щоб вони тікали. Пізніше ОСОБА_6 показав йому золотий ланцюжок та сказав, що зірвав його під час бійки.

Під час допиту вказаного свідка в судовому засіданні він підтвердив дані обставини, однак пояснив, що коли він із ОСОБА_6 та ОСОБА_7 зайшлим в недобудову, ОСОБА_6 наніс удар потерпілому, а він пішов з приміщення. Факт нанесення ударів потерпілому заперечив. Також не бачив чи наносив ОСОБА_7 удари потерпілому.

Такі показання свідка ОСОБА_5 , дані ним в судовому засіданні, суперечать іншим дослідженим доказам, а саме показам ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та потерпілого ОСОБА_8 .

Згідно із ч.1 ст.384 Кримінального кодексу України злочином вважається завідомо неправдиве показання свідка чи потерпілого або завідомо неправдивий висновок експерта під час провадження дізнання, досудового слідства, здійснення виконавчого провадження або проведення розслідування тимчасовою слідчою чи спеціальною тимчасовою слідчою комісією Верховної Ради України або в суді, завідомо неправдивий звіт оцінювача про оцінку майна під час здійснення виконавчого провадження, а також завідомо неправильний переклад, зроблений перекладачем у таких самих випадках

Отже, у діях свідка ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_4 вбачаються ознаки порушення законодавства з метою введення суду в оману шляхом наданнязавідомо неправдивих показань.

Згідно із ст. 40-1 КПК України, дізнавач при здійсненні дізнання наділяється повноваженнями слідчого, та уповноважений: вилучати знаряддя і засоби вчинення правопорушення, речі і документи, що є безпосереднім предметом кримінального проступку; проводити слідчі (розшукові) дії у випадках, установлених цим Кодексом;звертатися за погодженням із прокурором до слідчого судді з клопотаннями про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, проведення слідчих (розшукових) дій, негласних слідчих (розшукових) дій.

Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Згідно ч.6 ст.163 Кримінального процесуального кодексу України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Враховуючи, що в матеріалах судової справи №2218/17531/2012, яка знаходиться в ІНФОРМАЦІЯ_5 , містяться документи з судової справи №2218/17531/2012 з метою отримання показів ОСОБА_5 під час досудового розслідування та в суді 04.02.2013, які мають суттєве значення для встановлення важливих обставин вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 384 КК України, з метою всебічного, повного та неупередженого проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні за фактом надання завідомо неправдивих показань, виникла необхідність у проведенні тимчасового доступу до документів судової справи №2218/17531/2012 з можливістю вилучення їхніх завірених належним чином копій».

Слідча у судове засідання не з`явилася, проте у клопотанні слідчої міститься прохання про розгляд даного клопотання без участі ініціатора та зазначено, що клопотання підтримує в повному обсязі, просить його задовольнити.

Представник володільця документів ІНФОРМАЦІЯ_1 у судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду клопотання повідомлений належним чином.

Дослідивши матеріали клопотання, приходжу до висновку, що воно підлягає задоволенню з наступних підстав.

За змістом ст.131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження, різновидом яких є тимчасовий доступ до речей і документів, застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Статтею 160 КПК України встановлено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Оцінивши обґрунтованість та підставність наведених слідчим доводів, слідча суддя дійшла висновку, що слідчим доведено наявність достатніх підстав, передбачених ч. 5 ст.163 КПК України, уважати, що речі та документи, про тимчасовий доступ до яких клопоче слідчий, знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Відтак, з урахуванням доведених слідчим обставин, а саме: підстав для застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження як тимчасовий доступ до речей і документів, визначених у ст.160, 163 КПК України; що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права та свободи; за допомогою саме такого виду заходу забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ, може бути виконане завдання слідчого щодо забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування, слідча суддя уважає, що клопотання слідчого є підставним, обґрунтованим і підлягає задоволенню.

Водночас,слідча суддяуважає занеобхідне надатитимчасовий доступдо документівслідчим та прокурорам,які вказаніу клопотанні та є повноважними на ведення досудового слідства у даному кримінальному провадженні згідно з витягом з ЄРДР у кримінальному провадженні №12014240010006468 від 30.12.2014, а саме дізнавачу СД ВнП №1 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 .

Керуючись ст.ст.163, 164 КПК України,

постановила:

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл дізнавачу СД ВнП №1 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 на тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_1 ), а саме до матеріалів судової справи №2218/17531/2012 з можливістю отримання їх належним чином завірених копій.

Уповноваженим службовим особам ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_1 ) забезпечити тимчасовий доступ та надати можливість отримати копії вище зазначених документів.

Ухвала діє по 30 травня 2024 року.

Відповідно до ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідча суддя

СудХмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення04.04.2024
Оприлюднено23.04.2024
Номер документу118137926
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —686/9027/24

Ухвала від 04.04.2024

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Кирик О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні