Справа № 178/106/24
Р І Ш Е Н Н Я
і м е н е м У к р а ї н и
04 квітня 2024 рокуКриничанський районний суд Дніпропетровської області у складі:
головуючої судді: Берелет В.В.,
секретаря: Маринич В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт.Кринички цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Криничанський відділ ДРАЦС у Камянському районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) про встановлення факту реєстрації шлюбу,-
У С Т А Н О В И В:
Заявниця звернулася до суду з цією заявою, посилаючись на те, що 07 жовтня 1972 року вона та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрували шлюб в міському бюро РАЦС м. Архангельськ РФ. Після реєстрації шлюбу у свідоцтві про одруження у графі «Прізвища після одруження» « ОСОБА_1 ». Також у паспорті заявниці проставлено відповідний штамп про укладення шлюбу, відповідно до якого вказано про реєстрацію шлюбу з ОСОБА_2 в міському бюро РАЦС м. Архангельськ РФ актовий запис №1646 від 07.10.1972.
Від цього шлюбу мають двох дітей: сина - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , сина - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , помер.
Під час переїзду з одного місця проживання до іншого оригінал свідоцтва про укладення шлюбу було загублене.
У зв`язку із тим, що відповідний актовий запис №1646 від 07.10.1972 року про шлюб складений міським бюро РАЦС м. Архангельська РФ, а з 01 грудня 2022 року прийнято Закон України № 2783-IX «Про зупинення дії та вихід з Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах та Протоколу до Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах від 22 січня 1993 року» (далі - Закон). 22 грудня 2022 року Закон опубліковано у газеті «Голос України» та 23 грудня 2022 року Закон набрав чинності, відновити актовий запис про шлюб неможливо, тому для прийняття спадщини, що залишися після смерті чоловіка, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_3 , просить встановити факт реєстрації шлюбу.
Заінтересована особа - Криничанський відділ ДРАЦС у Камянському районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) про день слухання справи сповіщена, у відповідності до заяви просять розглядати справу без їх участі.
Дослідивши докази по справі судом встановлено, що 07 жовтня 1972 року ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 зареєстрували шлюб в міському бюро РАЦС м. Архангельськ РФ, про що в книзі реєстрації актів про одруження зроблено запис №1646, а також було видано свідоцтво про одруження серії НОМЕР_1 від 07.10.1972 року. Після реєстрації шлюбу у вказаному свідоцтві про одруження у графі «Прізвища після одруження» « ОСОБА_1 ». Також у паспорті заявниці проставлено відповідний штамп про укладення шлюбу, відповідно до якого вказано про реєстрацію шлюбу з ОСОБА_2 в міському бюро РАЦС м. Архангельськ РФ актовий запис №1646 від 07.10.1972.
Від даного шлюбу сторони мають двох дітей: сина - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (свідоцтво про народження серії НОМЕР_2 від 25.12.1973 року виданого міським бюро РАЦС м. Архангельськ РФ), сина - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (свідоцтво про народження серії НОМЕР_3 від 25.12.1973 року виданого міським бюро РАЦС м. Архангельськ РФ).
ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 помер, актовий запис про смерть №2074 від 10 грудня 2021 року складений Заводським відділом ДРАЦС у місті Кам`янське, Кам`янського району, Дніпропетровської області Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро).
Під час переїзду з одного місця проживання до іншого оригінал свідоцтва про укладення шлюбу було загублене.
Відповідно до положень статей 293, 315 ЦПК України у порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо згідно із законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; встановлення факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про право.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту: реєстрації шлюбу, розірвання шлюбу, усиновлення.
У частині першій статті 3 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», визначено, що державна реєстрація актів цивільного стану у встановлених законом випадках є обов`язковою.
Згідно із частиною другою статті 9 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», державна реєстрація актів цивільного стану проводиться шляхом складення актових записів цивільного стану.
Відповідно до частини першої статті 12 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», внесення відомостей про народження фізичної особи та її походження, шлюб, розірвання шлюбу, зміну імені, смерть здійснюється відділами державної реєстрації актів цивільного стану шляхом складання актового запису цивільного стану в електронному вигляді у Державному реєстрі актів цивільного стану громадян та на паперових носіях.
Пунктом 10 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1995 року № 5 «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» передбачено, що суди можуть встановити факти реєстрації шлюбу, якщо в органах РАГСу не зберігся відповідній запис чи відмовлено у його відновленні, або він може бути відновлений лише на підставі рішення суду про встановлення факту реєстрації акту цивільного стану. Із заявами про встановлення факту реєстрації шлюбу може звернутися подружжя або кожен із них. Якщо заяву подано лише одним з подружжя другий з них притягається до участі у справі як заінтересована особа.
Встановлення факту реєстрації шлюбу має юридичне значення для заявниці, оскільки від нього залежить захист її законних прав та інтересів. Також, встановлення факту реєстрації шлюбу заявниці необхідно для поновлення запису про укладання шлюбу та подальшій реєстрації в органах державної реєстрації актів цивільного стану та отримання відповідного дубліката свідоцтва про реєстрацію шлюбу (повторно).
Ураховуючи вищевикладене, суд вважає, що зазначений факт знайшов своє підтвердження у суді, чинним законодавством не передбачений інший порядок його встановлення та встановлення його іншим шляхом неможливе, у зв`язку з цим заява підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 12, 13, 81, 259, 263-265 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_1 - задовольнити.
Встановити факт реєстрації шлюбу укладеного 07 жовтня 1972 року між ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , місце народження: Україна, Дніпропетровська область, Криничанський район, с. Аули громадянкою України, та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце народження: Російська Федерація, Челябінська область, місто Міасс, громадянином України, який був зареєстрований міським бюро реєстрації актів цивільного стану міста Архангельськ Російської Федерації, про що в Книзі реєстрації шлюбів 07 жовтня 1972 року зроблено відповідний актовий запис за №1646.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до апеляційного суду Дніпропетровської області протягом 30 днів з дня його проголошення або з дня отримання його копії.
Повний текст рішення виготовлено 05 квітня 2024 року.
Суддя: В. В. Берелет
р
Суд | Криничанський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 04.04.2024 |
Оприлюднено | 09.04.2024 |
Номер документу | 118153585 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Криничанський районний суд Дніпропетровської області
Берелет В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні