Справа № 359/3233/24
Провадження №1-кс/359/650/2024
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 квітня 2024 року м. Бориспіль
Слідчий суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області ОСОБА_1 , розглянувши клопотання прокурора Бориспільської окружної прокуратури ОСОБА_2 , про тимчасовий доступ до речей і документів,-
встановив :
01.04.2024 до ІНФОРМАЦІЯ_1 надійшло вище зазначене клопотання про надання тимчасового доступу до речей і документів, в зв`язку з проведенням досудового розслідування по кримінальному провадженню за №42023112100000136 від 02.08.2023, за ознаками кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України.
Клопотання обґрунтоване наступним. Досудовим розслідуванням встановлено, що у власності ІНФОРМАЦІЯ_2 перебуває земельна ділянка із кадастровим номером 3220882200:03:001:0050 площею 0.2482 га.
З протоколу №82 засідання постійної комісії з ІНФОРМАЦІЯ_3 від 07.12.2023 встановлено, що комісією рекомендовано підтримати проект рішення щодо передачі вказаної земельної ділянки у користування на умовах оренди ОСОБА_3 строком на 10 років для іншого сільськогосподарського призначення.
22.03.2024 на адресу ІНФОРМАЦІЯ_2 скеровано запит в порядку ст. 93 КПК України про необхідність надання інформації щодо того чи проводились земельні торги щодо передачі в оренду вказаної земельної ділянки ОСОБА_3 , а також документи на підставі яких приймалось рішення ІНФОРМАЦІЯ_4 згідно протоколу № 82 про рекомендацію підтримати проект рішення щодо передачі вказаної земельної ділянки у користування на умовах оренди ОСОБА_3 строком на 10 років для іншого сільськогосподарського призначення, усі рішення ІНФОРМАЦІЯ_5 прийняті за результатами розгляду заяв ОСОБА_3 щодо дозвільної та земельно-технічної документації на земельну ділянку із кадастровим номером 3220882200:03:001:0050, розроблену технічну документацію по вказаній земельній ділянці, однак згідно відповіді від 27.03.2024 міська рада вказала, що запитувана інформація та документи можуть бути надані лише на підставі рішення слідчого судді.
З метою подальшого огляду земельної ділянки та підтвердження чи спростування того факту, що на території вказаної земельної ділянки наявні об`єкти нерухомого майна, право власності на які у встановленому законом порядку зареєстровано за ОСОБА_3 наявна необхідність у отриманні копії наступних документів та інформації:
- чи проводились земельні торги щодо передачі в оренду вказаної земельної ділянки ОСОБА_3 (якщо ні, необхідно вказати конкретний пункт частини 2 статті 134 Земельного кодексу України, яким керувалась депутати ІНФОРМАЦІЯ_2 та інші уповноважені особи при прийнятті відповідного рішення);
- документи, на підставі яких приймалось рішення ІНФОРМАЦІЯ_4 згідно протоколу № 82 про рекомендацію підтримати проект рішення щодо передачі вказаної земельної ділянки у користування на умовах оренди ОСОБА_3 строком на 10 років для іншого сільськогосподарського призначення;
- усі рішення ІНФОРМАЦІЯ_5 прийняті за результатами розгляду заяв ОСОБА_3 щодо дозвільної та земельно-технічної документації на земельну ділянку із кадастровим номером 3220882200:03:001:0050;
- розроблену технічну документацію по вказаній земельній ділянці.
Як зазначено в клопотанні, документи до яких необхідно отримати тимчасовий доступ, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, оскільки ці документи є процесуальними джерелами доказів, а відомості, що містяться в цих документах, будуть використані в сукупності з іншими документами для доказування обставин злочинів, а також можуть бути використані, як доказ стороною обвинувачення для підтвердження події кримінального правопорушення, з`ясування фактичного перебігу досліджуваних подій, встановлення винних осіб, доведення винуватості осіб та інших обставин, визначених ст. 91 КПК України. Іншим способом, у тому числі шляхом допиту свідків та проведенням інших слідчих (розшукових) дій, довести ці обставини неможливо. Відповідно до ст. 91 КПК України, доказування таких обставин у кримінальному провадженні є обов`язковим. Крім того, вказані документи необхідні для проведення судово-почеркознавчої експертизи.
У судове засідання слідчий не з`явився, згідно з поданою заявою просив розглянути подане клопотання без його участі. Про дату та місце розгляду клопотання ІНФОРМАЦІЯ_6 не повідомлялась, з урахуванням приписів ч. 2 ст. 163 КПК України.
Дослідивши подане клопотання та долучені матеріали, слідчий суддя дійшов висновку, що заявлене клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ч. 1 ст. 84 КПК України, доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.
Відповідно доч. 2ст.84КПК України, процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.
Згідно ч.ч.1,2ст.159КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Так, за змістом ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених устатті 161цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Відповідно довимог ч.2цієї статтіу клопотаннізазначаються: 1)короткий викладобставин кримінальногоправопорушення,у зв`язкуз якимподається клопотання; 2)правова кваліфікаціякримінального правопорушенняіз зазначеннямстатті (частинистатті)закону Українипро кримінальнувідповідальність; 3)речі ідокументи,тимчасовий доступдо якихпланується отримати; 4)підстави вважати,що речіі документиперебувають абоможуть перебуватиу володіннівідповідної фізичноїабо юридичноїособи; 5)значення речейі документівдля встановленняобставин укримінальному провадженні; 6)можливість використанняяк доказіввідомостей,що містятьсяв речахі документах,та неможливістьіншими способамидовести обставини,які передбачаєтьсядовести задопомогою цихречей ідокументів,у випадкуподання клопотанняпро тимчасовийдоступ доречей ідокументів,які містятьохоронювану закономтаємницю; 7) обґрунтування необхідності вилучення речей і документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
За змістом ч.2 ст.17 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» реєстраційна справа включає документи у паперовій та електронній формі, на підставі яких проведено реєстраційні дії, а також документи, сформовані за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав у процесі проведення таких реєстраційних дій.
Документи, на підставі яких проведено реєстраційні дії та які підлягають поверненню заявнику, зберігаються у реєстраційній справі у формі електронних копій документів, виготовлених шляхом сканування під час проведення реєстраційних дій.
Згідно з вимогами ч.6 цієї статті, витребування (вилучення) реєстраційних справ або документів із них здійснюється виключно за рішенням суду.
Відповідно до вимог ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1)перебувають абоможуть перебуватиу володіннівідповідної фізичноїабо юридичноїособи; 2)самі пособі абов сукупностіз іншимиречами ідокументами кримінальногопровадження,у зв`язкуз якимподається клопотання,мають суттєвезначення длявстановлення важливихобставин укримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
За змістом ч. 6 цієї статті слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієїстатті,доведе можливістьвикористання якдоказів відомостей,що містятьсяв цихречах ідокументах,та неможливістьіншими способамидовести обставини,які передбачаєтьсядовести задопомогою цихречей ідокументів. Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом. Доступ до речей і документів, що містять відомості, які становлять державну таємницю, не може надаватися особі, що не має до неї допуску відповідно до вимог закону.
Крім того, відповідно до ч. 7 цієї статті слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Дослідивши долучені до клопотання матеріали, приходжу до висновку, що у органу досудового розслідування є необхідність з метою встановлення важливих обставин у даному кримінальному провадженні отримати доступ до інформації, що містить охоронювану законом таємницю та може бути в подальшому використана як доказ у кримінальному провадженні. При цьому слідчий суддя враховує, що запитувана інформація безпосередньо стосується обставин, що входять до предмету доказування у кримінальному провадженні, та знаходиться у розпорядженні органу місцевого самоврядування, у доступу до якої органу досудового розслідування було відмовлено з підстав, передбачених ч.2 ст.15 9 КПК України, відповідно до якої тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.
В даному випадку такий ступінь процесуального примусу щодо отримання інформації, яка оберігається законом, є виправданим та відповідає завданням кримінального провадження.
Строк дії ухвали слід визначити два місяці.
На підставі викладене, керуючись ст. ст. 159-166 КПК України, слідчий суддя, -
у х в а л и в :
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл слідчому групи слідчих у кримінальному провадженні - слідчому СВ Бориспільського РУП ГУНП у Київській області ОСОБА_4 та прокурорам Бориспільської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_2 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , дозвіл на здійснення тимчасового доступу до оригіналів документів та інформації з можливістю вилучення копії документів та інформації, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 , що здійснює свою діяльність за юридичною адресою: АДРЕСА_1 , а саме:
- документів та інформації щодо того чи проводились земельні торги щодо передачі в оренду земельної ділянки з кадастровим номером 3220882200:03:001:0050 ОСОБА_3 ,
- документів, на підставі яких приймалось рішення ІНФОРМАЦІЯ_4 згідно з протоколом № 82 про рекомендацію підтримати проект рішення щодо передачі земельної ділянки з кадастровим номером 3220882200:03:001:0050 у користування на умовах оренди ОСОБА_3 строком на 10 років для іншого сільськогосподарського призначення,
- усіх рішень ІНФОРМАЦІЯ_5 , які прийняті за результатами розгляду заяв ОСОБА_3 щодо дозвільної та земельно-технічної документації на земельну ділянку із кадастровим номером 3220882200:03:001:0050,
- розробленої технічної документації по вказаній земельній ділянці.
Визначити, що строк дії ухвали один місяць до 02 червня 2024 року включно.
Ухвала слідчого судді самостійному апеляційному оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_7 -Лесів
Суд | Бориспільський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 02.04.2024 |
Оприлюднено | 23.04.2024 |
Номер документу | 118154502 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Бориспільський міськрайонний суд Київської області
Муранова-Лесів І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні