01.04.2024
Провадження № 2-о/389/19/24
ЄУН 389/620/24
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 квітня 2024 року Знам`янський місьрайонний суд
Кіровоградської області
у складі: головуючого судді Українського В.В.,
за участю секретаря судового засідання Гой І.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Знам`янка Кіровоградської області цивільну справу за заявою Знам`янської міської ради Кропивницького району Кіровоградської області, заінтересована особа Знам`янська міська державна нотаріальна контора про визнання спадщини відумерлою,
В С Т А Н О В И В:
Заявник звернувся до суду із заявою, в якій просить визнати спадщину у вигляді квартири АДРЕСА_1 відумерлою та передати у власність Знам`янської міської територіальної громади в особі Знам`янської міської ради Кіровоградської області.
Свої вимоги обґрунтував тим, що ОСОБА_1 належалаквартира АДРЕСА_1 на підставі свідоцтва про право власності № НОМЕР_1 на нерухоме майно квартиру, видане виконавчим комітетом Знам`янської міської ради 05.11.2008 на підставі розпорядження органу приватизації міської ради від 03.11.2008 №106р.
ОСОБА_1 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , внаслідок її смерті відкрито спадщину. Остання за життя 13.12.2008 склала заповіт, яким заповіла все своє майно ОСОБА_2 . Останній помер до відкриття спадщини, про що свідчить актовий запис про смерть №194 складений 12.07.2011 відділом державної реєстрації актів цивільного стану по місту Знам`янка Знам`янського міськрайонного управління юстиції у Кіровоградській обалсті.
З дня смерті спадкодавця спадкоємці за заповітом і за законом відсутні, факти усунення їх від права спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від прийняття спадщини відсутні.
Знам`янська міська рада, захищаючи інтереси територіальної громади міста Знам`янки, зазначає, що в житловій квартирі АДРЕСА_1 ніхто не проживає.
Заявник у судове засідання не з`явився, представник надав заяву, в якій вимоги підтримав у повному обсязі і просить розглядати справу за відсутності заявника та представника.
Заінтересована особа в судове засідання також не з`явилася, про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином, надала заяву про розгляд справи без її участі.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заявлені вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступних підстав.
Відповідно до свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2 ОСОБА_1 померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , про що Знам`янським міськрайонним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області складено відповідний актовий запис №7. Внаслідок її смерті відкрилася спадщина у вигляді квартири АДРЕСА_1 , яка належала спадкодавцеві на підставі свідоцтва про право власності на нерухоме майно, видане виконавчим комітетом Знам`янської міської ради 05.11.2008 на підставі розпорядження органу приватизації міської ради від 03.11.2008 №106р, зареєстроване Знам`янським МКП БТІ 05.11.2008 та записане в реєстрову книгу за №3019/10.
Відповідно донаданих інформаційнихдовідок зіспадкового реєструвстановлено,що післясмерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_1 із заявами про прийняття спадщини ніхто не звертався. Також встановлено, що ОСОБА_1 заповіла всі свої права та обовязки, які можуть їй належати у майбутньому, та усе її майно, деб воно не було, та з чого б воно не складалося, і взагалі все те, що буде їй належати на день смерті і на що за законом вона матиме право ОСОБА_2 , про що складений 13.12.2008 заповіт посвідчений державним нотаріусом Знам`янської міської державної нотаріальної контори Кіровоградської області Георгієвою Л.В.
Відповідно до повного витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про смерть №00044057889 від 14.03.2024 ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Відповідно до ст.ст. 1216,12178,1218 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
До складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Згідно з ст. 1223 ЦК України право на спадкування мають особи, визначені у заповіті. У разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі неохоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261 - 1265 цього Кодексу. Право на спадкування виникає у день відкриття спадщини.
Зважаючи на те, що особа, на користь якої складений заповіт померла раніше заповідача, спадкоємці за заповітом відсутні. Відповідно до наданих нотаріусом інформаційних довідок, спадкоємці за законом також відсутні.
За повідомленням Знам`янської міської ради в житловій квартирі АДРЕСА_1 ніхто не проживає та не зареєстрований.
Встановлення даного факту заявнику необхідне для можливості визнання спадщини відумерлою.
За приписами ст.93 ЦПК України в порядку цивільного судочинства розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Згідно ч. 1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Оцінка доказів здійснюється судом за приписами ст. 89 ЦПК України, відповідно до якої суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили.
Статтею 76 ЦПК України встановлено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Згідно ч.2 статті 77 ЦПК України,предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Згідно з ч.1 ст.293 ЦПК України, окреме провадження це вид не позовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Відповідно до ч.3 ст.294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
Відповідно доп. 8 ч. 2 ст. 293 ЦПК Українисуд розглядає в порядку окремого провадження справи в тому числі про визнання спадщини відумерлою.
Відповідно до ч.1ст.1277 ЦК України, у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття орган місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини, а якщо до складу спадщини входить нерухоме майно - за його місцезнаходженням, зобов`язаний подати до суду заяву про визнання спадщини відумерлою. У разі якщо на об`єкті нерухомого майна на момент відкриття спадщини знаходиться рухоме майно, що входить до складу спадщини, таке рухоме майно переходить у власність територіальної громади, якій передано нерухоме майно. Заява про визнання спадщини відумерлою може також бути подана кредитором спадкодавця, а якщо до складу спадщини входять земельні ділянки сільськогосподарського призначення - власниками або користувачами суміжних земельних ділянок. У такому разі суд залучає до розгляду справи органи місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини та/або за місцезнаходженням нерухомого майна, що входить до складу спадщини. Особи, які мають право або зобов`язані подавати заяву про визнання спадщини відумерлою, мають право на одержання інформації з Спадкового реєстру про заведену спадкову справу та видане свідоцтво про право на спадщину.
Згідно з ч.2 ст.1277 ЦК України, заява про визнання спадщини відумерлою подається після спливу одного року з часу відкриття спадщини.
Відповідно до вимогст. 338 ЦПК Українисуд, встановивши, що спадкоємці за заповітом і за законом відсутні або спадкоємці усунені від права на спадкування, або спадкоємці не прийняли спадщину чи відмовилися від її прийняття, ухвалює рішення про визнання спадщини відумерлою та про передачу її територіальній громаді відповідно до закону.
Згідно зіст.1221 ЦК України, місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця.
Спадщина відкрилась 04.01.2019 (після смерті власника), після 04.01.2019 сплив один рік, необхідний для подальшого обернення даного майна на користь територіальної громади міста.
Згідно з ч. 3 ст. 1277 ЦК України, спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини, а нерухоме майно - за його місцезнаходженням.
Таким чином, майно померлої, а саме квартира АДРЕСА_1 , має бути визнано відумерлою спадщиною.
Згідно з ч. 4 ст. 1277 Цивільного кодексу України, територіальна громада, яка стала власником відумерлого майна, зобов`язана задовольнити вимоги кредиторів спадкодавця, що заявлені відповідно до статті 1231 цього Кодексу.
Вищевикладене дає правові підстави для висновку про обґрунтованість заяви про визнання спадщини відумерлою, яка підлягає задоволенню.
Згідно з ч. 7ст. 294 ЦПК України, при ухваленні судом рішення судові витрати не відшкодовуються, якщо інше не встановлено законом.
На підставі викладеного та керуючись ст. 259, 263, 265, 293, 294, 315, 319 ЦПК України, суд,
УХВАЛИВ:
Заяву Знам`янської міської ради Кіровоградської області задовольнити.
Визнати квартиру АДРЕСА_1 відумерлою спадщиною.
Передати квартиру АДРЕСА_1 як відумерлу спадщину у власність Знам`янської територіальної громади Кіровоградської області в особі Знам`янської міської ради Кіровоградської області.
На рішення суду може бути подана апеляційна скарга до Кропивницького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення через Знам`янський міськрайонний суд Кіровоградської області. Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Заявник Знам`янська міська рада Кіровоградської області, місце знаходження м. Знам`янка Кропивницького району Кіровоградської області вул. М.Грушевського, 19, код ЄДРПОУ 32986436.
Заінтересована особа Знам`янська міська державна нотаріальна контора місце знаходження м. Знам`янка Кропивницького району Кіровоградської області вул. М.Грушевського, 18, код ЄДРПОУ 02884658.
Суддя В.В. Український
Суд | Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 01.04.2024 |
Оприлюднено | 08.04.2024 |
Номер документу | 118154862 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про визнання спадщини відумерлою |
Цивільне
Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області
Український В. В.
Цивільне
Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області
Український В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні