Справа № 504/1236/24
Номер провадження 2/504/1684/24
УХВАЛА
21.03.2024смт.Доброслав
Суддя Комінтернівського районного суду Одеської області Вінської Н.В. вирішуючи питання про прийняття до розгляду та відкриття провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Курісовської сільської ради Одеського району Одеської області про визнання права власності на земельну частку(пай) в порядку спадкування за законом, -
встановив:
20.03.2024 року позивач звернувся до суду із зазначеною позовною заявою до відповідача.
Ознайомившись із позовною заявою та матеріалами, що додані до неї, вважаю, що позов слід залишити без руху з наступних підстав.
Вимоги до позовної заяви визначені статтями 175, 177 ЦПК України.
Згідно з пунктами 4, 5 ч. 3 ст.175ЦПК України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
У позові позивач просить визнати за ним право на земельну частку (пай) розміром 5,33 умовних кадастрових га, масив №5 ділянка №65, яка розташована на території Курісовської сільської ради Березівського району Одеської області та право на земельну частку (пай) розміром 5,33 умовних кадастрових га, масив №5 ділянка №64, яка розташована на території Курісовської сільської ради Березівського району Одеської області в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_2 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ..
Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити: зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 176 ЦПК України у позовах про визнання права власності на майно або його витребування ціна позову визначається вартістю майна.
Представник позивача вказав ціну позову у розмірі 138012,82 грн., але обґрунтування зазначеної ціни позову до суду надано не було.
Згідно п. 12 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику у справах за позовами про захист права приватної власності» №20 від 22 грудня 1995 року, вартість спірного майна визначається за погодженням сторін, а за його відсутності - за дійсною вартістю майна на час розгляду спору. Під дійсною вартістю розуміється грошова сума, за яку майно може бути продано в даному населеному пункті чи місцевості.
Відповідно до Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» на підтвердження оцінки майна складається звіт про оцінку майна (акт оцінки майна).
При відсутності достовірних даних, про ціну даного нерухомого майна, станом на час розгляду справи, позивачем щонайменше необхідно надати докази щодо ціни на майно (витяги з веб сайтів продажу аналогічного нерухомого майна тощо).
Отже, позивачу для визначення правильної ціни позову необхідно надати докази на підтвердження вартості земельних ділянок (грошова оцінка тощо) на момент звернення з позовом до суду, на підставі яких можливо буде визначити ціну позову та правильно розрахувати суму судового збору, що підлягає сплаті.
До позову взагалі не долучено доказів сплати судового збору, та не зазначено підстав для звільнення від його сплати.
Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Законом України Про Державний бюджет України на 2024 рік на 1 січня 2024 року встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб в розмірі 3028,00 грн.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання позовної заяви, майнового характеру судовий збір сплачується за ставками, встановлених для позовних заяв майнового характеру (1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати).
За таких обставин, до позовної заяви необхідно додати документ про сплату судового збору відповідно до документально підтвердженої ціни позову.
Крім того, на виконання вимог ст. 175 ЦПК України щодо викладу обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги та зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину в позовній заяві відсутні посилання на такі докази як:
-позивачем вказується, що померла ОСОБА_3 , була його бабусею по лінії батька проте не додав до позову доказів такої спорідненості;
Згідно зі ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали позивачу. У випадку неусунення причин, що стали підставою для залишення позовної заяви буз руху, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Керуючись ст. ст. 175-177, 185 ЦПК України, -
ПОСТАНОВИВ :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Курісовської сільської ради Одеського району Одеської області про визнання права власності на земельну частку(пай) в порядку спадкування за законом залишити без руху.
Надати 10-денний строк для усунення недоліків з дня отримання ухвали.
Роз`яснити, що у разі невиконання ухвали суду в зазначений строк заява вважається неподаною і повертається.
Копію ухвали направити позивачу.
Суддя Вінська Н. В.
Суд | Комінтернівський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 21.03.2024 |
Оприлюднено | 08.04.2024 |
Номер документу | 118161051 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Комінтернівський районний суд Одеської області
Вінська Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні