Справа № 686/9303/24
Провадження № 1-кс/686/3012/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 квітня 2024 року м. Хмельницький
Слідча суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання дізнавача СД Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором, про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні №12024243060000154,
встановила:
03.04.2024рокудізнавач СДХмельницького РУПГУНП вХмельницькій області, ОСОБА_3 звернувся дослідчого суддіХмельницького міськрайонногосуду Хмельницькоїобласті ізклопотанням,погодженим ізпрокурором Окружноїпрокуратури містаХмельницького ОСОБА_4 про тимчасовийдоступ додокументів,які перебуваютьу володінніАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ).
27.03.2024 СД Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024243060000154 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України.
Клопотання обґрунтовано тим, що «27.03.2024 р. близько 12 год. 00 хв. невстановлена особа, перебуваючи невстановленому місці, зловживаючи довірою, шахрайським шляхом, під приводом здачі квартири в оренду, заволоділа грошовими коштами гр. ОСОБА_5 , які останній перерахував через банківський термінал на банківську картку АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » НОМЕР_2 у розмірі 8476 грн.
В ході дізнання в якості потерпілого був допитаний ОСОБА_5 , який повідомив, що 27.03.2024 близько 11:00 год на сайті оголошень « ІНФОРМАЦІЯ_2 » знайшов оголошення про оренду квартири в АДРЕСА_2 . Оскільки планував зняти житло дана пропозиція зацікавила ОСОБА_5 та він зателефонував на номер телефону НОМЕР_3 , щоб дізнатися про умови оренди. В подальшому особа, яка взяла слухавку представилася ОСОБА_6 та повідомила, що квартира за вище вказаною адресою належить йому та він планує її здати на довгий термін. Окрім цього узгодили умову оренди та що ОСОБА_5 заплатить за перший місяць проживання та половину суми за другий місяць проживання, оренда квартири попередньо коштувала 6500 гривень за місяць.
Близько 12:06 год, в месенджері «Viber» з номеру НОМЕР_4 особа на ім`я ОСОБА_6 надіслала реквізити банківської карти № НОМЕР_2 , на яку необхідно було надіслати кошти, надалі ОСОБА_5 здійснив чотири перекази грошових коштів за допомогою терміналу на вище вказану банківську карту, а саме о 12:28 год. було перераховано 2200 гривень, о 12:49 год було перераховано 1200 гривень, о 13:30 год. було перераховано 3500 гривень, о 14:00 год. здійснив останній платіж на суму 1576. Загалом ОСОБА_5 перерахував 8476 гривень, квитанції про оплату з терміналу не забирав, лише сфотографував. Після цього потерпілий зателефонував до ОСОБА_6 та повідомив, що надіслав кошти на карту. ОСОБА_6 повідомив, що кошти отримав та на той момент мав укладати договір, оскільки попередньо потерпілий надіслав йому копію свого паспорта. На момент допиту дана особа слухавку від ОСОБА_5 не бере та частково видалила листування у месенджері «Viber».
Дізнавач у судове засідання не з`явився, проте у клопотанні дізнавача міститься прохання про проведення розгляду даного клопотання за його відсутності, у якому він підтримує подане клопотання та просить його задовольнити.
Крім того, дізнавач просить розглянути це клопотання за відсутності володільця вказаних документів, з причин можливості знищення інформації через обмежені строки зберігання.
У зв`язку із недоведенням дізнавачем наявності достатніх підстав уважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, про тимчасовий доступ до яких він клопоче, слідча суддя дійшла висновку про розгляд клопотання з викликом особи, у володінні якої вони знаходяться.
Представник володільця документів - АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » у судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду клопотання повідомлений належним чином.
Дослідивши матеріали клопотання, приходжу до висновку, що воно підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
За змістом ст.131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження, різновидом яких є тимчасовий доступ до речей і документів, застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Статтею 160 КПК України встановлено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
У п. 5 ч. 1ст. 162 КПК Українивизначено, що відомості, які можуть становити банківську таємницю належить до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах.
Ст. 60 Закону України «Про банки та банківську діяльність»визначено, що інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку в процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третіми особами при наданні послуг банку і розголошення якої може завдати матеріальної чи моральної шкоди клієнту, є банківською таємницею. Відтак, відомості про тимчасовий доступ до яких клопоче слідчий, належать до охоронюваної законом таємниці.
Оцінивши обґрунтованість та підставність наведених доводів, слідча суддя дійшла висновку, що під час розгляду клопотання дізнавачем доведено наявність достатніх підстав уважати, що речі та документи, про тимчасовий доступ до яких він клопоче, знаходяться у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », такі речі та документи відповідно до п. 5 ч. 1ст. 162 КПК Україниналежать до охоронюваної законом таємниці, так як містять відомості, що становлять банківську таємницю; самі по собі так і в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, оскільки нададуть можливість встановити особу, причетну до вчинення кримінального правопорушення, та її місцезнаходження.
Відтак, з урахуванням доведених дізнавачем обставин, а саме: підстав для застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження як тимчасовий доступ до речей і документів, визначених у ст.160,163 КПК України; що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права та свободи, оскільки отримати вказану в клопотанні інформацію неможливо іншим способом; за допомогою саме такого виду заходу забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ, може бути виконане завдання дізнавача щодо забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування, слідча суддя уважає, що клопотання дізнавача є підставним, обґрунтованим і підлягає задоволенню.
Водночас, слідча суддя уважає за необхідне надати тимчасовий доступ до документів дізнавачам, які вказані у клопотанні та є повноважними на ведення досудового слідства в даному кримінальному провадженні згідно з витягом з ЄРДР у кримінальному провадженні №12024243060000154 від 27.03.2024, а саме: дізнавачу СД Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_7 , дізнавачу СД Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_8 , дізнавачу СД Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 , однак за період часу з 27.03.2024 по час постановлення ухвали 05.04.2024, оскільки дізнавачем не доведено значення отримання інформації за більш тривалий період.
Керуючись ст.ст.163, 164 КПК України,
постановила:
Клопотання задовольнити частково.
Надати дозвіл дізнавачу СД Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_7 , дізнавачу СД Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_8 , дізнавачу СД Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 на тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ), а саме до:
-виписок (руху коштів) по картковому рахунку № НОМЕР_2 із зазначенням всіх суб`єктів, об`єктів контрагентів, що отримували кошти (дати проведення операцій, МФО Банку, отримувачі коштів та назва СПД); відкритих в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », по вказаних рахунку у період часу з 27.03.2024 по 05.04.2024;
-документів, які містять інформацію про особу, якою було відкрито банківську картку № НОМЕР_2 , з долученням копій документів на основі яких було відкрито рахунку;
-матеріалів фото- та відеофіксації зняття грошових коштів у банкоматі по рахунку № НОМЕР_2 за період часу з 27.03.2024 по 05.04.2024;
-документів, які містять інформацію про перелік IP адрес та геолокації місця авторизації в Інтернет банкінгу, час та дату входу до особистого кабінету Інтернет банкінгу АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », з використанням якого здійснювалось обслуговування карткового рахунку № НОМЕР_2 за період часу з 27.03.2024 по 05.04.2024;
-документів, які містять інформацію про перелік пристроїв та абонентських номерів мобільних телефонів за допомогоюяких здійснювались входи до особистого кабінету Інтернет банкінгу АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », з використанням котрого здійснювалось обслуговування карткового рахунку № НОМЕР_2 , за період часу з 27.03.2024 по 05.04.2024.
Уповноваженим службовим особам АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) забезпечити тимчасовий доступ до вказаних документів із можливістю вилучення належним чином завірених їх копій.
Ухвала діє по 02 червня 2024 року.
Відповідно до ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідча суддя
Суд | Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 05.04.2024 |
Оприлюднено | 23.04.2024 |
Номер документу | 118162522 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
Кирик О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні