ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
04.04.2024Справа № 910/3809/24
Суддя Господарського суду міста Києва Борисенко І. І., розглянувши матеріали
позовної заявиТовариства з обмеженою відповідальністю "ОТП Лізинг" (м. Київ)доТовариства з обмеженою відповідальністю "Про-100 Сервіс" (м. Київ)простягнення 2 357 224,18 грн.
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду міста Києва звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю "ОТП Лізинг" (далі - ТОВ "ОТП Лізинг", позивач) з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Про-100 Сервіс" (далі - ТОВ "Про-100 Сервіс", відповідач) про стягнення заборгованості у сумі 2 357 224,18 грн. за рамковим договором фінансового лізингу № 6801-FL від 10.06.2020.
Вивчивши подані матеріали, суддя приходить до висновку, що позовна заява не відповідає вимогам ст.ст. 162-164 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), враховуючи наступне.
Так, згідно з ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити спосіб захисту, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
У позові позивач просить стягнути заборгованість у сумі 2 357 224,18 грн. за рамковим договором фінансового лізингу № 6801-FL від 10.06.2020.
Проте, позивач не зазначив, який саме предмет лізингу передав відповідачу у платне володіння та користування, та, якими актами приймання-передачі ці обставини підтверджуються.
Також за змістом ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити, зокрема, зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Разом з тим, позивачем не надано до позову обґрунтованого розрахунку заявленої до стягнення заборгованості за протоколом № 2 у сумі 82 482,65 грн. При цьому, загальна заборгованість, зазначена позивачем у цьому протоколі, становить 100 572,88 грн.
Крім того, відповідно до ч. 2 ст. 164 ГПК України на позивача покладений обов`язок додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Водночас, у порушення вказаної норми, заявник не надав (разом з позовом) докази у такому вигляді, щоб їх можливо було прочитати, а саме - розрахунку заборгованості за протоколами № 1, № 2, № 3, № 4.
Згідно з ч. 1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного, керуючись ст. 162, 174, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ОТП Лізинг" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Про-100 Сервіс" про стягнення заборгованості у сумі 2 357 224,18 грн. залишити без руху.
Надати Товариству з обмеженою відповідальністю "ОТП Лізинг" строк у п`ять днів з дня вручення даної ухвали на усунення вказаних в ній недоліків, а саме:
- зазначити, який саме предмет лізингу передано відповідачу у платне володіння та користування, та, якими актами приймання-передачі ці обставини підтверджуються;
- надати обґрунтований розрахунок заявленої до стягнення заборгованості за протоколом № 2 у сумі 82 482,65 грн.;
- надати розрахунок заборгованості за протоколами № 1, № 2, № 3, № 4 у такому вигляді, щоб його можливо було прочитати.
Роз`яснити, що у разі неусунення недоліків у визначений судом строк, позовна заява буде вважатись неподаною та повернута заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Борисенко І. І.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 04.04.2024 |
Оприлюднено | 08.04.2024 |
Номер документу | 118163323 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань лізингу |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Борисенко І.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні