ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10
E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885
УХВАЛА
про залишення позову без розгляду
04 квітня 2024 року Справа № 903/103/24
Господарський суд Волинської області у складі судді Якушевої І.О., за участю секретаря судового засідання Ведмедюка М.П.,
за участю представників:
від позивача: н/з,
від відповідача: н/з,
розглянувши за правилами загального позовного провадження справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Партнер-Груп-ЛТД, м. Полтава
до Товариства з обмеженою відповідальністю Стас-Груп, м. Луцьк
про розірвання договору купівлі-продажу товару та стягнення 346500 грн.,
в с т а н о в и в:
31.01.2024 через систему Електронний суд до Господарського суду Волинської області надійшла позовна заява від 31.01.2024 Товариства з обмеженою відповідальністю Партнер-Груп-ЛТД до Товариства з обмеженою відповідальністю Стас-Груп, в якій позивач просить:
- розірвати договір купівлі-продажу товару, укладений між ТзОВ Партнер-Груп-ЛТД та ТзОВ Стас-Груп;
- стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Стас-Груп сплачені за договором кошти в сумі 346500 грн.
Ухвалою суду від 05.02.2024 було прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі; постановлено справу розглядати за правилами загального позовного провадження; підготовче засідання призначено на 06.03.2024; встановлено відповідачу строк для подання відзиву на позов із урахуванням вимог ст.165 ГПК України до 04.03.2024.
01.03.2024 до Господарського суду Волинської області від відповідача надійшов відзив на позовну заяву № 29/02 від 29.02.2024, в якому відповідач вважає позовні вимоги безпідставними та передчасними.
Ухвалою суду від 06.03.2024 було відкладено підготовче засідання на 27.03.2024; запропоновано позивачу подати суду до 25.03.2024 відповідь на відзив відповідача.
27.03.2024 в судове засідання представник відповідача не з`явився. Про судовий розгляд відповідач був повідомлений належним чином, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення суду №0600254678322.
27.03.2024 в судовому засіданні представники позивача повідомив, що відповіді на відзив не подавав та висловив думку про можливість закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
Ухвалою суду від 27.03.2024 було закрито підготовче провадження; призначено справу до судового розгляду по суті на 04.04.2024.
04.04.2024 через систему «Електронний суд» від представника позивача адвоката Дашко М.В. надійшла заява від 04.04.2024, в якій представник позивача просить залишити позовну заяву без розгляду та повернути судовий збір.
Повноваження адвоката Дашко М.В. підтверджуються ордером серії ВІ №109008 від 29.01.2024, договором про надання професійної правничої допомоги №672 від 22.01.2024.
Відповідно до п.5 ч. 1 ст. 226 Господарського процесуального кодексу України суд залишає позов без розгляду, якщо позивач до початку розгляду справи по суті подав заяву про залишення позову без розгляду.
На підставі п.5 ч.1 ст.226 ГПК України у зв`язку з надходженням 04.04.2024 заяви від повноважного представника позивача позов Товариства з обмеженою відповідальністю Партнер-Груп-ЛТД до Товариства з обмеженою відповідальністю Стас-Груп про розірвання договору купівлі-продажу товару, стягнення 346500 грн. слід залишити без розгляду.
Відповідно до п.4 ч.1 ст.7 Закону України "Про судовий збір" сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі, зокрема, залишення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв`язку з повторним неприбуттям або залишенням позивачем судового засідання без поважних причин та неподання заяви про розгляд справи за його відсутності, або неподання позивачем витребуваних судом матеріалів, або за його заявою (клопотанням).
Оскільки позов залишено без розгляду за заявою представника позивача, правові підстави для повернення судового збору відсутні.
Керуючись п.5 ч. 1 ст. 226, ст.234 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
у х в а л и в:
позов Товариства з обмеженою відповідальністю Партнер-Груп-ЛТД до Товариства з обмеженою відповідальністю Стас-Груп про розірвання договору купівлі-продажу товару, стягнення 346500 грн. залишити без розгляду.
У відповідності до ч. 2 ст.235 Господарського процесуального кодексу ухвали, постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Відповідно до ч.3 ст.226 Господарського процесуального кодексу України ухвалу про залишення позову без розгляду може бути оскаржено.
Ухвала може бути оскаржена до Північно-західного апеляційного господарського суду в порядку і строки встановлені ст. 256 Господарського процесуального кодексу України.
Повний текст ухвали виготовлено та ухвалу підписано 05.04.2024.
Суддя І. О. Якушева
Суд | Господарський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 04.04.2024 |
Оприлюднено | 08.04.2024 |
Номер документу | 118172999 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Розірвання договорів (правочинів) купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Волинської області
Якушева Інна Олександрівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні