Справа № 289/830/24
Номер провадження 2/289/489/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08.04.2024 м. Радомишль
Радомишльський районнийсуд Житомирськоїобласті ускладі головуючогосудді МельникаО.В. за участю секретаря судовогозасідання Галькевич Ю.В., ознайомившись зматеріалами зустрічноїпозовної заявиОСОБА_1 (місце знаходження / місце проживання: АДРЕСА_1 )до МКП «Водоканал» Радомишльської міської ради Житомирської області (місце знаходження / місце проживання: вул. Соборний Майдан, 12, м. Радомишль, Житомирська обл., 12201) про захист прав споживача та зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні суду перебуває цивільна справа за позовом МКП «Водоканал»Радомишльської міськоїради Житомирськоїобласті доОСОБА_1 про стягнення заборгованості за надані послуги з централізованого водопостачання.
У встановлений судом строк відповідач своїм правом на надання відзиву на позовну заяву не скористалась, однак звернулася до суду із зустрічною позовною заявою до МКП «Водоканал»Радомишльської міськоїради Житомирськоїобласті про захист прав споживача та зобов`язання вчинити певні дії.
В обґрунтування позову зазначила, що згідно укладеного договору є споживачем послуг з водопостачання до будинку за адресою АДРЕСА_2 з 26.07.2022 року. Натомість позивач за первинним позовом у поданій позовній заяві просить стягнути борг за надані послуги з водопостачання, які отримали попередні власники даного будинку. Згідно п. 3.1.9 Договору купівлі-продажу будинку за адресою АДРЕСА_2 від 29.10.2022 року продавець повинен був звільнити житловий будинок до 29.10.2022 та передати покупцю ключі разом з квитанціями про відсутність заборгованості по комунальним послугам. У зв`язку із цим просить зобов`язати МКП «Водоканал» виключити з обліку по особовому рахунку заборгованість попередніх власників будинку за період до 29.10.2022 на суму 23669,97 грн.
Перевіривши матеріали зустрічної позовної заяви, вважаю таку слід залишити без руху з наступних підстав.
Відповідно до ст.. 194 ЦПК України зустрічна позовна заява, яка подається з додержанням загальних правил пред`явлення позову, повинна відповідати вимогамстатей 175і177цього Кодексу. До зустрічної позовної заяви, поданої з порушенням вимог, встановлених частиною першою цієї статті, застосовуються положеннястатті 185цього Кодексу. Зустрічна позовна заява, подана з порушенням вимог частинпершоїтадругоїстатті 193 цього Кодексу, ухвалою суду повертається заявнику. Копія зустрічної позовної заяви долучається до матеріалів справи.
Згідно ч. 4ст.177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону, позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
За подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою або фізичною особою підприємцем справляється судовий збір у розмірі 1 відсотку ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1211,20 грн.) та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, відповідно до підп.1 п.1 ч.2ст.4Закону України «Про судовий збір». Позивачем визначено ціну позову 23669,97 грн..
Позивачза зустрічною позовною заявою зазначає, щозустрічна позовна заява подана відповідно доЗакону України «Про захист прав споживачів», тому позивач звільнений від сплати судового збору.
Згідно ізст. 21 Закону України «Про захист прав споживачів», крім інших випадків порушень прав споживачів, які можуть бути встановлені та доведені виходячи з відповідних положень законодавства у сфері захисту прав споживачів, вважається, що для цілей застосування цьогоЗаконута пов`язаногоз нимзаконодавства прозахист правспоживачів праваспоживача вважаютьсяв будь-якомуразі порушеними,якщо:1)при реалізаціїпродукції будь-якимчином порушуєтьсяправо споживачана свободувибору продукції;2)при реалізаціїпродукції будь-якимчином порушується свобода волевиявлення споживача та/або висловлене ним волевиявлення; 3) при наданні послуги, від якої споживач не може відмовитись, а одержати може лише в одного виконавця, виконавець нав`язує такі умови одержання послуги, які ставлять споживача у нерівне становище порівняно з іншими споживачами та/або виконавцями, не надають споживачеві однакових гарантій відшкодування шкоди, завданої невиконанням (неналежним виконанням) сторонами умов договору; 4) порушується принцип рівності сторін договору, учасником якого є споживач; 5) будь-яким чином (крім випадків, передбачених законом) обмежується право споживача на одержання необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про відповідну продукцію; 6) споживачу реалізовано продукцію, яка є небезпечною, неналежної якості, фальсифікованою; 7) ціну продукції визначено неналежним чином; 8) документи, які підтверджують виконання договору, учасником якого є споживач, своєчасно не передано (надано) споживачу.
Частиною 3ст. 22 Закону України «Про захист прав споживачів»визначено, що споживачі звільняються від сплати судового збору за позовами, що пов`язані з порушенням їх прав.
Таким чином, позивач, вважаючи себе споживачем, при зверненні до суду у дотримання вимогст. 175 ЦПК України, зобов`язаний викласти зміст позовних вимог та обставини, якими він обґрунтовує вказані позовні вимоги у відповідності до нормЗакону України «Про захист прав споживачів», зазначивши про те, яке право споживача порушено у відповідності дост. 21 Закону України «Про захист прав споживачів», таким чином навівши підтвердження того, що між сторонами існують правовідносини, які регулюютьсяЗаконом України «Про захист прав споживачів».
Системний аналіз положеньЗакону України «Про захист прав споживачів»доводить, що для того, щоб особа була звільнена від сплати судового збору, недостатньо зазначити, що це є позов про захист прав споживачів, оскільки такий позов повинен містити предмет та обставини, які вказують на порушення прав позивача як споживача послуг. Тобто, предмет та підстави позову повинні вказувати на те, що такий позов пов`язаний з порушенням права споживача, з зазначенням такого права та способу захисту відповідно до положень, передбаченихЗаконом України «Про захист прав споживачів».
Зі змісту заявлених зустрічних позовних вимог та доданих документів вбачається, що позивач за зустрічним позовом просить скасувати борг за надані послуги з водопостачання до будинку за адресою АДРЕСА_2 споживачем яких він не був. В той же час, правовідносини щодо боргу за надані комунальні послуги врегульовані п. 3.1.9 Договору купівлі-продажу будинку за адресою АДРЕСА_2 від 29.10.2022 року продавцем ОСОБА_2 та покупцем ОСОБА_1 . В той же час, позивач за первинним позовом МКП «Водоканал» стороною даного договору не був.
За таких обставин, суд не вбачає підстав для застосуванняЗакону України «Про захист прав споживачів».
Згідно з ч.1ст.185 ЦПК Українисуддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно із ч. 2ст. 185 ЦПК України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями175і177цьогоКодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
З огляду на те, що зустрічну позовну заяву подано без додержання вимоги, закріпленої у пункті 3 частини третьої статті175,177 ЦПК України, то позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків шляхомсплати судового збору.
Враховуючи викладене, позивач за зустрічним позовом має сплати судовий збір у розмірі встановленому пп. 1.2. п. 1 ч. 2ст.4Закону України«Про судовийзбір», за вимогу майнового характеру в розмірі 1211,20 грн. з урахуванням ціни позову 23 669,97 грн.
Судовий збір сплачується шляхом внесення або перерахування коштів за наступними реквізитами:
Отримувач коштів: ГУК у Житомирській області/ТГ м. Радомишль 22030101
Код отримувача (ЄДРПОУ): 37976485
Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)
Код банку отримувача (МФО): 899998
Рахунок отримувача: UA308999980313101206000006777
Код класифікації доходів бюджету: 22030101
Призначення платежу: судовий збір.
Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Керуючись статтями175,185,260 ЦПК України, суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Зустрічну позовну заяву ОСОБА_1 до МКП «Водоканал» Радомишльської міської ради Житомирської області про захист прав споживача та зобов`язання вчинити певні дії, залишити без руху,надавши позивачу строк для усунення недоліків - 5 днів з дня отримання копії цієї ухвали.
Роз`яснити, що у разі невиконання ухвали позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О. В. Мельник
Суд | Радомишльський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 08.04.2024 |
Оприлюднено | 09.04.2024 |
Номер документу | 118179675 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, пов’язаних із застосуванням Закону України «Про захист прав споживачів» |
Цивільне
Радомишльський районний суд Житомирської області
Мельник О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні