Ухвала
від 08.04.2024 по справі 948/253/24
МАШІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 948/253/24

Номер провадження 2/948/221/24

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

08.04.2024 суддя Машівського районного суду Полтавської області Косик С.М.,

розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільного майна подружжя,

в с т а н о в и л а :

у квітні 2024 року до Машівського районного суду Полтавської області надійшла вказана позовна заява, у якій позивачка просить визнати спільною сумісною власністю майно подружжя та визнати в порядку поділу майна подружжя за ОСОБА_1 право власності на частину майна.

При вирішенні питання про відкриття провадження у справі встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, а саме: позивачкою не повністю сплачений судовий збір.

Так, позивачкою заявлено дві вимоги, немайнового та майнового характеру: 1) визнати спільною сумісною власністю подружжя наступні об`єкти майна: садибний (індивідуальний) житловий будинок, що знаходиться за адресою АДРЕСА_1 ; земельну ділянку для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, площею 0,1400 га, кадастровий номер 5323082203:03:001:0095, розташовану по АДРЕСА_1 ; автомобіль ВАЗ 21099, 2004 року випуску, днз НОМЕР_1 ; скутер, марки Suzuki Lets; 2) визнати за позивачкою в порядку поділу майна подружжя право власності на частину вище зазначеного майна.

Відповідно до вимог ч. 1, 2 ст. 9 Закону України Про судовий збір судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Відповідно до п.п.2,10 ч.1 ст.176 ЦПК України ціна позову визначається у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна. У позовах, що складаються з кількох самостійних вимог загальною сумою всіх вимог.

В матеріалах справи містяться достатні докази на підтвердження вартості всього майна, як наслідок, існує можливість визначити ціну позову, а відповідно визначення точної суми судового збору, що підлягає до сплати.

Як убачається з доданої оцінки житлового будинку його вартість становить 205867,90 грн, земельної ділянки 118125,48 грн, транспортного засобу автомобіля ВАЗ 21099 - 65174,00 грн, скутера марки Suzuki Lets - 11366,00грн., а всього 400 533,30 грн.

Таким чином, ціна позову становитиме: суму вартості майна, яку позивачка просить визнати за нею в порядку поділу спільного майна подружжя у розмірі 200266,69 грн.

Відповідно до п.1 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви майнового характеру судовий збір справляється фізичною особою в розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до п. 2 ч. 2 ст.4 Закону України «Про судовий збір»за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, сплачується судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що становить 1211,20 грн.

Так, позивачкою заявлено дві вимоги, немайнового та майнового характеру, на підтвердження сплати судового збору надано платіжну інструкцію № 0.0.3561610154.1 від 01 квітня 2024 р. про сплату судового збору у розмірі 1412,04 грн на рахунок UA 388999980313171206000016616, одержувач: ГУК Полт. обл./тг смт Машівка/22030101, однак не зрозуміло з чого позивачка виходила, визначаючи цю суму.

Згідно з ч.3 ст.6Закону України«Про судовийзбір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Позивачка заявляє вимоги про визнання майна спільною сумісною власністю та про поділ майна подружжя.

В той же час позивачка додає до позовної заяви лише докази оплати судового збору в розмірі 1412,04 грн. Отже, позивачці слід доплати судовий збір в розмірі 1801,82 грн. (1 211,20 грн + 590,62 грн (2002,66 грн 1412,04 грн).

Згідно зі ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення заяви без руху.

Враховуючи викладене, позовну заяву слід залишити без руху, з наданням позивачу строк для усунення недоліків, зокрема:

-вірно визначити ціну позову з урахуванням загальної вартості майна за вимогою майнового характеру та вказати про це у позові;

-доплатити судовий збір відповідно до Закону України «Про судовий збір», з урахуванням вже сплаченої суму судового збору в загальному розмірі 1801,82 грн. та надати оригінал квитанції про сплату;

-з урахуванням вище зазначеного, навести попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку з розглядом справи, з урахуванням зміненої ціни позову і сплаченої суми судового збору.

Керуючись ст. 185 ЦПК України,

у х в а л и л а :

залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільного майна подружжя.

Позивачу надати десятиденний строк з дня отримання копії ухвали суду для усунення недоліків, зазначених в її змісті.

У випадку не усунення недоліків у встановлений судом строк, позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута позивачеві.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

.

Суддя С. М. Косик

СудМашівський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення08.04.2024
Оприлюднено09.04.2024
Номер документу118180350
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —948/253/24

Ухвала від 27.08.2024

Цивільне

Машівський районний суд Полтавської області

Косик С. М.

Ухвала від 11.04.2024

Цивільне

Машівський районний суд Полтавської області

Косик С. М.

Ухвала від 08.04.2024

Цивільне

Машівський районний суд Полтавської області

Косик С. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні