Рішення
від 08.04.2024 по справі 908/120/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

номер провадження справи 15/15/24

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08.04.2024 Справа № 908/120/24

м. Запоріжжя Запорізької області

Господарський суд Запорізької області у складі судді Горохова І.С., розглянувши матеріали

за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Одеський узвіз», 69006, м. Запоріжжя, вул. Одеська, буд. 12

до відповідача Приватного підприємства «МТЦ Запоріжжя», 69084, м. Запоріжжя, вул. Магістральна буд. 100А

про стягнення коштів

без повідомлення (виклику) учасників справи

суть спору

16.01.2024 до Господарського суду Запорізької області надійшла позовна заява Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Одеський узвіз» до відповідача Приватного підприємства «МТЦ Запоріжжя» про стягнення заборгованості в розмірі 61 032,53 грн, з яких: внески на утримання будинку та прибудинкової території в розмірі 48 758,40 грн, 3 % річних в розмірі 2389,23 грн, втрати від інфляції в розмірі 9884,90 грн.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 16.01.2024, справу № 908/120/24 передано на розгляд судді Горохову І.С.

Ухвалою суду від 01.02.2024 позовна заява була залишена без руху для усунення недоліків, допущених позивачем.

05.02.20234 на адресу суду надійшла заява Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Одеський узвіз» про усунення недоліків позовної заяви.

Ухвалою суду від 06.02.2024 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі № 908/120/24 в порядку спрощеного позовного провадження. Присвоєно справі номер провадження 15/15/24. Постановлено здійснювати розгляд справи без повідомлення (виклику) учасників справи. Розгляд справи по суті розпочнеться через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі № 908/120/24.

Запропоновано відповідачу в строк не пізніше 07.03.2024 подати відзив на позовну заяву і всі можливі докази у підтвердження його заперечень проти позову або його визнання, позивачу запропоновано у строк не пізніше 21.03.2024 подати письмову відповідь щодо відзиву на позовну заяву, оформлену згідно з вимогами ст. 166 ГПК України, а також запропоновано відповідачу у строк не пізніше 08.04.2024 подати заперечення на відповідь на відзив, оформлені відповідно до ст. 167 ГПК України.

Відповідно до повідомлення про вручення поштового відправлення ухвала суду від 07.02.2024 у справі № 908/120/24 була вручена відповідачу 12.02.2024.

Згідно з ч. 2, 3 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться. Якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Отже, 07.03.2024 сплив тридцятиденний термін наданий сторонам на вчинення процесуальних дій, строк вчинення яких обмежений першим судовим засіданням, а тому суд вважає за можливе розглянути вказану справу по суті.

Відповідно до ч. 5, 7 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін. Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву.

Клопотань про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін до суду не надходило.

Позов заявлено з тих підстав, що відповідачу на праві власності належить нежитлове приміщення, розміщене у будинку де створено ОСББ. Між позивачем та відповідачем було укладено договір про участь у витратах на утримання і ремонт будинку та прибудинкової території. За період часу з 01.07.2020 по 31.12.2023 за відповідачем утворилася заборгованість за утримання будинку та прибудинкової території. Позивач просить стягнути заборгованість з урахуванням 3% річних та інфляційних втрат.

Відповідач щодо позову заперечив та зазначив, що з моменту переходу нежитлового приміщення у власність відповідача неодноразово мали місце випадки підтоплення холодною водою з водопровідних мереж та фекальними масами з каналізаційних мереж. Аварії усувались та зношені мережі відновлювалися за кошти відповідача. Позивачем відповідні роботи не проводилися. Просить у позові відмовити.

У відповіді на відзив позивач зазначив, що відповідач не оскаржує законність та/або обґрунтованість наведеного позивачем розрахунку платежів. З перелічених відповідачем листів одержано було лише один про попередження мешканців будинку про проведення запланованих ремонтних робіт. Доказів надсилання інших листів відповідачем не надано та вони позивачем не отримувалися. Заперечення щодо позову вважає безпідставними.

Згідно з ст. 248 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Враховуючи приписи ч. ч. 4, 5 ст. 240 Господарського процесуального кодексу України, у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення. Датою ухвалення рішення, ухваленого за відсутності учасників справи, є дата складення повного судового рішення.

Розглянувши та дослідивши матеріали справи, суд установив.

31.05.2016 проведено державну реєстрацію юридичної особи Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Одеський узвіз», ідентифікаційний код юридичної особи 40521769 (ОСББ «Одеський узвіз»).

Згідно з рішенням ДПІ у Ленінському районі м, Запоріжжя ГУ ДФС у Запорізькій області від 03.06.2016 № 49, позивача внесено до Реєстру неприбуткових установ та організацій, присвоєно ознаку неприбутковості.

Рішенням виконавчого комітету Запорізької міської ради від 26.08.2016 № 506/47 «Про вилучення з господарського відання та передачу в управління ОСББ «Одеський узвіз» житлового будинку №12 по вул. Одеська», вказаний будинок вилучено з господарського відання Міського комунального підприємства «Основаніє».

Згідно з Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно № 359890002, Приватному підприємству «МТЦ-Запоріжжя» належить на праві приватної власності нежитлове приміщення № 41 загальною площею 169,3 кв.м за адресою: АДРЕСА_1 . Підстава виникнення права власності: свідоцтво про право власності, САС №095767 від 18.06.2008, видане Виконавчим комітетом Запорізької міської ради.

01 вересня 2016 року між позивачем та відповідачем був укладений договір № 01 про участь у витратах на утримання і ремонт будинку та прибудинкової території.

У п. 1.1 договору сторони визначили, що ОСББ забезпечує утримання та ремонт житлового будинку за адресою АДРЕСА_2 загальною площею 2409,63 кв.м, а також утримання прибудинкової території (управління майном загального користування, прибирання прибудинкової території, обслуговування внутрішньо-будинкових інженерних мереж, обслуговування системи пожежогасіння, прочистка вентиляційних каналів та інше), а відповідач бере участь у цих витратах пропорційно до загальної площі приміщень, що перебувають у його власності.

Згідно з укладеним договору відповідач взяв на себе обов`язок серед іншого не пізніше 10-го числа місяця, наступного за звітним, вносити плату на рахунок позивача за утримання будинку і прибудинкової території та капітальний ремонт будинку, благоустрій прибудинкової території відповідно до загальної площі приміщення на підставі рахунку (п. 2.2.9 договору).

Розмір витрат на утримання будинку та прибудинкової території визначається на підставі кошторису, прийнятому на загальних зборах ОСББ (п. 4.1). В подальшому, у випадку зміни розміру витрат на утримання будинку та прибудинкової території, ОСББ, повідомивши за 20 робочих днів, має право в односторонньому порядку змінювати розмір внесків Співвласником з наданням кошторису, затвердженому Загальними зборами ОСББ (п. 4.2).

Умовами Статуту Позивача (п. 2 р. VI) установлено, що сплата встановлених загальними зборами об`єднання внесків і платежів у тому числі відрахувань до ремонтного, резервного фондів у розмірах і в строки, що встановлені загальними зборами об`єднання, є обов`язковим для всіх співвласників. Частка співвласника у загальному обсязі внесків і платежів на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна встановлюється пропорційно до загальної площі квартири та/або нежитлових приміщень, що перебувають у його власності. Порядок сплати, перелік та розміри внесків і платежів співвласників встановлюються загальними зборами об`єднання відповідно до законодавства та Статуту.

11.07.2020 загальними зборами ОСББ «Одеський узвіз» прийнято рішення, оформлене протоколом № 2, яким затверджений кошторис на II півріччя 2020 року та розмір щомісячних внесків зокрема для нежитлових приміщень - 6,00 грн за один квадратний метр площі.

30.01.2021 загальними зборами ОСББ «Одеський узвіз» прийнято рішення, оформлене протоколом № 1, яким затверджено кошторис на: 2021 рік та розмір щомісячних внесків для житлових та нежитлових приміщень - в розмірі 7,00 грн за один квадратний метр площі.

30.01.2022 загальними зборами ОСББ «Одеський узвіз» прийнято рішення, оформлене протоколом № 1, яким затверджено кошторис на 2022 рік та розмір щомісячних внесків для житлових та нежитлових приміщень в розмірі 7,00 грн за один квадратний метр площі.

20.12.2022 загальними зборами ОСББ «Одеський узвіз» прийнято рішення, оформлене протоколом № 4, яким затверджено кошторис на 2023 рік та розмір щомісячних внесків для житлових та нежитлових приміщень в розмірі 7,00 грн за один квадратний метр площі.

16.11.2023 позивач направив відповідачу претензію вих. № 47-11 від 16.11.2023 про сплату заборгованості з внесків на утримання будинку та прибудинкової території. Претензія отримана 06.12.2023, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення. Відповідь на претензію відповідач не надав, внески не сплатив.

Відповідно до ст. 385 ЦК України власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку (будинках) для забезпечення експлуатації такого будинку (будинків), користування квартирами та нежитловими приміщеннями та управління, утримання і використання спільного майна багатоквартирного будинку (будинків) можуть створювати об`єднання співвласників багатоквартирного будинку (будинків).

Таке об`єднання є юридичною особою, що створюється та діє відповідно до закону та статуту.

Об`єднання власників квартир, житлових будинків є юридичною особою, яка створюється та діє відповідно до статуту та закону.

Правові та організаційні засади створення, функціонування, реорганізації та ліквідації об`єднань власників жилих та нежилих приміщень багатоквартирного будинку, захисту їхніх прав та виконання обов`язків щодо спільного утримання багатоквартирного будинку визначено законом України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» від 29 листопада 2001 року № 2866-ПІ.

Основна діяльність об`єднання, відповідно до частини 4 статті 4 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку», полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав співвласників на володіння та користування спільним майном співвласників, належне утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов`язань, пов`язаних з діяльністю об`єднання.

Згідно зі Статутом позивача, Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Одеський узвіз» створено власниками квартир та нежитлових приміщень (далі - співвласники) багатоквартирного будинку АДРЕСА_1 .

Статтею 10 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» та пунктами 2, 3, 11 розділу III Статуту Позивача передбачено, що вищим органом управління об`єднання є загальні збори, до виключної компетенції яких відноситься, зокрема, затвердження статуту об`єднання, внесення змін до нього; затвердження кошторису, балансу об`єднання та річного звіту; визначення порядку сплати, переліку та розмірів внесків і платежів співвласників. Рішення загальних зборів, прийняте відповідно до статуту, є обов`язковим для всіх співвласників. Рішення загальних зборів оприлюднюється шляхом розміщення його тексту в місцях загального користування будинку. Співвласники мають право знайомитися з рішеннями (протоколами) загальних зборів, затвердженими такими рішеннями документами, та за власний рахунок робити з них копії та виписки.

Відповідно до ч. 2 ст. 382 ЦК України усі власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку є співвласниками на праві спільної сумісної власності спільного майна багатоквартирного будинку. Спільним майном багатоквартирного будинку є приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб усіх співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташований багатоквартирний будинок та його прибудинкова територія, у разі державної реєстрації таких прав.

Згідно із статтею 23 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» внески на утримання і ремонт приміщень або іншого майна, що перебуває у спільній власності, визначаються статутом об4єднання та/або рішенням загальних зборів.

До житлово-комунальних послуг належить житлова послуга - послуга з управління багатоквартирним будинком, що включає забезпечення утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема прибирання внутрішньо будинкових приміщень та прибудинкової території, якщо прибудинкова територія, за даними Державного земельного кадастру, знаходиться у власності або користуванні співвласників багатоквартирного будинку відповідно до вимог законодавства, виконання санітарно-технічних робіт, обслуговування внутрішньо будинкових систем (крім обслуговування внутрішньо будинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги у разі укладення індивідуальних договорів з обслуговуванням внутрішньо будинкових систем про надання такої послуги, за умовами яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем), утримання ліфтів тощо (ст. 5 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»).

Згідно з приписами ст. ст. 7, 9 зазначеного Закону споживач зобов`язаний оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами. Споживач здійснює оплату за спожиті житлово-комунальні послуги щомісяця, якщо інший порядок та строки не визначені відповідним договором.

Відповідно до ст. 15 Закону України «Про об`єднання» співвласників багатоквартирного будинку» співвласник зобов`язаний, зокрема, виконувати обов`язки, передбачені статутом об`єднання; виконувати рішення статутних органів, прийняті у межах їхніх повноважень; своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі.

Статтею 17 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» передбачено, що для забезпечення виконання власниками приміщень своїх обов`язків об`єднання має право вимагати від співвласників своєчасної та у повному обсязі сплати всіх встановлених цим Законом та статутом об" єднання внесків і платежів, у тому числі відрахувань до резервного та ремонтного фондів; звертатися до суду в разі відмови співвласника відшкодовувати заподіяні збитки, своєчасно та у повному обсязі сплачувати всі встановлені цим Законом та статутом об`єднання внески і платежі, у тому числі відрахування до резервного та ремонтного фондів.

Відповідач, як співвласник багатоквартирного будинку по АДРЕСА_1 , зобов`язаний щомісячно здійснювати внески та платежі на утримання спільного майна багатоквартирного будинку.

Згідно із ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Аналогічні положення визначені також і в ст. ст. 173, 193 ГК України.

Відповідно до частини 1 ст. 530 ЦК України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов`язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.

Враховуючи обов`язок відповідача сплачувати внески за утримання будинку і прибудинкової території, наявність доказів неналежного виконання відповідачем своїх зобов`язань за договором від 01.09.2016, суд вважає позовні вимоги в частині стягнення суми основного боргу правомірними.

Також позивач просить стягнути з відповідача 3% річних за період з 11.08.2020 по 25.12.2023 у сумі 2389,23 грн та інфляційні втрати за період з вересня 2020 року по листопад 2023 року в сумі 9884,90 грн. Розрахунки наведено за кожним платежем окремо.

Відповідно до частини 2 ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Перевіривши наведені позивачем розрахунки 3% річних та інфляційних втрат, суд вваж є їх виконаними правильно.

Відповідно до ч. 1, 3 ст. 74 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.

Відповідно до статей 76, 77, 78, 79, 80 ГПК України, належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.

Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Докази, одержані з порушенням закону, судом не приймаються.

Достовірними є докази, створені (отримані) за відсутності впливу, спрямованого на формування хибного уявлення про обставини справи, які мають значення для справи.

Наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування.

Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду.

Позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.

Відповідач, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, повинні подати суду докази разом з поданням відзиву або письмових пояснень третьої особи.

Заперечення відповідача щодо позову суд вважає безпідставними, оскільки не надано доказів сплати відповідних платежів визначених договором від 01.09.2016. Не виконання або неналежне виконання ОСББ «Одеський узвіз» своїх обов`язків з належного утримання будинку та прибудинкової території може бути вирішено в суді за окремим спором, у разі його наявності. Виконання відповідачем робіт за власні кошти з ремонту трубопроводів та усунення наслідків аварійних ситуацій не звільняє відповідача від обов`язку сплачувати внески, однак може бути предметом дослідження в окремому спорі з приводу компенсації понесених витрат.

З урахуванням наведеного, позов підлягає задоволенню в повному обсязі.

Позивач просив покласти на відповідача витрати із сплати судового збору та витрат на професійну правничу допомогу.

Згідно з ч. ч. 1, 3 ст. 123 Господарського процесуального кодексу України судові витрати складаються з судового збору та витрат та пов`язаних з розглядом справи. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать, зокрема, витрати на професійну правничу допомогу.

Частиною 2 статті 126 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що за результатами розгляду справи витрати на професійну правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат:

1) розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу професійну правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката, визначається згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою;

2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.

Для визначення розміру витрат на професійну правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги (ч. 3 ст. 126 ГПК України).

Відповідно до ч. 4 ст. 126 ГПК України, розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.

Під час вирішення питання про розподіл судових витрат, згідно із приписами ч. 5 ст. 126 ГПК України, суд враховує: 1) чи пов`язані ці витрати з розглядом справи; 2) чи є розмір таких витрат обґрунтованим та пропорційним до предмета спору, з урахуванням ціни позову, значення справи для сторін, у тому числі чи міг результат її вирішення вплинути на репутацію сторони або чи викликала справа публічний інтерес; 3) поведінку сторони під час розгляду справи, що призвела до затягування розгляду справи, зокрема, подання стороною явно необґрунтованих заяв і клопотань, безпідставне твердження або заперечення стороною певних обставин, які мають значення для справи, безпідставне завищення позивачем позовних вимог тощо; 4) дії сторони щодо досудового вирішення спору та щодо врегулювання спору мирним шляхом під час розгляду справи, стадію розгляду справи, на якій такі дії вчинялись.

Виходячи з аналізу вказаних статей суд дійшов висновку про те, що для визначення розміру витрат на професійну правничу допомогу суд повинен виходити з критеріїв складності справи, кваліфікації і досвіду адвоката, фінансового стану клієнта, а також виходити з принципів розумності з врахуванням витраченого адвокатом часу за для надання такої допомоги.

Відшкодування витрат, пов`язаних з оплатою ними послуг адвоката з надання правової допомоги щодо ведення справи в господарському суді, здійснюється господарським судом шляхом зазначення про це у рішенні, ухвалі, постанові за наявності документального підтвердження витрат, як-от угоди про надання послуг щодо ведення справи у суді та/або належно оформленої довіреності, виданої стороною представникові її інтересів у суді, платіжного доручення або іншого документа, який підтверджує сплату відповідних послуг, а також копії свідоцтва адвоката, який представляв інтереси відповідної сторони, або оригінала ордеру адвоката, виданого відповідним адвокатським об`єднанням, з доданням до нього витягу з договору, в якому зазначаються повноваження адвоката як представника або обмеження його прав на вчинення окремих процесуальних дій.

Відповідно до ч. 8 ст. 129 Господарського процесуального кодексу України, розмір судових витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо).

Положеннями статті 59 Конституції України закріплено, що кожен має право на професійну правничу допомогу. Кожен є вільним у виборі захисника своїх прав.

Частина сьома статті 43 Конституції України передбачає, що право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом.

Частинами першою, третьою статті 131-2 Конституції України визначено, що для надання професійної правничої допомоги в Україні діє адвокатура, засади організації і діяльності якої та здійснення адвокатської діяльності в Україні визначаються законом.

Зазначеним приписам Конституції України кореспондує стаття 16 ГПК України, положеннями якої передбачено, що учасники справи мають право користуватися правничою допомогою, а представництво у суді, як вид правничої допомоги, здійснюється виключно адвокатом (професійна правнича допомога), крім випадків, встановлених законом.

Виходячи з аналізу положень статті 30 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», за здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту адвокат отримує винагороду у вигляді гонорару, обчислення якого, підстави для зміни розміру гонорару, порядок його сплати, умови повернення тощо визначаються у договорі про надання правової допомоги.

На підтвердження понесення витрат на професійну правничу допомогу позивачем надано наступні документи: договір про надання правничої допомоги № 1-22/11 від 22.11.2023; акт від 16.01.2024 прийому-передачі наданих послуг (виконаних робіт) до договору про надання правової допомоги № 1-22/11 від 22.11.2023 на суму 2000,00 грн; банківську виписку про перерахування коштів у сумі 2000,00 грн; ордер на надання правничої допомоги серія АР № 1157647 від 12.01.2024; свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю № 4336.

У позові також було наведено попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, а саме: судовий збір за подання позовної заяви 3028,00 грн; витрати на професійну правничу допомогу, які складаються у т.ч. з вартості складання позовної заяви про стягнення боргу 2000,00 грн.

За наведених обставин та наданих доказів на підтвердження понесення судових витрат, витрати на професійну правничу допомогу підлягають присудженню з відповідача на користь позивача.

Витрати із сплати судового збору покладаються на відповідача.

Керуючись ст. ст. 73, 86, 219, 233, 236, 238, 241 Господарського процесуального кодексу України, суд

вирішив

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Приватного підприємства «МТЦ-Запоріжжя» (вул. Магістральна 100А, м. Запоріжжя, Запорізька область, 69084, Україна, ідентифікаційний код юридичної особи 22119477) на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Одеський узвіз» (вул. Одеська, буд. 12, м. Запоріжжя, Запорізька область, 69006, Україна, ідентифікаційний код юридичної особи 40521769) заборгованість з внесків на утримання будинку та прибудинкової території в розмірі 48 758,40 грн (сорок вісім тисяч сімсот п`ятдесят вісім гривень 40 коп.), 3 % річних - 2389,23 грн (дві тисячі триста вісімдесят дев`ять гривень 23 коп.), втрати від інфляції - 9884,90 грн (дев`ять тисяч вісімсот вісімдесят чотири гривні 90 коп.). Видати наказ.

Стягнути з Приватного підприємства «МТЦ-Запоріжжя» (вул. Магістральна 100А, м. Запоріжжя, Запорізька область, 69084, Україна, ідентифікаційний код юридичної особи 22119477) на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Одеський узвіз» (вул. Одеська, буд. 12, м. Запоріжжя, Запорізька область, 69006, Україна, ідентифікаційний код юридичної особи 40521769) витрати із сплати судового збору 3028,00 грн (три тисячі двадцять вісім гривень 00 коп.), витрати на професійну правничу допомогу в розмірі 2000,00 грн (дві тисячі гривень 00 коп.). Видати наказ.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення складено 08.04.2024.

Суддя І. С. Горохов

СудГосподарський суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення08.04.2024
Оприлюднено10.04.2024
Номер документу118196523
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг

Судовий реєстр по справі —908/120/24

Судовий наказ від 10.05.2024

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Горохов І.С.

Судовий наказ від 10.05.2024

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Горохов І.С.

Рішення від 08.04.2024

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Горохов І.С.

Ухвала від 06.02.2024

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Горохов І.С.

Ухвала від 01.02.2024

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Горохов І.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні