ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
08.04.2024Справа № 910/3923/24Суддя Ярмак О.М., розглянувши
позовну заяву Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації;
до ТОВ "Українсько-китайське підприємство "КЕЛІ";
про розірвання договору оренди та виселення з займаного приміщення
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду міста Києва звернулась Голосіївська районна в місті Києві державна адміністрація (далі -позивач) з позовом до ТОВ "Українсько-китайське підприємство "КЕЛІ" (далі - відповідач) про розірвання договору про передачу майна територіальної громади міста Києва в оренду № 77-17 від 29 вересня 2017 року та виселенняз займаного приміщення.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.
Згідно з ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити: зокрема; повне найменування (для юридичних осіб).
Відповідно до ч. 4 ст. 89 Цивільного кодексу України, до єдиного державного реєстру вносяться відомості про організаційно-правову форму юридичної особи, її найменування, місцезнаходження, органи управління, філії та представництва, мету установи, а також інші відомості, встановлені законом.
Юридична особа повинна мати своє найменування, яке містить інформацію про її організаційно-правову форму та назву (ч. 1 ст. 90 Цивільного кодексу).
Отже організаційно-правова форма та найменування є повним найменуванням.
Водночас, у позовній заяві не міститься повного найменування відповідача.
Крім того, згідно з п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 7 ст. 42 якщо цим Кодексом передбачено обов`язок учасника справи щодо надсилання копій документів іншим учасникам справи, такі документи в електронній формі можуть направлятися з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а в разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.
Так, з даним позовом позивач звернувся до суду в паперовій формі, відповідно зобов`язаний надіслати копію позовної заяви та доданих до неї документів відповідачу у даній справі у паперовій формі листом з описом вкладання на його юридичну адресу.
На підтвердження направлення позовної заяви та доданих до неї документів відповідачу позивачем надано список № 06.06.2023 згрупованих відправлень "Рекомендований лист" з чотирма різними адресатами.
При цьому, з вказаного списку не вбачається дотримання позивачем вимог ст. 164 Господарського процесуального кодексу України в частині направлення іншим учасникам справи (відповідачу) копій позовної заяви і доданих до неї документів
Відтак, надані позивачем документи не підтверджують направлення відповідачу позовної заяви з урахуванням норм процесуального законодавства.
Одночасно, заявником не дотримані вимоги п. 2 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, а саме: в частині зазначення відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету у сторін.
З наведених підстав позовна заява підлягає залишенню її без руху.
Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч. 3 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України позовна заява вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації - залишити без руху.
2. Встановити спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:
- подання до суду заяви про усунення недоліків позовної заяви, з зазначенням організаційно-правову форму відповідача, її найменування; доказів направлення даної позовної заяви відповідачу, з урахуванням вимог ст. 164 ГПК України, відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету у сторін;
- надання доказів направлення заяви про усунення недоліків позовної заяви з доданими документами відповідачу.
3. Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви: 5 днів з дня вручення цієї ухвали.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя О.М.Ярмак
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 08.04.2024 |
Оприлюднено | 10.04.2024 |
Номер документу | 118196611 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі) про державну власність щодо оренди |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Ярмак О.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні