Ухвала
від 02.04.2024 по справі 205/3166/24
ЛЕНІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

Єдиний унікальний номер 205/3166/24

1-вп/205/545/24

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 квітня 2024 року м. Дніпро

Слідчий суддя Ленінського районного суду міста Дніпропетровська ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 розглянувши клопотання прокурора Маріупольської окружної прокуратури Донецької області ОСОБА_3 , про відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження в умовах воєнного стану, внесеного в Єдиний реєстр досудових розслідувань за № 42019050000000082 від 25.04.2019 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 358 КК України,-

В С Т А Н О В И В:

20 березня 2024 року через систему «Електронний суд» до Ленінського районного суду міста Дніпропетровська надійшло клопотання прокурора Маріупольської окружної прокуратури Донецької області ОСОБА_3 , про відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження в умовах воєнного стану, внесеного в Єдиний реєстр досудових розслідувань за № 42019050000000082 від 25.04.2019 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 358 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що відповідно до інформації Головного управління служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях, службові особи ТОВ "СРЗ", Фонду державного майна України та Регіонального відділення Фонду державного майна України по Харківській, Донецькій та Луганській областях, зловживаючи своїм службовим становищем, допустили розпродаж окремого майна ЦМК ДП «АСРЗ», тобто у якому наявна частка державної власності, а саме, морських суден за цінами судового металобрухту, внаслідок чого економічним інтересам держави спричинено тяжкі наслідки.

Протягом 2017 2019 років невстановлені службові особи ТОВ «Азов-Юг-Сервіс» (юридична особа приватного права зареєстрована на території РФ), шляхом шахрайства заволоділи майном ТОВ «СРЗ» (ЄРДПОУ 32183383), а саме: плавкраном « ОСОБА_4 », чим останньому було завдано матеріальний збиток в особливо великому розмірі.

Протягом 2017 2019 років невстановлені особи з числа представників ТОВ «Азов-Юг-Сервіс» (юридична особа приватного права зареєстрована на території РФ) підробили офіційний документ Свідоцтво Державної служби України з безпеки на НОМЕР_1 від 07.07.2017 про постійне виключення плавкрану « ОСОБА_5 » (ІМО 8728581) з Державного суднового реєстру України, що не відповідає дійсності, оскільки таке свідоцтво зазначеною установою не оформлювалось та відповідно не видавалось. У подальшому, злочинні дії невідомих осіб, які виразились в наданні вказаного свідоцтва та інших документів до компетентних органів РФ та окупованої частини НОМЕР_2 , призвели до протиправної зміни права власності на плавкран « ОСОБА_5 » (ІМО 8728581) від законного власника ТОВ «СРЗ» до ТОВ «Азов-Юг-Сервіс».

У зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 року в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24.02.2022 року строком на 30 діб.

Указом Президента України від 05.02.2024 року № 49/2024 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», яким строк дії воєнного стану в Україні продовжується з 05 години 30 хвилин 14.02.2024 року строком на 90 діб.

Згідно наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих території України № 309 від 22.12.2022 року Маріупольська міська територіальна громада віднесена до тих, що перебувають в тимчасовій окупації.

Матеріали вказаного кримінального провадження перебувають на тимчасово окупованій території, копії документів кримінального проваджена знаходяться у прокурора Маріупольської окружної прокуратури Донецької області ОСОБА_3 .

Враховуючи вищевикладені обставини, матеріали кримінального провадження № 42019050000000082 від 25.04.2019 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 358 КК України, вважаються втраченими.

Матеріали кримінального провадження, не направлені з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності до суду, підлягають відновленню за рішенням слідчого судді у разі надходження клопотання від прокурора або слідчого чи дізнавача, погодженого з прокурором, або сторони захисту чи потерпілого, за умови наявності витягу з Єдиного реєстру досудового розслідування або постанови про початок досудового розслідування, винесеної у порядку, передбаченому статтею 615 цього Кодексу, наявних у цьому кримінальному провадженні відповідних матеріалів фотозйомки, звукозапису, відеозапису та інших носіїв інформації, а також копій документів, засвідчених з використанням кваліфікованого електронного підпису.

Дослідивши клопотання та приєднані до нього матеріали, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає задоволенню з таких підстав.

Указом Президента України від 24.02.2022 року №64/2022 (затверджений Законом України від 24.02.2022 №2402-ІХ) у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до п. 20 ч. 1 ст. 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану», в Україні введений воєнний стан із 05:30 годин 24.02.2022 року строком на 30 діб, який в подальшому був продовжений.

Згідно із статтею 1 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.

Відповідно до Переліку територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) станом на 27.06.2022 року, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України 25.04.2022 №75 (у редакції наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 10.06.2022 року №113), Маріупольська територіальна громада віднесена до тимчасово окупованої території України.

Законом України «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо удосконалення порядку здійснення кримінального провадження в умовах воєнного стану, надзвичайного стану» від 14.04.2022 року КПК України доповнено статтею 615-1, якою передбачено порядок відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження в умовах воєнного стану. Зокрема, відновленню підлягають втрачені матеріали кримінального провадження, в якому судом ухвалено рішення, проте воно не набрало законної сили.

З урахуванням того, що матеріали вказаного кримінального провадження залишились на тимчасово окупованій території, то на цей час неможливе прийняття у кримінальному провадженні законного процесуального рішення.

Відповідно до ч. ч. 1-2 ст. 615-1 КПК України відновленню підлягають втрачені матеріали кримінального провадження, яке не завершилося направленням обвинувального акта, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотання про звільнення особи від кримінальної відповідальності до суду, а також матеріли кримінального провадження, в якому обвинувальний акт, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотання про звільнення особи від кримінальної відповідальності направлено до суду, проте підготовче судове засідання не відбулося; судовий розгляд розпочато, проте рішення суду за результатами його розгляду не ухвалено; судом ухвалено рішення, проте воно не набрало законної сили. Матеріали кримінального провадження, не направлені з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності до суду, а також матеріли кримінального провадження, в якому обвинувальний акт, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотання про звільнення особи від кримінальної відповідальності направлено до суду, проте підготовче судове засідання не відбулося; судовий розгляд розпочато, проте рішення суду за результатами його розгляду не ухвалено; судом ухвалено рішення, проте воно не набрало законної сили, підлягають відновленню за рішенням слідчого судді, суду у разі надходження клопотання від прокурора або від слідчого чи дізнавача, погодженого з прокурором, або від сторони захисту чи потерпілого, або за власною ініціативою суду, за умови наявності витягу з Єдиного реєстру досудового розслідування, або постанови про початок досудового розслідування, винесеної у порядку, передбаченому статтею 615 цього Кодексу, або ухвали про призначення судового розгляду, наявних у цьому кримінальному провадженні відповідних матеріалів фотозйомки, звукозапису, відеозапису та інших носіїв інформації, а також копій документів, засвідчених з використанням засобів кваліфікованого електронного підпису.

Клопотання про відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження розглядається слідчим суддею того суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, судом, який здійснював судове провадження, а в разі неможливості з об`єктивних причин здійснювати відповідним судом правосуддя - слідчим суддею іншого суду або іншим судом, визначеного в порядку, передбаченому законодавством (ч. 3 ст. 615-1 КПК України).

Враховуючи викладене, оскільки матеріали кримінального провадження № 42019050000000082 від 25.04.2019 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 358 КК України втрачено, а їх відновлення необхідне для захисту особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорони прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура, іншого шляху, крім як відновлювати матеріали кримінального провадження не має, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання прокурора про відновлення втрачених матеріалів в умовах воєнного стану підлягає задоволенню, а матеріали кримінального провадження підлягають відновленню в частині доданих до клопотання документів.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 110, 372, 615-1 КПК України,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання прокурора Маріупольської окружної прокуратури Донецької області ОСОБА_3 , про відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження в умовах воєнного стану, внесеного в Єдиний реєстр досудових розслідувань за № 42019050000000082 від 25.04.2019 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 358 КК України, задовольнити.

Відновити матеріали кримінального провадження, що внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42019050000000082 від 25.04.2019 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 358 КК України, а саме:

-постанова про визначення групи прокурорів від 01.02.2021 на 1 арк.;

-матеріали ЄО на 1 арк.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

Дата ухвалення рішення02.04.2024
Оприлюднено10.04.2024
Номер документу118205876
СудочинствоКримінальне
Сутьвідновлення втрачених матеріалів кримінального провадження в умовах воєнного стану, внесеного в Єдиний реєстр досудових розслідувань за № 42019050000000082 від 25.04.2019 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 358 КК України

Судовий реєстр по справі —205/3166/24

Ухвала від 02.04.2024

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Дніпропетровська

Скрипник К. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні