ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
08.04.2024 Справа № 908/972/24
м. Запоріжжя
Суддя Господарського суду Запорізької області Корсун В.Л., розглянувши матеріали
за позовною заявою: товариства з обмеженою відповідальністю «Катрас», 69032, м. Запоріжжя, вул. Богдана Хмельницького, буд. 25, кв. 1
до відповідача: оздоровчого табору «Маяк» Служби безпеки України, 71107, Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Айвазовського, буд. 11
про розірвання договору та стягнення 14 597,67 грн
ВСТАНОВИВ:
02.04.24 до Господарського суду Запорізької області надійшла позовна заява без дати за вих. № 1 товариства з обмеженою відповідальністю «Катрас» (далі ТОВ «Катрас») до оздоровчого табору «Маяк» Служби безпеки України (надалі ОТ «Маяк» СБУ) про:
- розірвання договору та визначення наслідків його розірвання;
- стягнення частини раніше сплаченого забезпечення виконання договору у розмірі 14 597,67 грн.
18.03.24 автоматизованою системою документообігу Господарського суду Запорізької області здійснено автоматичний розподіл судової справи між суддями, справу № 908/711/24 передано на розгляд судді Корсуну В.Л.
Розглянувши зазначену позовну заяву суд дійшов висновку, що вона підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
У відповідності до п. 4 ч. 3 ст. 162 ГК України передбачено, що позовна заява повинна містити: …
4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
Як свідчить п. 2 прохальної частини позовної зави без номеру та дати позивач просить суд (дослівно):
« 2. розірвати договір та визначити наслідки його розірвання.».
При цьому, позивачем не вказано який саме розірвати договір, не зазначено дату, номер та між ким укладено договір, який позивач просить суд розірвати.
Таким чином, при зверненні з позовом до суду позивачем не дотримано встановленого законодавством України порядку відповідно до п. 4 ч. 3 ст. 162 ГПК України.
Крім того, згідно із п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Пунктом 1 ч. 1 ст. 3 Закон України Про судовий збір (із відповідними змінами) визначено, що за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством, справляється судовий збір.
Згідно із ст. 4 Закон України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Вбачається, що позовна заява без дати за вих. № 1 направлена до Господарського суду Запорізької області 02.04.24 та зареєстрована в канцелярії суду 02.04.24, що підтверджується штампом суду за вх. № 1064/08-07/24.
А тому, судовий збір має справлятись у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2024 року. Розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, станом на 01.01.24, становить 3 028,00 грн.
Відповідно до п.п. 1 та 2 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір, ставка судового збору за подання до господарського суду позовної заяви:
- майнового характеру 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (3 028,00 грн) і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1 059 800,00 грн);
- немайнового характеру 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (3 028,00 грн).
Позовна заява ТОв «Катрас» без дати за вих. № 1 містить 1 вимогу майнового характеру (стягнення 14 597,67 грн) та 1 вимогу немайнового характеру (розірвання договору та визначення наслідків його розірвання).
А тому, як наслідок, враховуючи прохальну частину позовної заяви без дати за вих. № 1 та ціну позову, судовий збір у справі № 908/972/24 повинен становити 6 056,00 грн.
До матеріалів позовної заяви без дати за вих. № 1 позивачем (представником позивача) додано платіжну інструкцію від 02.04.23 № 1770 про сплату судового збору у розмірі 3 028,00 грн.
З підстав наведених вище, суд виходить з того, що позивачу у справі № 908/972/24 потрібно надати суду докази сплатити (доплати) суми судового збору у розмірі 3 028,00 грн.
Таким чином, при зверненні з позовом до суду позивачем не дотримано встановленого законодавством України порядку щодо надання суду доказів сплати судового збору у встановленому законом розмірі.
Частиною 2 ст. 164 ГПК України передбачено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Згідно із ч.ч. 1-3 ст. 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до ч. 6 ст. 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його (ч. 1). В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити). Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави, визначеної абзацом другим частини першої цієї статті, суд у такій ухвалі зазначає про обов`язок такої особи зареєструвати електронний кабінет відповідно до ст. 6 цього Кодексу (ч. 2). Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу (ч. 3).
З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку щодо необхідності залишення без руху позовної заяви без дати за вих. № 1 за позовом ТОВ «Катрас» і надати позивачу строк для усунення вищевказаних недоліків терміном 5 днів з дня отримання вказаної ухвали, докази чого надати до суду у вказаний вище строк.
Судом роз`яснюється, що якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою (ч. 4 ст. 174 ГПК України).
Керуючись п. 4 ч. 3 ст. 162, п. 2 ч. 1 ст. 164, ч. 2 ст. 164, ч. 1-4 ст. 174 ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву ТОВ «Катрас» без дати за вих. № 1 залишити без руху.
2. Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - 5 днів від дня одержання ухвали суду про залишення позовної заяви без руху.
3. Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду заяви про усунення недоліків, в якій (до якої):
- зазначити в п. 2 прохальної частини позовної заяви без дати за вих. № 1, який саме договір просить розірвати позивач (зазначити дату, номер та між ким укладено вказаний договір, який позивач просить суд розірвати);
- надати докази сплати (доплати) судового збору у розмірі 3 028,00 грн за звернення до господарського суду з позовною заявою (оригінал документу, який підтверджує сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі).
4. Заяву про усунення недоліків позовної заяви та додані до неї документи надіслати на юридичну адресу учасників справи. Докази такого надіслання надати до суду разом із заявою про усунення недоліків позовної заяви.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею 08.04.24 (ч. 2 ст. 235, 255 ГПК України).
Суддя В.Л. Корсун
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 08.04.2024 |
Оприлюднено | 11.04.2024 |
Номер документу | 118217561 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Розірвання договорів (правочинів) надання послуг |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Корсун В.Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні