Рішення
від 03.04.2024 по справі 916/5/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"03" квітня 2024 р.м. Одеса Справа № 916/5/24

Господарський суд Одеської області у складі судді Щавинської Ю.М.

секретар судового засідання Арнаутова А.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Медіа Група Україна" (03056, м. Київ, вул. Борщагівська, буд. 152 Б)

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Телерадіокомпанія "Зарен ТВ" (66101, Одеська обл., м. Балта(пн), вул. Любомирська , буд. 185)

про стягнення 105 439,08 грн

за участю представників сторін:

від позивача: Бочкарь Р.В. ордер №1251268 від 30.12.2023

від відповідача: Бец Н.А. ордер №1342323

ВСТАНОВИВ:

1. Короткий зміст позовних вимог.

02.01.2024 Товариство з обмеженою відповідальністю "Медіа Група Україна" звернулося до Господарського суду Одеської області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Телерадіокомпанія "Зарен ТВ", в прохальній частині якої просить суд стягнути з стягнути з Приватного підприємства "Телерадіокомпанія "ТВ-Ком" заборгованість за Субліцензійним договором № Ф1/Ф2- 113162/2020 від 24.12.2020 в сумі 35 641,70 грн, з яких: 20000,00 грн сума основного простроченого зобов`язання, 6149,32 грн пеня відповідно до п. 5.3. Договору, 1445,44 грн. 3 % річних, 8046,94 грн інфляційне збільшення суми боргу.

11.01.2024 позивачем подано до суду виправлену позовну заяву, згідно якої просить суд стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість за Субліцензійним договором № Ф1/Ф2-111915/2020 від 24.12.2020 в сумі 105 439,08 грн, з яких: 72 000 грн сума основного простроченого зобов`язання, 5 406,89 грн 3 % річних, 28 032,19 грн інфляційне збільшення суми боргу.

2. Заяви, клопотання, інші процесуальні дії у справі.

Ухвалою Господарського суду Одеської області від 08.01.2024 позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Медіа Група Україна" за вх.№5/24 від 02.01.2024 залишено без руху, встановлено позивачу десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви шляхом зазначення особи відповідача, до якої заявлено позов; вірної ціни позову або уточнення суми позовних вимог в прохальній частині позову.

11.01.2024 до суду від позивача надійшла заява про усунення недоліків, згідно якої останній, на виконання вимог вищевказаної ухвали суду, зазначені недоліки усунув.

Ухвалою суду від 16.01.2024 відкрито провадження у справі № 916/5/24 за правилами спрощеного позовного провадження та призначено судове засідання для розгляду справи по суті.

19.03.2024 до суду від відповідача надійшов відзив на позовну заяву (а.с.128-132), в якому останній також просив суд поновити строк на подання відзиву на позовну заяву.

Протокольною ухвалою від 20.03.2024 суд поновив відповідачу строк на подання відзиву на позову та прийняв його до розгляду.

У судовому засіданні 03.04.2024 представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив суд задовольнити позов.

Представник відповідач проти позову заперечував, просив суд відмовити у його задоволенні.

3. Позиція учасників справи.

3.1. Доводи ТОВ "Медіа Група Україна".

24.12.2020 між ТОВ "Медіа Група Україна" та ТОВ "Телерадіокомпанія "Зарен ТВ" у письмовій формі було укладено Субліцензійний договір Ф1/Ф2-1111915/2020, строк дії якого сторони визначили з моменту підписання до 31.12.2021 (дата закінчення чинності) включно, а в частині розрахунків - до повного виконання.

Пунктом 4.2. договору сторони погодили, що щомісячна сума Винагороди становить 12000 грн без ПДВ.

Позивач взяті на себе зобов`язання виконав належним чином та надав відповідачу невиключне суміжне право на використання Програм шляхом їх Розповсюдження протягом строку дії договору, а саме з 01.01.2021 по 31.12.2021.

Факт надання прав на використання Програм підтверджується відповідними актами прийому-передачі прав. Загальна сума роялті за вказаний період склала 144 000 грн.

В свою чергу відповідач взяті на себе зобов`язання по оплаті наданих прав виконав не в повному обсязі та з порушенням строків, сума боргу становить 72 000 грн.

Враховуючи те, що від відповідача протягом усього періоду дії договору не повертались підписані акти прийому-передачі прав, позивачем повторно були направлені відповідачу всі акти за договором, однак конверт з актами повернувся. Дана обставина підтверджується копіями опису вкладення поштового відправлення, поштовою накладною, копією конверта що повернувся без отримання.

Враховуючи умови пункту 2.2. та його підпунктів, у зв`язку з неповерненням від Відповідача підписаних актів та відсутність заперечень, акти вважаються підписаними, а права отриманими (переданими).

Таким чином Відповідач був зобов`язаний оплатити роялті, обумовлене сторонами в договорі, однак допустив прострочення.

3.2. Доводи ТОВ "Телерадіокомпанія "Зарен ТВ".

Зміст договору свідчить, що обставину передачі права на розповсюдження програм за кожний звітний місяць підтверджує акт прийому-передачі прав.

Товариство підтверджує, що з січня по червень 2021 користувалось правом на розповсюдження програм та справно сплачувало за надані позивачем послуги. Проте, в подальшому, з липня 2021 таке право на безперервне розповсюдження було обмежено відповідачем, та такі послуги ним не надавались.

Позивачем до суду не було надано жодного доказу на підтвердження факту надання послуг за вказаний період, а в цьому випадку саме на нього покладений обов?язок доведення, що послуги були надані належним чином та в повному обсязі.

Позивач надав до суду акти прийому-передачі прав з січня по грудень 2021 включно, які не підписані відповідачем, та рахунки на оплату за той самий період, натомість не надав доказів направлення відповідачу на підписання складених ним актів прийому-передачі прав.

Враховуючи, що позивачем не надано до суду належних і допустимих доказів надання передбачених договором послуг відповідачу, доказів направлення відповідачу на підписання складених позивачем актів прийому-передачі прав, позовні вимоги, як про стягнення основного боргу, так і стягнення з відповідача 3% річних та інфляційних втрат, які нараховані позивачем та заявлені до стягнення з відповідача з підстав неналежного виконання останнім своїх зобов?язань щодо своєчасної оплати наданих позивачем послуг, задоволенню не підлягають.

4. Фактичні обставини, встановлені судом.

24.12.2020 між ТОВ "Медіа Група Україна" (Ліцензіат) та ТОВ "Телерадіокомпанія "Зарен ТВ" (Субліцензіат) було укладено Субліцензійний договір Ф1/Ф2-111915/2020 (а.с.10-22), за умовами п.2.1. якого Ліцензіат надає Субліцензіату невиключне суміжне право на використання Програм шляхом їх Розповсюдження у складі Базового Пакету або в межах умови "Базовий Пакет + Преміальні Пакети" у роздільній якості SD за допомогою технології Аналогової мережі (далі - "право на Розповсюдження"), а Субліцензіат зобов`язується оплатити та використовувати надане йому право на Розповсюдження відповідно до умов цього Договору.

Передача права на Розповсюдження у Звітному місяці підтверджується двосторонніми Актами прийому-передачі прав (далі - "Акт"), датованими останнім днем Звітного місяця, що будуть підписуватися Ліцензіатом, а також Субліцензіатом за кожен Звітний місяць. Ліцензіат направляє Субліцензіату два підписаних зі сторони Ліцензіата примірники Акту рекомендованим листом або кур`єрською доставкою з повідомленням про вручення. Субліцензіат зобов`язується протягом 5 (п`яти) робочих днів з дня отримання Акту підписати та повернути Ліцензіату один примірник Акту. У випадку, якщо у вказаний строк Ліцензіат не отримав від Субліцензіата підписаний примірник Акту, Акт вважається підписаним Субліцензіатом та право на Розповсюдження Програм переданим Субліцензіату (п.2.2. договору).

Відповідно до п.2.2.1. договору Ліцензіат підписує та надсилає Субліцензіату кореспонденцію (у т.ч. рахунки, Акти, додаткові угоди, цей Договір, інші документи) на поштову адресу, про яку Субліцензіат письмово повідомив Ліцензіата, в інших випадках - на адресу місцезнаходження Субліцензіата (юридичну адресу), зазначену у Договорі. Ризики, пов`язані з отриманням кореспонденції за повідомленою Субліцензіатом поштовою адресою та за його місцезнаходженням (юридичною адресою) приймає на себе Субліцензіат.

Згідно п. 2.2.. договору у разі неможливості Субліцензіата отримати за поштовою адресою та/або за своїм місцезнаходженням (юридичною адресою) кореспонденції незалежно від причин (зміни фактичного місця перебування, блокування офісу, проведення антитерористичної операції, фактичної відсутності адресата за вказаною адресою, недоставляння/повернення кореспонденції відділенням пошти/кур`єрською службою, з будь-яких інших причин) у Субліцензіата на підставі цього пункту Договору виникає зобов`язання завчасно письмово повідомити про такі обставини Ліцензіата, а також зазначити нову адресу чи з`явитися в офіс Ліцензіата для одержання уповноваженою особою Субліцензіата відповідних документів. Субліцензіат за цим пунктом Договору зобов`язується самостійно звертатися до Ліцензіата (у т.ч. зв`язуватися засобами телефонного зв`язку, електронної пошти тощо), а також за необхідності з`являтися до офісу Ліцензіата у разі неодержання та/або неможливості одержання кореспонденції від Ліцензіата з причин, за які Ліцензіат не відповідає. При цьому презюмується, що Субліцензіат, який не повідомляє Ліцензіата про неодержання кореспонденції та/або який не з`являється до офісу Ліцензіата для отримання кореспонденції, є таким, що належно отримує всю кореспонденцію від Ліцензіата (у т.ч. рахунки, Акти, додаткові угоди, цей Договір, Інші документи), а також позбавляється права посилатися в подальшому на обставини неодержання від Ліцензіата кореспонденції.

Відповідно до підпункту 2.2.3. договору Субліцензіат зобов`язується докласти необхідних зусиль з тим, щоб належно і своєчасно отримувати від Ліцензіата кореспонденцію, а також у разі неможливості одержувати кореспонденцію у погоджений спосіб - зобов`язується з`являтися за кореспонденцією до офісу Ліцензіата.

За умовами п. 3.6. договору у випадку порушення Субліцензіатом свого зобов`язання з оплати на відповідний рахунок Ліцензіата Винагороди більше ніж на 5 (п?ять) календарних днів; та/або (б) у випадку порушення Субліцепзіатом встановленої в п. 1.1.15 цього Договору Території Розповсюдження Програм; та/або (в) у випадку порушення Субліцензіатом встановленого в п. 2.1 цього Договору способу (технологі) Розповсюдження Програм; та/або (г) у випадку порушення Субліцензіатом заборони згідно п. 2.3 цього Договору на Розповсюдження Програм серед Спеціалізованих абонентів, Ліцензіат на свій розсуд вправі:

3.6.1.1. невідкладно (негайно) призупинити доступ до прийому сигналу та поновити доступ до прийому сигналу, що несе Програми, тільки після (а) сплати Субліцензіатом на відповідний рахунок Ліцензіата суми Винагороди, яка була прострочена, та пені, нарахованої згідно п. 5.3 цього Договору; та/або (б) усунення порушення Субліцензіатом встановленої в п. 1.1.15 цього Договору Території Розповсюдження Програм; та/або (в) усунення порушення Субліцензіатом встановленого в п. 2.1 цього Договору способу (технології) Розповсюдження Програм; та/або (г) усунення порушення Субліцензіатом встановленої в п. 2.3 цього Договору заборони на Розповсюдження Програм серед Спеціалізованих абонентів; та/або

3.6.1.2. обмежити Субліцензіату право Розповсюджувати Програми шляхом звуження/обмеження часу їх Розповсюдження (у період з 01:00 по 02:00 години ночі чи в інший визначений Ліцензіатом часовий проміжок доби), звуження/обмеження Території (зменшення кількості населених пунктів чи звуження їх території на розсуд Ліцензіата), та поновити попередній обсяг права Розповсюджувати Програми тільки після (2) сплати Субліцензіатом на відповідний рахунок Ліцензіата суми Винагороди, яка була прострочена, та пені, нарахованої згідно п. 5.3 цього Договору; та/або (б) усунення порушення Субліцензіатом встановленої в п. 1.1.15 цього Договору Території Розповсюдження Програм; та/або (в) усунення порушення Субліцензіатом встановленого в п. 2.1 цього Договору способу (технології) Розповсюдження Програм; та/або (ґ) усунення порушення Субліцензіатом встановленої в п. 2.3 цього Договору заборони на Розповсюдження Програм серед Спеціалізованих абонентів.

(i) Сторони усвідомлюють та погодились, що заходи, визначені п. 3.6.1.1, п. 3.6.1.2 Договору, є обмежувальними для Субліцензіата, вони можуть застосовуватися Ліцензіатом тільки і у зв?язку із порушенням Субліцензіатом Договору і спрямовані на якнайшвидше поновлення прав Ліцензіата. У період запровадження зазначених обмежувальних заходів Ліцензіат, а також Субліцензіат зобов?язані підписувати Акти, оскільки Ліцензіат продовжує передавати Субліцензіату право на Розповсюдження - програм, однак реалізація зазначеного права тимчасово може бути обмежена Ліцензіатом у зв?язку із порушенням Субліцензіатом Договору - до належного виконання передбачених зобов`язань.

(іі) При цьому, у випадку призупинення Ліцензіатом доступу до прийому сигналу та/або обмеження права Розповсюджувати Програми на підставі п. 3.6.1.1, п. 3.6.1.2 Договору, Субліценіат зобов?язується сплачувати Ліцензіату Винагороду у повному обсязі, як передбачено розділом 4 Договору, за Звітний (-і) місяць(i), протягом якого(-их) мало місце призупинення доступу до прийому сигналу та/або обмеження права Розповсюджувани Програми.

(iіi) Застосування Ліцензіатом передбачених п. 3.6.1.1, п. 3.6.1.2 Договору обмежень здійснюється одночасно з надсилання Ліцензіатом скан-копії письмового повідомлення Субліцензіату із зазначенням підстави їх застосування та виду/видів обмежувальних заходів згідно п. 3.6.1.1, п. 3.6.1.2 Договору на електронну адресу Субліцензіата із подальшим направленням оригіналу такого письмового повідомлення на поштову адресу Субліцензіата; а також автоматично припиняється з дня, наступного за (а) днем отримання оплати на відповідний рахунок Ліцензіата суми Винагороди, яка була прострочена, та пені, нарахованої згідно п.5.3. договору, за умови надходження в повному обсязі суми прострочених грошових коштів на відповідний поточний рахунок Ліцензіата; та-або (б) усунення порушення Субліцензіатом встановленої в п. 1.1.15 цього Договору Території Розповсюдження Програм; та/або (в) усунення порушення Субліцензіатом встановленого в п. 2.1 цього Договору способу (технології) Розповсюдження Програм; та/або (Г) усунення порушення Субліцензіатом встановленої в п. 2.3 цього Договору заборони на Розповсюдження Програм серед Спеціалізованих абонентів.

Пунктом 4.1. договору визначено, що винагорода вважається роялті та не оподатковується ПДВ згідно п. 196.1.6 ПК України.

Відповідно до п. 4.2. договору щомісячна сума Винагороди становить 12 000 грн без ПДВ.

Загальна сума винагороди за весь строк дії договору становить ціну договору (п.4.3. договору).

Пункт 4.5. Договору визначає, що Субліцензіат до 15 числа місяця, наступного за Звітним, зобов`язується перераховувати на відповідний поточний рахунок Ліцензіата Винагороду за Звітний місяць в розмірі, що визначається згідно п. 4.2 Договору, на підставі рахунку-фактури Ліцензіата за Звітний місяць.

Зобов`язання Субліцензіата з оплати винагороди за відповідний звітний місяць вважаються виконаними у момент зарахування певної суми грошових коштів на відповідний поточний рахунок Ліцензіата (п.4.6. договору).

Згідно п.5.3. договору у випадку несвоєчасної виплати Субліцензіатом на рахунок Ліцензіата Винагороди, або її частини, відповідно до умов Розділу 4 цього Договору, Ліцензіат має право нарахувати, а Субліцензіат зобов?язується спатити на відповідний рахунок Ліцензіата пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла у період, за який нараховується пеня, від розміру несвоєчасно сплаченої Винагороди за кожен день прострочення.

Цей договір набирає чинності з моменту його підписання уповноваженими представниками обох сторін і діє до 31.12.2021 включно (п.6.1. договору).

Право на розповсюдження програм надається Субліцензіату, починаючи з 01.01.2021 та до дати закінчення чинності цього договору (ліцензійний строк) (п.6.1.1. договору).

За умовами п. 6.2. договору цей договір може бути достроково розірваний: за взаємною згодою сторін шляхом укладання додаткової угоди про розірвання, в односторонньому порядку, в інших випадках, передбачених законодавством України.

Пунктом 6.4. договору визначено право Субліцензіата на дострокове розірвання договору в односторонньому порядку.

На підтвердження позовних вимог позивач надав суду акти прийому-передачі прав за період з січня 2021 року по грудень 2021 року, які не містять підписів сторін, та рахунки на оплату (а.с.23-46). На підтвердження направлення означених акті відповідачу на юридичну адресу позивачем надано суду опис вкладення, накладну Укрпошти (а.с.53-55). Відповідне відправлення, як було встановлено судом, повернуто без вручення.

З наданих позивачем платіжних інструкцій (а.с.47-52), судом встановлено обставину здійснення відповідачем оплати за договором за період з січня по червень 2021 року у сумі 72 000 грн.

Доказів оплати заявленої до стягнення суми матеріали справи не містять.

5. Позиція суду.

5.1. Щодо правової природи правовідносин.

Відповідно до ст. 175 ГК України майново-господарськими визнаються цивільно-правові зобов`язання, що виникають між учасниками господарських відносин при здійсненні господарської діяльності, в силу яких зобов`язана сторона повинна вчинити певну господарську дію на користь другої сторони або утриматися від певної дії, а управлена сторона має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку. Майнові зобов`язання, які виникають між учасниками господарських відносин, регулюються Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Згідно ст.11 ЦК України підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Відповідно до ст. 626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.

Статтею 627 ЦК України передбачено, що відповідно до статті 6 ЦК України сторони є вільними в укладанні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог ЦК України, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

Відповідно до ч.1,3 ст.1109 ЦК України за ліцензійним договором одна сторона (ліцензіар) надає другій стороні (ліцензіату) дозвіл на використання об`єкта права інтелектуальної власності (ліцензію) на умовах, визначених за взаємною згодою сторін з урахуванням вимог цього Кодексу та іншого закону. У ліцензійному договорі визначаються вид ліцензії, сфера використання об`єкта права інтелектуальної власності (конкретні права, що надаються за договором, способи використання зазначеного об`єкта, територія та строк, на які надаються права, тощо), розмір, порядок і строки виплати плати за використання об`єкта права інтелектуальної власності, а також інші умови, які сторони вважають за доцільне включити у договір.

Згідно з ч.1 ст.1110 ЦК України ліцензійний договір укладається на строк, встановлений договором, який повинен спливати не пізніше спливу строку чинності виключного майнового права на визначений у договорі об`єкт права інтелектуальної власності.

Виходячи зі змісту названих положень Закону та договору, суд зауважує, що між сторонами виникли правовідносини, засновані на ліцензійному договорі.

5.2. Щодо строку дії договору.

Відповідно до ч.1 та 2 ст. 631 ЦК України строком договору є час, протягом якого сторони можуть здійснити свої права і виконати свої обов`язки відповідно до договору. Договір набирає чинності з моменту його укладення, якщо інше не визначено законом або договором.

Згідно з приписами частини першої статті 651 Цивільного кодексу України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.

Із змісту договору вбачається строк дії договору та ліцензійний строк сторони погодили фактично з січня 2021 по 31.12.2021.

Доказів розірвання договору в тому числі в односторонньому порядку матеріали справи не містять.

Не містять матеріали справи також доказів обмеження/припинення позивачем з липня 2021 права відповідача на безперервне розповсюдження Програм (зокрема копії письмового повідомлення Ліцензіата про вчинення таких дій та підставності обмежувальних заходів, як то визначено п.3.6.1.2.).

5.3. Щодо виконання договору.

Частина 1 статті 193 Господарського кодексу України встановлює, що суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться і до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Надаючи оцінку обставині виконання сторонами своїх обов`язків за договором, з урахуванням доводів сторін, суд вказує наступне.

Враховуючи висновки суду щодо строку дії договору та наявності договірних відносин між сторонами протягом часу дії договору, проведення відповідачем оплати за договором за відсутності підписаних сторонами актів за період з січня по червень 2021 року, виникнення у відповідача обов`язку з оплати не в наслідок підписання актів, а в наслідок надання права на розповсюдження програм, наявність у відповідача обов`язку з підписання актів та оплати наданого права навіть у разі вжиття Ліцензіатом обмежувальних заходів (п. 3.6.1.2. договору), суд зазначає про виникнення у відповідача обов`язку із виконання договору в частині оплати наданих послуг за спірний період.

При цьому суд також враховує виконання позивачем обов`язку із надсилання на адресу відповідача актів прийому-передачі прав, натомість отримання надісланих відповідачу поштою документів перебуває поза межами контролю відправника, а тому не може свідчити про неправомірність його дій, та більш того про ненадання права відповідачу на розповсюдження програм.

Суд також враховує відсутність в матеріалах справи доказів невиконання позивачем зобов`язань щодо надання відповідачу права розповсюдження програм.

З урахуванням наведеного у сукупності, а також з огляду на неподання відповідачем доказів оплати, суд вважає вимоги позивача в частині стягнення з відповідача суми боргу у розмірі 72 000 грн обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

5.4. Щодо вимог про стягнення 3% річних, інфляційних втрат.

Відповідно до статті 610 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Згідно ч.1 ст.611 ЦК України у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.

Згідно ч.2 ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Перевіривши доданий позивачем розрахунок 3% річних та інфляційних втрат, суд встановив його помилковість з огляду на неврахування положень п.5 ст. 254 ЦК України, виключення від`ємного значення інфляційних втрат, а також подвійне нарахування інфляції та відсотків за період грудень 2021 року.

З урахуванням означеного суд за допомогою системи Ліга 360 зробив власний розрахунок.

Розрахунок 3% річних

Період прострочення грошового зобов`язання:Кількість днів у періодіСумаз 18/05/2021 до 02/06/2021 12 000,00 x 3 % x 16 : 365 : 1001615,78 грн.з 16/06/2021 до 19/07/2021 12 000,00 x 3 % x 34 : 365 : 1003433,53 грн.з 16/07/2021 до 31/08/2021 12 000,00 x 3 % x 47 : 365 : 1004746,36 грн.з 17/08/2021 до 15/12/2023 12 000,00 x 3 % x 851 : 365 : 100851839,34 грн.з 16/09/2021 до 15/12/2023 12 000,00 x 3 % x 821 : 365 : 100821809,75 грн.з 16/10/2021 до 15/12/2023 12 000,00 x 3 % x 791 : 365 : 100791780,16 грн.з 16/11/2021 до 15/12/2023 12 000,00 x 3 % x 760 : 365 : 100760749,59 грн.з 16/12/2021 до 15/12/2023 12 000,00 x 3 % x 730 : 365 : 100730720,00 грн.з 18/01/2022 до 15/12/2023 12 000,00 x 3 % x 697 : 365 : 100697687,45 грн.

Розрахунок інфляційних втрат

Основна сума заборгованості за договором:Сума боргуз 18/05/2021 до 02/06/2021 12 000,00 грн. з 16/06/2021 до 19/07/2021 12 000,00 грн. з 16/07/2021 до 31/08/2021 12 000,00 грн. з 17/08/2021 до 30/11/2023 12 000,00 грн. з 16/09/2021 до 30/11/2023 12 000,00 грн. з 16/10/2021 до 30/11/2023 12 000,00 грн. з 16/11/2021 до 30/11/2023 12 000,00 грн. з 16/12/2021 до 30/11/2023 12 000,00 грн. з 18/01/2022 до 30/11/2023 12 000,00 грн. Всього:108 000,00 грн.Період 1

IIc = 1.00000000

Інфляційне збільшення:

12 000,00 x 1.00000000 - 12 000,00 = 0,00 грн.

Період 2

IIc (100,10 : 100) x = 1.00100000

Інфляційне збільшення:

12 000,00 x 1.00100000 - 12 000,00 = 12,00 грн.

Період 3

IIc (99,80 : 100) x = 0.99800000

Інфляційне збільшення:

12 000,00 x 0.99800000 - 12 000,00 = -24,00 грн.

Період 4

IIc (101,20 : 100) x (100,90 : 100) x (100,80 : 100) x (100,60 : 100) x (101,30 : 100) x (101,60 : 100) x (104,50 : 100) x (103,10 : 100) x (102,70 : 100) x (103,10 : 100) x (100,70 : 100) x (101,10 : 100) x (101,90 : 100) x (102,50 : 100) x (100,70 : 100) x (100,70 : 100) x (100,80 : 100) x (100,70 : 100) x (101,50 : 100) x (100,20 : 100) x (100,50 : 100) x (100,80 : 100) x (99,40 : 100) x (98,60 : 100) x (100,50 : 100) x (100,80 : 100) x (100,50 : 100) x = 1.36798502

Інфляційне збільшення:

12 000,00 x 1.36798502 - 12 000,00 = 4 415,82 грн.

Період 5

IIc (100,90 : 100) x (100,80 : 100) x (100,60 : 100) x (101,30 : 100) x (101,60 : 100) x (104,50 : 100) x (103,10 : 100) x (102,70 : 100) x (103,10 : 100) x (100,70 : 100) x (101,10 : 100) x (101,90 : 100) x (102,50 : 100) x (100,70 : 100) x (100,70 : 100) x (100,80 : 100) x (100,70 : 100) x (101,50 : 100) x (100,20 : 100) x (100,50 : 100) x (100,80 : 100) x (99,40 : 100) x (98,60 : 100) x (100,50 : 100) x (100,80 : 100) x (100,50 : 100) x = 1.35176385

Інфляційне збільшення:

12 000,00 x 1.35176385 - 12 000,00 = 4 221,17 грн.

Період 6

IIc (100,80 : 100) x (100,60 : 100) x (101,30 : 100) x (101,60 : 100) x (104,50 : 100) x (103,10 : 100) x (102,70 : 100) x (103,10 : 100) x (100,70 : 100) x (101,10 : 100) x (101,90 : 100) x (102,50 : 100) x (100,70 : 100) x (100,70 : 100) x (100,80 : 100) x (100,70 : 100) x (101,50 : 100) x (100,20 : 100) x (100,50 : 100) x (100,80 : 100) x (99,40 : 100) x (98,60 : 100) x (100,50 : 100) x (100,80 : 100) x (100,50 : 100) x = 1.33970649

Інфляційне збільшення:

12 000,00 x 1.33970649 - 12 000,00 = 4 076,48 грн.

Період 7

IIc (100,60 : 100) x (101,30 : 100) x (101,60 : 100) x (104,50 : 100) x (103,10 : 100) x (102,70 : 100) x (103,10 : 100) x (100,70 : 100) x (101,10 : 100) x (101,90 : 100) x (102,50 : 100) x (100,70 : 100) x (100,70 : 100) x (100,80 : 100) x (100,70 : 100) x (101,50 : 100) x (100,20 : 100) x (100,50 : 100) x (100,80 : 100) x (99,40 : 100) x (98,60 : 100) x (100,50 : 100) x (100,80 : 100) x (100,50 : 100) x = 1.32907390

Інфляційне збільшення:

12 000,00 x 1.32907390 - 12 000,00 = 3 948,89 грн.

Період 8

IIc (101,30 : 100) x (101,60 : 100) x (104,50 : 100) x (103,10 : 100) x (102,70 : 100) x (103,10 : 100) x (100,70 : 100) x (101,10 : 100) x (101,90 : 100) x (102,50 : 100) x (100,70 : 100) x (100,70 : 100) x (100,80 : 100) x (100,70 : 100) x (101,50 : 100) x (100,20 : 100) x (100,50 : 100) x (100,80 : 100) x (99,40 : 100) x (98,60 : 100) x (100,50 : 100) x (100,80 : 100) x (100,50 : 100) x = 1.32114702

Інфляційне збільшення:

12 000,00 x 1.32114702 - 12 000,00 = 3 853,76 грн.

Період 9

IIc (101,60 : 100) x (104,50 : 100) x (103,10 : 100) x (102,70 : 100) x (103,10 : 100) x (100,70 : 100) x (101,10 : 100) x (101,90 : 100) x (102,50 : 100) x (100,70 : 100) x (100,70 : 100) x (100,80 : 100) x (100,70 : 100) x (101,50 : 100) x (100,20 : 100) x (100,50 : 100) x (100,80 : 100) x (99,40 : 100) x (98,60 : 100) x (100,50 : 100) x (100,80 : 100) x (100,50 : 100) x = 1.30419252

Інфляційне збільшення:

12 000,00 x 1.30419252 - 12 000,00 = 3 650,31 грн.

Таким чином сума 3% річних становить 4 681,96 грн, сума інфляційних втрат становить 24 154,43 грн, з огляду на що вимоги в цій частині підлягають частковому задоволенню.

5.5. Щодо судових витрат.

У відповідності до ч.1,3 ст.123 ГПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи; до витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать, зокрема, витрати: на професійну правничу допомогу.

Відповідно до ч.ч.1,2 ст. 126 Господарського процесуального кодексу України витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатами розгляду справи витрати на професійну правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами.

Для цілей розподілу судових витрат розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу професійну правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката, визначається згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою.

За приписами ч.3 ст.126 Господарського процесуального кодексу України для визначення розміру витрат на професійну правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.

У підтвердження понесення позивачем витрат на правову допомогу у сумі 5 000 грн позивач надав суду витяг з договору про надання про надання правової допомоги, юридичного консультування та юридичного представництва № 01- 12-МГУ від 01.12.2023 року, укладений з АО "Еквіта" в особі керуючого партнера Бочкаря Р.В. (а.с.68).

У вказаному договорі сторони визначили розмір гонорару адвоката в сумі 5000,00 грн, тобто у фіксованому розмірі. За умовами договору гонорар сплачується Клієнтом на користь Адвокатського об`єднання не пізніше 10 (десяти) робочих днів з дати повного виконання рішення суду ухваленого на користь Клієнта.

Суд враховує, що позов було підписано Бочкарьом Р.В., що діяв на підставі ордеру №1251268 від 30.12.2023, та в подальшому брав участь у судових засіданнях.

З урахуванням наведеного, суд зазначає про доведеність позивачем факту надання йому правничої допомоги та обґрунтованість вимог про покладення на відповідач обов`язку з відшкодування понесених витрат. При цьому суд враховує, що розмір правничої допомоги є співрозмірним заявленій до стягнення сумі.

Враховуючи часткове задоволення позовних вимог, витрати по сплаті судового збору та витрати на правничу допомогу, відповідно до ст.129 Господарського процесуального кодексу України, покладаються на сторони пропорційно розміру задоволених вимог.

Керуючись ст.129,232,233,236-238,240-241 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити частково.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Телерадіокомпанія "Зарен ТВ" (66101, Одеська обл., м. Балта(пн), вул. Любомирська, буд. 185, код ЄДРПОУ 42382039) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Медіа Група Україна" (03056, м. Київ, вул. Борщагівська, буд. 152Б, код ЄДРПОУ 37226740) заборгованість за Субліцензійним договором № Ф1/Ф2-111915/2020 від 24.12.2020 у сумі 72 000 /сімдесят дві тисячі/ грн, 3 % річних у сумі 4 681 /чотири тисячі шістсот вісімдесят одна/ грн 96 коп., інфляційне збільшення у сумі 24 154 /двадцять чотири тисячі сто п`ятдесят чотири/ грн 43 коп., судовий збір у сумі 2 053 /дві тисячі п`ятдесят три/ 47 грн, витрати на професійну правову допомогу у сумі 4 781 /чотири тисячі сімсот вісімдесят одна/ грн 74 коп.

3. В задоволенні решти позову відмовити.

Рішення суду набирає законної сили в порядку ст. 241 ГПК України та підлягає оскарженню до Південно-західного апеляційного господарського суду в порядку ст.256 ГПК України.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Повне рішення складено 08 квітня 2024 р.

Суддя Ю.М. Щавинська

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення03.04.2024
Оприлюднено11.04.2024
Номер документу118219276
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо захисту прав на об’єкти інтелектуальної власності про авторські та суміжні права

Судовий реєстр по справі —916/5/24

Рішення від 03.04.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Щавинська Ю.М.

Ухвала від 13.03.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Щавинська Ю.М.

Ухвала від 11.03.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Щавинська Ю.М.

Ухвала від 14.02.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Щавинська Ю.М.

Ухвала від 16.01.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Щавинська Ю.М.

Ухвала від 08.01.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Щавинська Ю.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні