Ухвала
від 09.04.2024 по справі 225/484/24
ДЗЕРЖИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Дзержинський міський суд Донецької області

Справа № 225/484/24

Провадження № 2/225/163/2024

У Х В А Л А

і м е н е м У к р а ї н и

09 квітня 2024 року

адреса приміщення суду: вул. Дружби, 4, м. Торецьк, 85200

Дзержинський міський суд Донецької області у складі:

головуючого - судді Геря О.Г.,

за участі секретаря судового засідання Савченко О.О.,

при проведенні підготовчого засідання в залі суду по цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 (адреса реєстрації: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до ОСОБА_2 (адреса реєстрації: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ), третя особа - Торецький міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Бахмутському районі Донецької області Східного міжрегіонального управління Міністерства (м.Харків) (85200, Донецька область, Бахмутський район, м.Торецьк, вул.Дружби, 24а) про виключення відомостей про особу як батька із актового запису про народження дитини,

в с т а н о в и в:

До суду звернувся ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа - Торецький міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Бахмутському районі Донецької області Східного міжрегіонального управління Міністерства (м.Харків) про виключення відомостей про особу як батька із актового запису про народження дитини.

12 березня 2024 року ухвалою Дзержинського міського суду Донецької області відкрито загальне позовне провадження у зазначеній цивільній справі.

Одночасно із поданням позову позивачем заявлене клопотання про проведення судово-генетичної експертизи. Окрім того, позивач надав клопотання про проведення розгляду вказаної вище цивільної справи у закритому судовому засіданні.

Позивач в підготовче засідання не з`явився, просив провести підготовче засідання без його участі.

Відповідачка в підготовче засідання не з`явилася, надала заяву про його проведення без її участі.

Вирішуючи заявлені позивачем клопотання, суд дійшов таких висновків.

Відповідно до чч.7, 9 ст.7 ЦПК України розгляд справи у закритому судовому засіданні проводиться у випадках, коли відкритий судовий розгляд може мати наслідком розголошення таємної чи іншої інформації, що охороняється законом, або за клопотанням учасників справи з метою забезпечення таємниці усиновлення, запобігання розголошенню відомостей про інтимні чи інші особисті сторони життя учасників справи або відомостей, що принижують їхню честь і гідність, а також в інших випадках, установлених законом. Про розгляд справи у закритому судовому засіданні постановляється ухвала. Суд ухвалою може оголосити судове засідання закритим повністю або закритою його частину.

Згідно із ст.32 Конституції України передбачено, що ніхто не може зазнавати втручання в його особисте і сімейне життя, крім випадків, передбачених Конституцією України.

Не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

Враховуючи вище зазначене, зважаючи на те, що під час розгляду позовної заяви можуть бути розголошені відомості про особисті сторони життя учасників справи, суд вважає за доцільне клопотання позивача задовольнити та подальший розгляд даної цивільної справи проводити у закритому судовому засіданні.

Відповідно до статті 103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.

Статтею 104 ЦПК України визначено, що про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.

Відповідно до пункту 4 частини 5 статті 12 ЦПК України суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість, сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.

Так, зі змісту заявлених ОСОБА_1 позовних вимог вбачається, що позивач заперечує своє батьківство у відношенні ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Таким чином, враховуючи обставини справи, доводи позивача, суд вважає, що висновок судової судово-біологічної (судово-генетичної) експертизи має важливе значення в процесі дослідження факту батьківства. Для з`ясування факту батьківства необхідним є застосування спеціальних знань, зокрема призначення судово-біологічної (судово-генетичної) експертизи.

Європейський суд з прав людини, рішення якого є джерелом права згідно із статтею 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», зауважив, що «на сьогодні ДНК-тест є єдиним науковим методом точного встановлення батьківства стосовно конкретної дитини; його доказова цінність суттєво переважає будь-який інший доказ, наданий сторонами, з метою підтвердити або спростувати факт оспорюваного батьківства» (справа «Калачова проти Російської Федерації» No 3451/05, § 34, від 07травня 2009 року).

Враховуючи предмет спору та характер спірних правовідносин, суд вважає за необхідне клопотання позивача задовольнити, призначити у справі судово-біологічну (судово-генетичну) експертизу, так як для з`ясування обставин, що мають значення для справи, потрібні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, оплату проведення судово-генетичної експертизи покласти на позивача. Проведення експертизи доручити експертам Комунального закладу «Дніпропетровське обласне бюро судово-медичної експертизи» Дніпропетровської обласної ради, що розташований за адресою: 49005, м. Дніпро, площа Соборна, 14.

Як встановлено пунктом 5 частини 1 статті 252 та пункту 9 частини 1 статті 253 ЦПК України, суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках призначення судом експертизи на час її проведення.

З огляду на викладене, клопотання підлягає задоволенню із зупиненням провадження у справі на час проведення експертизи.

Керуючись ст.ст.7, 103, 104, 107, 252, 260 ЦПК України, суд

п о с т а н о в и в:

Клопотання позивача про розгляд цивільної справи в закритому судовому засіданні - задовольнити.

Проводити розгляд цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа - Торецький міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Бахмутському районі Донецької області Східного міжрегіонального управління Міністерства (м.Харків) про виключення відомостей про особу як батька із актового запису про народження дитини у закритому судовому засіданні.

Клопотання позивача про призначення судово-біологічної (судово-генетичної) експертизи - задовольнити.

Призначити у справі №225/484/24 судово-біологічну (судово-генетичну) експертизу, на вирішення якої поставити таке питання:

- чи є ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , біологічним батьком ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ?

Проведення експертизи доручити експертам Комунального закладу «Дніпропетровське обласне бюро судово-медичної експертизи» Дніпропетровської обласної ради, що розташований за адресою: 49005, м. Дніпро, площа Соборна, 14.

Експертів попередити про кримінальну відповідальність за статтями 384, 385 КК України.

Оплату за проведення експертизи покласти на ОСОБА_1 .

Для проведення експертизи направити експертам копію даної ухвали.

Роз`яснити сторонам наслідки статті 109 ЦПК України, а саме: у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.

Провадження у справі на час проведення експертизи - зупинити.

Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання суддею.

Ухвала суду в частині зупинення провадження у справі може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з моменту її підписання. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

С у д д я: О.Г. Геря

СудДзержинський міський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення09.04.2024
Оприлюднено11.04.2024
Номер документу118239271
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —225/484/24

Ухвала від 18.07.2024

Цивільне

Дзержинський міський суд Донецької області

Геря О. Г.

Ухвала від 04.07.2024

Цивільне

Дзержинський міський суд Донецької області

Геря О. Г.

Ухвала від 09.04.2024

Цивільне

Дзержинський міський суд Донецької області

Геря О. Г.

Ухвала від 01.04.2024

Цивільне

Дзержинський міський суд Донецької області

Геря О. Г.

Ухвала від 12.03.2024

Цивільне

Дзержинський міський суд Донецької області

Геря О. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні