Постанова
від 10.04.2024 по справі 210/1765/24
ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КРИВОГО РОГУ

ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КРИВОГО РОГУ

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 210/1765/24

Провадження № 3/210/963/24

П О С Т А Н О В А

іменем України

10 квітня 2024 року

Суддя Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області Вікторович Н.Ю., за участі секретаря судового засідання, - ОСОБА_1 , прокурора, - ОСОБА_2 , особи, що притягується до адміністративної відповідальності, - ОСОБА_3 , розглянувши матеріали справи про адміністративні правопорушення, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, стосовно:

ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1 , громадянки України, працюючої заступником директора з навчально-виробничої роботи Державного навчального закладу «Криворізький центр професійної освіти металургії та машинобудування», зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,

про притягнення до адміністративної відповідальності, за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-7, ч.2 ст.172-7 КУпАП, -

В С Т А Н О В И В:

28 березня 2024 року до Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області з Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України надійшли протоколи про адміністративне правопорушення, пов`язані з корупцією №№662, 663, 664, 665, 666, 667, 668, 669, 670, 671, 672, 673, 674, 675, 676, 677, 678, 679, 680, 681, 682, 683, 684, 685, 686, 687, 688, 689 від 25 березня 2024 року, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_3 за скоєння адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-7, ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до Протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №662 від 25 березня 2024 року, складеного оперуповноваженим управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України капітаном Трофімовим М.М, встановлено, що 15 квітня 2022 року проходило засідання комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ» (протокол №4). Згідно з чергою денною протоколу засідання комісії розглядалось питання розподілу премії в квітні 2022 року, у тому числі заступнику директора з навчально-виробничої роботи ОСОБА_3 , якій згідно з додатком до протоколу запропоновано розмір премії у сумі 17850 гривень.

Під час розгляду цього питання заступник директора з навчально-виробничої роботи ОСОБА_3 , про наявний реальний конфлікт інтересів інших членів комісії не повідомила, про що відсутній запис в протоколі.

У подальшому вищевказане рішення щодо преміювання, прийняте 15 квітня 2022 року на засіданні комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ», стало підставою для винесення 18 квітня 2022 року директором наказу №106/1 «Про виплату премії працівникам Центру», згідно з яким ОСОБА_3 виплачено премію в розмірі 17850 гривень.

Відповідно до витягів з протоколів №5 від 31 серпня 2022 року та №8 від 29 серпня 2023 року засідання педагогічної ради ДНЗ «КЦПОММ» педагогічні та інші працівники центру, зокрема ОСОБА_3 , ознайомлені з вимогами Закону України «Про запобігання корупції».

Водночас, відповідно до протоколу засідання комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ», пояснень ОСОБА_3 та інших матеріалів справи, заступник директора з навчально-виробничої роботи ОСОБА_3 не повідомляла в установленому законом порядку колегіальний орган - комісію під час засідання з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ» при розгляді питання щодо власного преміювання.

Таким чином, ОСОБА_3 , перебуваючи на посаді заступника директора з навчально-виробничої роботи ДНЗ «КЦПОММ», являючись згідно п.п.«а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ст.28, ст.35-1 Закону України «Про запобігання корупції» 15 квітня 2022 року не повідомила у встановленому законом випадку та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів колегіальний орган - комісію з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ» під час розгляду питання розподілу премії в квітні 2022 року та її особисте преміювання у сумі 17850 гривень, чим вчинила правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч.1 ст.172-7 КУпАП.

Також, відповідно до Протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №663 від 25 березня 2024 року, складеного оперуповноваженим управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України капітаном Трофімовим М.М, встановлено, що 15 квітня 2022 року проходило засідання комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ» (протокол № 4). Згідно з чергою денною протоколу засідання комісії розглядалось питання розподілу премії в квітні 2022 року, у тому числі заступнику директора з навчально-виробничої роботи ОСОБА_3 , якій згідно з додатком до протоколу запропоновано розмір премії у сумі 17850 гривень.

Відповідно до протоколу засідання комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ», пояснень ОСОБА_3 та інших матеріалів справи, встановлено, що заступник директора з навчально-виробничої роботи ОСОБА_3 брала участь у голосуванні за прийняття рішень щодо власного преміювання.

Таким чином, ОСОБА_3 , перебуваючи на посаді заступника директора з навчально-виробничої роботи ДНЗ «КЦПОММ», являючись згідно п.п.«а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ст.28, ст.35-1 Закону України «Про запобігання корупції» вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, а саме проголосувала «ЗА» на засіданні комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ» під час розгляду 15.04.2022 питання розподілу премії в квітні 2022 року та прийняття рішення про її особисте преміювання у сумі 17850 гривень, чим вчинила правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч.2 ст.172-7 КУпАП.

Відповідно до Протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №664 від 25 березня 2024 року, складеного оперуповноваженим управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України капітаном Трофімовим М.М, встановлено, що 17 червня 2022 року проходило засідання комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ» (протокол №6). Згідно з чергою денною протоколу засідання комісії розглядалось питання розподілу премії в червні 2022 року, у тому числі заступнику директора з навчально-виробничої роботи ОСОБА_3 , якій згідно з додатком до протоколу запропоновано розмір премії у сумі 21500 гривень.

Під час розгляду цього питання заступник директора з навчально-виробничої роботи ОСОБА_3 , про наявний реальний конфлікт інтересів інших членів комісії не повідомила, про що відсутній запис в протоколі.

У подальшому вищевказане рішення щодо преміювання, прийняте 17 червня 2022 року на засіданні комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ», стало підставою для винесення 20 червня 2022 року директором наказу №122/1 «Про виплату премії працівникам Центру», згідно з яким ОСОБА_3 виплачено премію в розмірі 21500 гривень.

Відповідно до протоколу засідання комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ», пояснень ОСОБА_3 та інших матеріалів справи, заступник директора з навчально-виробничої роботи ОСОБА_3 не повідомляла в установленому законом порядку колегіальний орган - комісію під час засідання з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ» при розгляді питання щодо власного преміювання.

Таким чином, ОСОБА_3 , перебуваючи на посаді заступника директора з навчально-виробничої роботи ДНЗ «КЦПОММ», являючись згідно п.п.«а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ст.28, ст.35-1 Закону України «Про запобігання корупції» 17 червня 2022 року не повідомила у встановленому законом випадку та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів колегіальний орган - комісію з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ» під час розгляду питання розподілу премії в червні 2022 року та її особисте преміювання у сумі 21500 гривень, чим вчинила правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч.1 ст.172-7 КУпАП.

Також, відповідно до Протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №665 від 25 березня 2024 року, складеного оперуповноваженим управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України капітаном Трофімовим М.М, встановлено, що 17 червня 2022 року проходило засідання комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ» (протокол №6). Згідно з чергою денною протоколу засідання комісії розглядалось питання розподілу премії в червні 2022 року, у тому числі заступнику директора з навчально-виробничої роботи ОСОБА_3 , якій згідно з додатком до протоколу запропоновано розмір премії у сумі 21500 гривень.

Відповідно до протоколу засідання комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ», пояснень ОСОБА_3 та інших матеріалів справи, встановлено, що заступник директора з навчально-виробничої роботи ОСОБА_3 брала участь у голосуванні за прийняття рішень щодо власного преміювання.

Таким чином, ОСОБА_3 , перебуваючи на посаді заступника директора з навчально-виробничої роботи ДНЗ «КЦПОММ», являючись згідно п.п.«а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ст.28, ст.35-1 Закону України «Про запобігання корупції» вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, а саме проголосувала «ЗА» на засіданні комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ» під час розгляду 17 червня 2022 року питання розподілу премії в червні 2022 року та прийняття рішення про її особисте преміювання у сумі 21500 гривень, чим вчинила правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч.2 ст.172-7 КУпАП.

Відповідно до Протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №666 від 25 березня 2024 року, складеного оперуповноваженим управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України капітаном Трофімовим М.М, встановлено, що 15 липня 2022 року проходило засідання комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ» (протокол №7). Згідно з чергою денною протоколу засідання комісії розглядалось питання розподілу премії в липні 2022 року, у тому числі заступнику директора з навчально-виробничої роботи ОСОБА_3 , якій згідно з додатком до протоколу запропоновано розмір премії у сумі 20700 гривень.

Під час розгляду цього питання заступник директора з навчально-виробничої роботи ОСОБА_3 , про наявний реальний конфлікт інтересів інших членів комісії не повідомила, про що відсутній запис в протоколі.

У подальшому вищевказане рішення щодо преміювання, прийняте 15 липня 2022 року на засіданні комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ», стало підставою для винесення 18 липня 2022 року директором наказу №196/1 «Про виплату премії працівникам Центру», згідно з яким ОСОБА_3 виплачено премію в розмірі 20700 гривень.

Відповідно до витягів з протоколів №5 від 31 серпня 2022 року та №8 від 29 серпня 2023 року засідання педагогічної ради ДНЗ «КЦПОММ» педагогічні та інші працівники центру, зокрема ОСОБА_3 , ознайомлені з вимогами Закону України «Про запобігання корупції».

Водночас, відповідно до протоколу засідання комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ», пояснень ОСОБА_3 та інших матеріалів справи, заступник директора з навчально-виробничої роботи ОСОБА_3 не повідомляла в установленому законом порядку колегіальний орган - комісію під час засідання з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ» при розгляді питання щодо власного преміювання.

Таким чином, ОСОБА_3 , перебуваючи на посаді заступника директора з навчально-виробничої роботи ДНЗ «КЦПОММ», являючись згідно п.п.«а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ст.28, ст.35-1 Закону України «Про запобігання корупції» 15 липня 2022 року не повідомила у встановленому законом випадку та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів колегіальний орган - комісію з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ» під час розгляду питання розподілу премії в липні 2022 року та її особисте преміювання у сумі 20700 гривень, чим вчинила правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч.1 ст.172-7 КУпАП.

Також, відповідно до Протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №667 від 25 березня 2024 року, складеного оперуповноваженим управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України капітаном Трофімовим М.М, встановлено, що 15 липня 2022 року проходило засідання комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ» (протокол №7). Згідно з чергою денною протоколу засідання комісії розглядалось питання розподілу премії в липні 2022 року, у тому числі заступнику директора з навчально-виробничої роботи ОСОБА_3 , якій згідно з додатком до протоколу запропоновано розмір премії у сумі 20700 гривень.

Відповідно до протоколу засідання комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ», пояснень ОСОБА_3 та інших матеріалів справи, встановлено, що заступник директора з навчально-виробничої роботи ОСОБА_3 брала участь у голосуванні за прийняття рішень щодо власного преміювання.

Таким чином, ОСОБА_3 , перебуваючи на посаді заступника директора з навчально-виробничої роботи ДНЗ «КЦПОММ», являючись згідно п.п.«а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ст.28, ст.35-1 Закону України «Про запобігання корупції» вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, а саме проголосувала «ЗА» на засіданні комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ» під час розгляду 15 липня 2022 року питання розподілу премії в липні 2022 року та прийняття рішення про її особисте преміювання у сумі 20700 гривень, чим вчинила правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч.2 ст.172-7 КУпАП.

Відповідно до Протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №668 від 25 березня 2024 року, складеного оперуповноваженим управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України капітаном Трофімовим М.М, встановлено, що 11 серпня 2022 року проходило засідання комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ» (протокол №8). Згідно з чергою денною протоколу засідання комісії розглядалось питання розподілу премії в серпні 2022 року, у тому числі заступнику директора з навчально-виробничої роботи ОСОБА_3 , якій згідно з додатком до протоколу запропоновано розмір премії у сумі 14400 гривень.

Під час розгляду цього питання заступник директора з навчально-виробничої роботи ОСОБА_3 , про наявний реальний конфлікт інтересів інших членів комісії не повідомила, про що відсутній запис в протоколі.

У подальшому вищевказане рішення щодо преміювання, прийняте 11 серпня 2022 року на засіданні комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ», стало підставою для винесення 12 серпня 2022 року директором наказу №204/2 «Про виплату премії працівникам Центру», згідно з яким ОСОБА_3 виплачено премію в розмірі 14400 гривень.

Відповідно до витягів з протоколів №5 від 31 серпня 2022 року та №8 від 29 серпня 2023 року засідання педагогічної ради ДНЗ «КЦПОММ» педагогічні та інші працівники центру, зокрема ОСОБА_3 , ознайомлені з вимогами Закону України «Про запобігання корупції».

Водночас, відповідно до протоколу засідання комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ», пояснень ОСОБА_3 та інших матеріалів справи, заступник директора з навчально-виробничої роботи ОСОБА_3 не повідомляла в установленому законом порядку колегіальний орган - комісію під час засідання з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ» при розгляді питання щодо власного преміювання.

Таким чином, ОСОБА_3 , перебуваючи на посаді заступника директора з навчально-виробничої роботи ДНЗ «КЦПОММ», являючись згідно п.п.«а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ст.28, ст.35-1 Закону України «Про запобігання корупції» 11 серпня 2022 року не повідомила у встановленому законом випадку та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів колегіальний орган - комісію з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ» під час розгляду питання розподілу премії в серпні 2022 року та її особисте преміювання у сумі 14400 гривень, чим вчинила правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч.1 ст.172-7 КУпАП.

Також, відповідно до Протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №669 від 25 березня 2024 року, складеного оперуповноваженим управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України капітаном Трофімовим М.М, встановлено, що 11 серпня 2022 року проходило засідання комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ» (протокол №8). Згідно з чергою денною протоколу засідання комісії розглядалось питання розподілу премії в серпні 2022 року, у тому числі заступнику директора з навчально-виробничої роботи ОСОБА_3 , якій згідно з додатком до протоколу запропоновано розмір премії у сумі 14400 гривень.

Відповідно до протоколу засідання комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ», пояснень ОСОБА_3 та інших матеріалів справи, встановлено, що заступник директора з навчально-виробничої роботи ОСОБА_3 брала участь у голосуванні за прийняття рішень щодо власного преміювання.

Таким чином, ОСОБА_3 , перебуваючи на посаді заступника директора з навчально-виробничої роботи ДНЗ «КЦПОММ», являючись згідно п.п.«а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ст.28, ст.35-1 Закону України «Про запобігання корупції» вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, а саме проголосувала «ЗА» на засіданні комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ» під час розгляду 11 серпня 2022 року питання розподілу премії в серпні 2022 року та прийняття рішення про її особисте преміювання у сумі 14400 гривень, чим вчинила правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч.2 ст.172-7 КУпАП.

Відповідно до Протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №670 від 25 березня 2024 року, складеного оперуповноваженим управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України капітаном Трофімовим М.М, встановлено, що 13 вересня 2022 року проходило засідання комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ» (протокол №9). Згідно з чергою денною протоколу засідання комісії розглядалось питання розподілу премії у вересні 2022 року, у тому числі заступнику директора з навчально-виробничої роботи ОСОБА_3 , якій згідно з додатком до протоколу запропоновано розмір премії у сумі 19900 гривень.

Під час розгляду цього питання заступник директора з навчально-виробничої роботи ОСОБА_3 , про наявний реальний конфлікт інтересів інших членів комісії не повідомила, про що відсутній запис в протоколі.

У подальшому вищевказане рішення щодо преміювання, прийняте 13 вересня 2022 року на засіданні комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ», стало підставою для винесення 15 вересня 2022 року сдиректором наказу №236/1 «Про виплату премії працівникам Центру», згідно з яким ОСОБА_3 виплачено премію в розмірі 19900 гривень.

Таким чином, ОСОБА_3 , перебуваючи на посаді заступника директора з навчально-виробничої роботи ДНЗ «КЦПОММ», являючись згідно п.п.«а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ст.28, ст.35-1 Закону України «Про запобігання корупції» 13 вересня 2022 року не повідомила у встановленому законом випадку та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів колегіальний орган комісію з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ» під час розгляду питання розподілу премії у вересні 2022 року та її особисте преміювання у сумі 19900 гривень, чим вчинила правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч.1 ст.172-7 КУпАП.

Також, відповідно до Протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №671 від 25 березня 2024 року, складеного оперуповноваженим управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України капітаном Трофімовим М.М, встановлено, що 13 вересня 2022 року проходило засідання комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ» (протокол №9). Згідно з чергою денною протоколу засідання комісії розглядалось питання розподілу премії у вересні 2022 року, у тому числі заступнику директора з навчально-виробничої роботи ОСОБА_3 , якій згідно з додатком до протоколу запропоновано розмір премії у сумі 19900 гривень.

Відповідно до протоколу засідання комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ», пояснень ОСОБА_3 та інших матеріалів справи, встановлено, що заступник директора з навчально-виробничої роботи ОСОБА_3 брала участь у голосуванні за прийняття рішень щодо власного преміювання.

Таким чином, ОСОБА_3 , перебуваючи на посаді заступника директора з навчально-виробничої роботи ДНЗ «КЦПОММ», являючись згідно п.п.«а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ст.28, ст.35-1 Закону України «Про запобігання корупції» вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, а саме проголосувала «ЗА» на засіданні комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ» під час розгляду 13 вересня 2022 року питання розподілу премії у вересні 2022 року та прийняття рішення про її особисте преміювання у сумі 19900 гривень, чим вчинила правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч.2 ст.172-7 КУпАП.

Відповідно до Протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №672 від 25 березня 2024 року, складеного оперуповноваженим управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України капітаном Трофімовим М.М, встановлено, що 11 жовтня 2022 року проходило засідання комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ» (протокол №10). Згідно з чергою денною протоколу засідання комісії розглядалось питання розподілу премії в жовтні 2022 року, у тому числі заступнику директора з навчально-виробничої роботи ОСОБА_3 , якій згідно з додатком до протоколу запропоновано розмір премії у сумі 22400 гривень.

Під час розгляду цього питання заступник директора з навчально-виробничої роботи ОСОБА_3 , про наявний реальний конфлікт інтересів інших членів комісії не повідомила, про що відсутній запис в протоколі.

У подальшому вищевказане рішення щодо преміювання, прийняте 11 жовтня 2022 року на засіданні комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ», стало підставою для винесення 13 жовтня 2022 року директором наказу №294/1 «Про виплату премії працівникам Центру», згідно з яким ОСОБА_3 виплачено премію в розмірі 22400 гривень.

Відповідно до протоколу засідання комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ», пояснень ОСОБА_3 та інших матеріалів справи, заступник директора з навчально-виробничої роботи ОСОБА_3 не повідомляла в установленому законом порядку колегіальний орган - комісію під час засідання з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ» при розгляді питання щодо власного преміювання.

Таким чином, ОСОБА_3 , перебуваючи на посаді заступника директора з навчально-виробничої роботи ДНЗ «КЦПОММ», являючись згідно п.п.«а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ст.28, ст.35-1 Закону України «Про запобігання корупції» 11 жовтня 2022 року не повідомила у встановленому законом випадку та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів колегіальний орган - комісію з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ» під час розгляду питання розподілу премії в жовтні 2022 року та її особисте преміювання у сумі 22400 гривень, чим вчинила правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч.1 ст.172-7 КУпАП.

Також, відповідно до Протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №673 від 25 березня 2024 року, складеного оперуповноваженим управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України капітаном Трофімовим М.М, встановлено, що 11 жовтня 2022 року проходило засідання комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ» (протокол №10). Згідно з чергою денною протоколу засідання комісії розглядалось питання розподілу премії в жовтні 2022 року, у тому числі заступнику директора з навчально-виробничої роботи ОСОБА_3 , якій згідно з додатком до протоколу запропоновано розмір премії у сумі 22400 гривень.

Відповідно до протоколу засідання комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ», пояснень ОСОБА_3 та інших матеріалів справи, встановлено, що заступник директора з навчально-виробничої роботи ОСОБА_3 брала участь у голосуванні за прийняття рішень щодо власного преміювання.

Таким чином, ОСОБА_3 , перебуваючи на посаді заступника директора з навчально-виробничої роботи ДНЗ «КЦПОММ», являючись згідно п.п.«а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ст.28, ст.35-1 Закону України «Про запобігання корупції» вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, а саме проголосувала «ЗА» на засіданні комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ» під час розгляду 11 жовтня 2022 року питання розподілу премії в жовтні 2022 року та прийняття рішення про її особисте преміювання у сумі 22400 гривень, чим вчинила правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч.2 ст.172-7 КУпАП.

Відповідно до Протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №674 від 25 березня 2024 року, складеного оперуповноваженим управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України капітаном Трофімовим М.М, встановлено, що 11 листопада 2022 року проходило засідання комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ» (протокол №11). Згідно з чергою денною протоколу засідання комісії розглядалось питання розподілу премії в листопаді 2022 року, у тому числі заступнику директора з навчально-виробничої роботи ОСОБА_3 , якій згідно з додатком до протоколу запропоновано розмір премії у сумі 21200 гривень.

Під час розгляду цього питання заступник директора з навчально-виробничої роботи ОСОБА_3 , про наявний реальний конфлікт інтересів інших членів комісії не повідомила, про що відсутній запис в протоколі.

У подальшому вищевказане рішення щодо преміювання, прийняте 11 листопада 2022 року на засіданні комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ», стало підставою для винесення 14 листопада 2022 року директором наказу №333/1 «Про виплату премії працівникам Центру», згідно з яким ОСОБА_3 виплачено премію в розмірі 21200 гривень.

Таким чином, ОСОБА_3 , перебуваючи на посаді заступника директора з навчально-виробничої роботи ДНЗ «КЦПОММ», являючись згідно п.п.«а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ст.28, ст.35-1 Закону України «Про запобігання корупції» 11 листопада 2022 року не повідомила у встановленому законом випадку та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів колегіальний орган комісію з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ» під час розгляду питання розподілу премії в листопаді 2022 року та її особисте преміювання у сумі 21200 гривень, чим вчинила правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч.1 ст.172-7 КУпАП.

Також, відповідно до Протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №675 від 25 березня 2024 року, складеного оперуповноваженим управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України капітаном Трофімовим М.М, встановлено, що 11 листопада 2022 року проходило засідання комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ» (протокол №11). Згідно з чергою денною протоколу засідання комісії розглядалось питання розподілу премії в листопаді 2022 року, у тому числі заступнику директора з навчально-виробничої роботи ОСОБА_3 , якій згідно з додатком до протоколу запропоновано розмір премії у сумі 21200 гривень.

Відповідно до протоколу засідання комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ», пояснень ОСОБА_3 та інших матеріалів справи, встановлено, що заступник директора з навчально-виробничої роботи ОСОБА_3 брала участь у голосуванні за прийняття рішень щодо власного преміювання.

Таким чином, ОСОБА_3 , перебуваючи на посаді заступника директора з навчально-виробничої роботи ДНЗ «КЦПОММ», являючись згідно п.п.«а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ст.28, ст.35-1 Закону України «Про запобігання корупції» вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, а саме проголосувала «ЗА» на засіданні комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ» під час розгляду 11 листолпада 2022 року питання розподілу премії в листопаді 2022 року та прийняття рішення про її особисте преміювання у сумі 21200 гривень, чим вчинила правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч.2 ст.172-7 КУпАП.

Відповідно до Протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №676 від 25 березня 2024 року, складеного оперуповноваженим управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України капітаном Трофімовим М.М, встановлено, що 12 грудня 2022 року проходило засідання комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ» (протокол №12). Згідно з чергою денною протоколу засідання комісії розглядалось питання розподілу премії в грудні 2022 року, у тому числі заступнику директора з навчально-виробничої роботи ОСОБА_3 , якій згідно з додатком до протоколу запропоновано розмір премії у сумі 25000 гривень.

Під час розгляду цього питання заступник директора з навчально-виробничої роботи ОСОБА_3 , про наявний реальний конфлікт інтересів інших членів комісії не повідомила, про що відсутній запис в протоколі.

У подальшому вищевказане рішення щодо преміювання, прийняте 12 грудня 2022 року на засіданні комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ», стало підставою для винесення 14 грудня 2022 року директором наказу №361/1 «Про виплату премії працівникам Центру», згідно з яким ОСОБА_3 виплачено премію в розмірі 25000 гривень.

Відповідно до протоколу засідання комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ», пояснень ОСОБА_3 та інших матеріалів справи, заступник директора з навчально-виробничої роботи ОСОБА_3 не повідомляла в установленому законом порядку колегіальний орган - комісію під час засідання з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ» при розгляді питання щодо власного преміювання.

Таким чином, ОСОБА_3 , перебуваючи на посаді заступника директора з навчально-виробничої роботи ДНЗ «КЦПОММ», являючись згідно п.п.«а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ст.28, ст.35-1 Закону України «Про запобігання корупції» 12 грудня 2022 року не повідомила у встановленому законом випадку та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів колегіальний орган - комісію з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ» під час розгляду питання розподілу премії в грудні 2022 року та її особисте преміювання у сумі 25000 гривень, чим вчинила правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч.1 ст.172-7 КУпАП.

Також, відповідно до Протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №677 від 25 березня 2024 року, складеного оперуповноваженим управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України капітаном Трофімовим М.М, встановлено, що 12 грудня 2022 року проходило засідання комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ» (протокол №12). Згідно з чергою денною протоколу засідання комісії розглядалось питання розподілу премії в грудні 2022 року, у тому числі заступнику директора з навчально-виробничої роботи ОСОБА_3 , якій згідно з додатком до протоколу запропоновано розмір премії у сумі 25000 гривень.

Відповідно до протоколу засідання комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ», пояснень ОСОБА_3 та інших матеріалів справи, встановлено, що заступник директора з навчально-виробничої роботи ОСОБА_3 брала участь у голосуванні за прийняття рішень щодо власного преміювання.

Таким чином, ОСОБА_3 , перебуваючи на посаді заступника директора з навчально-виробничої роботи ДНЗ «КЦПОММ», являючись згідно п.п.«а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ст.28, ст.35-1 Закону України «Про запобігання корупції» вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, а саме проголосувала «ЗА» на засіданні комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ» під час розгляду 12 грудня 2022 року питання розподілу премії в грудні 2022 року та прийняття рішення про її особисте преміювання у сумі 25500 гривень, чим вчинила правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч.2 ст.172-7 КУпАП.

Відповідно до Протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №678 від 25 березня 2024 року, складеного оперуповноваженим управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України капітаном Трофімовим М.М, встановлено, що 19 січня 2023 року проходило засідання комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ» (протокол №1). Згідно з чергою денною протоколу засідання комісії розглядалось питання розподілу премії в січні 2023 року, у тому числі заступнику директора з навчально-виробничої роботи ОСОБА_3 , якій згідно з додатком до протоколу запропоновано розмір премії у сумі 18650 гривень.

Під час розгляду цього питання заступник директора з навчально-виробничої роботи ОСОБА_3 , про наявний реальний конфлікт інтересів інших членів комісії не повідомила, про що відсутній запис в протоколі.

У подальшому вищевказане рішення щодо преміювання, прийняте 19 січня 2023 року на засіданні комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ», стало підставою для винесення 20 січня 2023 року директором наказу №28к/тр «Про виплату премії працівникам Центру», згідно з яким ОСОБА_3 виплачено премію в розмірі 18650 гривень.

Відповідно до протоколу засідання комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ», пояснень ОСОБА_3 та інших матеріалів справи, заступник директора з навчально-виробничої роботи ОСОБА_3 не повідомляла в установленому законом порядку колегіальний орган - комісію під час засідання з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ» при розгляді питання щодо власного преміювання.

Таким чином, ОСОБА_3 , перебуваючи на посаді заступника директора з навчально-виробничої роботи ДНЗ «КЦПОММ», являючись згідно п.п.«а» п.2 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ст.28, ст.35-1 Закону України «Про запобігання корупції» 19 січня 2023 року не повідомила у встановленому законом випадку та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів колегіальний орган - комісію з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ» під час розгляду питання розподілу премії в січні 2023 року та її особисте преміювання у сумі 18650 гривень, чим вчинила правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч.1 ст.172-7 КУпАП.

Також, відповідно до Протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №679 від 25 березня 2024 року, складеного оперуповноваженим управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України капітаном Трофімовим М.М, встановлено, що 19 січня 2023 року проходило засідання комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ» (протокол №1). Згідно з чергою денною протоколу засідання комісії розглядалось питання розподілу премії в січні 2023 року, у тому числі заступнику директора з навчально-виробничої роботи ОСОБА_3 , якій згідно з додатком до протоколу запропоновано розмір премії у сумі 18650 гривень.

Відповідно до протоколу засідання комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ», пояснень ОСОБА_3 та інших матеріалів справи, встановлено, що заступник директора з навчально-виробничої роботи ОСОБА_3 брала участь у голосуванні за прийняття рішень щодо власного преміювання.

Таким чином, ОСОБА_3 , перебуваючи на посаді заступника директора з навчально-виробничої роботи ДНЗ «КЦПОММ», являючись згідно п.п.«а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ст.28, ст.35-1 Закону України «Про запобігання корупції» вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, а саме проголосувала «ЗА» на засіданні комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ» під час розгляду 19 січня 2023 року питання розподілу премії в січні 2023 року та прийняття рішення про її особисте преміювання у сумі 18650 гривень, чим вчинила правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч.2 ст.172-7 КУпАП.

Відповідно до Протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №680 від 25 березня 2024 року складеного оперуповноваженим управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України капітаном Трофімовим М.М, встановлено, що 17 лютого 2023 року проходило засідання комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ» (протокол №2). Згідно з чергою денною протоколу засідання комісії розглядалось питання розподілу премії в лютому 2023 року, у тому числі заступнику директора з навчально-виробничої роботи ОСОБА_3 , якій згідно з додатком до протоколу запропоновано розмір премії у сумі 18650 гривень. Під час розгляду цього питання заступник директора з навчально-виробничої роботи ОСОБА_3 , про наявний реальний конфлікт інтересів інших членів комісії не повідомила, про що відсутній запис в протоколі.

У подальшому вищевказане рішення щодо преміювання, прийняте 17 лютого 2023 року на засіданні комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ», стало підставою для винесення 20 лютого 2023 року директором наказу №40-1к/тр «Про виплату премії працівникам Центру», згідно з яким ОСОБА_3 виплачено премію в розмірі 18650 гривень.

Відповідно до протоколу засідання комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ», пояснень ОСОБА_3 та інших матеріалів справи, заступник директора з навчально-виробничої роботи ОСОБА_3 не повідомляла в установленому законом порядку колегіальний орган - комісію під час засідання з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ» при розгляді питання щодо власного преміювання.

Таким чином, ОСОБА_3 , перебуваючи на посаді заступника директора з навчально-виробничої роботи ДНЗ «КЦПОММ», являючись згідно п.п.«а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ст.28, ст.35-1 Закону України «Про запобігання корупції» 17 лютого 2023 року не повідомила у встановленому законом випадку та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів колегіальний орган комісію з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ» під час розгляду питання розподілу премії в лютому 2023 року та її особисте преміювання у сумі 18650 гривень, чим вчинила правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч.1 ст.172-7 КУпАП.

Також, відповідно до Протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №681 від 25 березня 2024 року, складеного оперуповноваженим управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України капітаном Трофімовим М.М, встановлено, що 17 лютого 2023 року проходило засідання комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ» (протокол №2). Згідно з чергою денною протоколу засідання комісії розглядалось питання розподілу премії в лютому 2023 року, у тому числі заступнику директора з навчально-виробничої роботи ОСОБА_3 , якій згідно з додатком до протоколу запропоновано розмір премії у сумі 18650 гривень.

Відповідно до протоколу засідання комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ», пояснень ОСОБА_3 та інших матеріалів справи, встановлено, що заступник директора з навчально-виробничої роботи ОСОБА_3 брала участь у голосуванні за прийняття рішень щодо власного преміювання.

Таким чином, ОСОБА_3 , перебуваючи на посаді заступника директора з навчально-виробничої роботи ДНЗ «КЦПОММ», являючись згідно п.п.«а» п.2 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ст.28, ст.35-1 Закону України «Про запобігання корупції» вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, а саме проголосувала «ЗА» на засіданні комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ» під час розгляду 17 лютого 2023 року питання розподілу премії в лютому 2023 року та прийняття рішення про її особисте преміювання у сумі 18650 гривень, чим вчинила правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч.2 ст.172-7 КУпАП.

Відповідно до Протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №682 від 25 березня 2024 року, складеного оперуповноваженим управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України капітаном Трофімовим М.М, встановлено, що 18 квітня 2023 року проходило засідання комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ» (протокол №4). Згідно з чергою денною протоколу засідання комісії розглядалось питання розподілу премії в квітні 2023 року, у тому числі заступнику директора з навчально-виробничої роботи ОСОБА_3 , якій згідно з додатком до протоколу запропоновано розмір премії у сумі 23700 гривень.

Під час розгляду цього питання заступник директора з навчально-виробничої роботи ОСОБА_3 , про наявний реальний конфлікт інтересів інших членів комісії не повідомила, про що відсутній запис в протоколі.

У подальшому вищевказане рішення щодо преміювання, прийняте 18 квітня 2023 року на засіданні комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ», стало підставою для винесення 20 квітня 2023 року директором наказу №60-1к/тр «Про виплату премії працівникам Центру», згідно з яким ОСОБА_3 виплачено премію в розмірі 23700 гривень.

Відповідно до протоколу засідання комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ», пояснень ОСОБА_3 та інших матеріалів справи, заступник директора з навчально-виробничої роботи ОСОБА_3 не повідомляла в установленому законом порядку колегіальний орган - комісію під час засідання з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ» при розгляді питання щодо власного преміювання.

Таким чином, ОСОБА_3 , перебуваючи на посаді заступника директора з навчально-виробничої роботи ДНЗ «КЦПОММ», являючись згідно п.п.«а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ст.28, ст.35-1 Закону України «Про запобігання корупції» 18 квітня 2023 року не повідомила у встановленому законом випадку та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів колегіальний орган - комісію з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ» під час розгляду питання розподілу премії в квітні 2023 року та її особисте преміювання у сумі 23700 гривень, чим вчинила правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч.1 ст.172-7 КУпАП.

Також, відповідно до Протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №683 від 25 березня 2024 року, складеного оперуповноваженим управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України капітаном Трофімовим М.М, встановлено, що 18 квітня 2023 року проходило засідання комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ» (протокол №4). Згідно з чергою денною протоколу засідання комісії розглядалось питання розподілу премії в квітні 2023 року, у тому числі заступнику директора з навчально-виробничої роботи ОСОБА_3 , якій згідно з додатком до протоколу запропоновано розмір премії у сумі 23700 гривень.

Відповідно до протоколу засідання комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ», пояснень ОСОБА_3 та інших матеріалів справи, встановлено, що заступник директора з навчально-виробничої роботи ОСОБА_3 брала участь у голосуванні за прийняття рішень щодо власного преміювання.

Таким чином, ОСОБА_3 , перебуваючи на посаді заступника директора з навчально-виробничої роботи ДНЗ «КЦПОММ», являючись згідно п.п.«а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ст.28, ст.35-1 Закону України «Про запобігання корупції» вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, а саме проголосувала «ЗА» на засіданні комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ» під час розгляду 18 квітня 2023 року питання розподілу премії в квітні 2023 року та прийняття рішення про її особисте преміювання у сумі 23700 гривень, чим вчинила правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч.2 ст.172-7 КУпАП.

Відповідно до Протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №684 від 25 березня 2024 року, складеного оперуповноваженим управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України капітаном Трофімовим М.М, встановлено, що 19 травня 2023 року проходило засідання комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ» (протокол №5). Згідно з чергою денною протоколу засідання комісії розглядалось питання розподілу премії в травні 2023 року, у тому числі заступнику директора з навчально-виробничої роботи ОСОБА_3 , якій згідно з додатком до протоколу запропоновано розмір премії у сумі 19900 гривень.

Під час розгляду цього питання заступник директора з навчально-виробничої роботи ОСОБА_3 , про наявний реальний конфлікт інтересів інших членів комісії не повідомила, про що відсутній запис в протоколі.

У подальшому вищевказане рішення щодо преміювання, прийняте 19 травня 2023 року на засіданні комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ», стало підставою для винесення 22 травня 2023 року директором наказу №71 к/тр «Про виплату премії працівникам Центру», згідно з яким ОСОБА_3 виплачено премію в розмірі 19900 гривень.

Відповідно до протоколу засідання комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ», пояснень ОСОБА_3 та інших матеріалів справи, заступник директора з навчально-виробничої роботи ОСОБА_3 не повідомляла в установленому законом порядку колегіальний орган - комісію під час засідання з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ» при розгляді питання щодо власного преміювання.

Таким чином, ОСОБА_3 , перебуваючи на посаді заступника директора з навчально-виробничої роботи ДНЗ «КЦПОММ», являючись згідно п.п.«а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ст.28, ст.35-1 Закону України «Про запобігання корупції» 19 травня 2023 року не повідомила у встановленому законом випадку та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів колегіальний орган - комісію з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ» під час розгляду питання розподілу премії в травні 2023 року та її особисте преміювання у сумі 19900 гривень, чим вчинила правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч.1 ст.172-7 КУпАП.

Також, відповідно до Протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №685 від 25 березня 2024 року, складеного оперуповноваженим управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України капітаном Трофімовим М.М, встановлено, що 19 травня 2023 року проходило засідання комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ» (протокол №5). Згідно з чергою денною протоколу засідання комісії розглядалось питання розподілу премії в травні 2023 року, у тому числі заступнику директора з навчально-виробничої роботи ОСОБА_3 , якій згідно з додатком до протоколу запропоновано розмір премії у сумі 19900 гривень.

Відповідно до протоколу засідання комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ», пояснень ОСОБА_3 та інших матеріалів справи, встановлено, що заступник директора з навчально-виробничої роботи ОСОБА_3 брала участь у голосуванні за прийняття рішень щодо власного преміювання.

Таким чином, ОСОБА_3 , перебуваючи на посаді заступника директора з навчально-виробничої роботи ДНЗ «КЦПОММ», являючись згідно п.п.«а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ст.28, ст.35-1 Закону України «Про запобігання корупції» вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, а саме проголосувала «ЗА» на засіданні комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ» під час розгляду 19 травня 2023 року питання розподілу премії в травні 2023 року та прийняття рішення про її особисте преміювання у сумі 19900 гривень, чим вчинила правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч.2 ст.172-7 КУпАП.

Відповідно до Протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №686 від 25 березня 2024 року, складеного оперуповноваженим управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України капітаном Трофімовим М.М, встановлено, що 18 вересня 2023 року проходило засідання комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ» (протокол №9). Згідно з чергою денною протоколу засідання комісії розглядалось питання розподілу премії у вересні 2023 року, у тому числі заступнику директора з навчально-виробничої роботи ОСОБА_3 , якій згідно з додатком до протоколу запропоновано розмір премії у сумі 19000 гривень.

Під час розгляду цього питання заступник директора з навчально-виробничої роботи ОСОБА_3 , про наявний реальний конфлікт інтересів інших членів комісії не повідомила, про що відсутній запис в протоколі.

У подальшому вищевказане рішення щодо преміювання, прийняте 18 вересня 2023 року на засіданні комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ», стало підставою для винесення 19 квітня 2023 року директором наказу №206 к/тр «Про виплату премії працівникам Центру», згідно з яким ОСОБА_3 виплачено премію в розмірі 19000 гривень.

Відповідно до протоколу засідання комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ», пояснень ОСОБА_3 та інших матеріалів справи, заступник директора з навчально-виробничої роботи ОСОБА_3 не повідомляла в установленому законом порядку колегіальний орган - комісію під час засідання з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ» при розгляді питання щодо власного преміювання.

Таким чином, ОСОБА_3 , перебуваючи на посаді заступника директора з навчально-виробничої роботи ДНЗ «КЦПОММ», являючись згідно п.п.«а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ст.28, ст.35-1 Закону України «Про запобігання корупції» 18 вересня 2023 року не повідомила у встановленому законом випадку та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів колегіальний орган - комісію з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ» під час розгляду питання розподілу премії у вересні 2023 року та її особисте преміювання у сумі 19000 гривень, чим вчинила правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч.1 ст.172-7 КУпАП.

Також, відповідно до Протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №687 від 25 березня 2024 року, складеного оперуповноваженим управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України капітаном Трофімовим М.М, встановлено, що 18 вересня 2023 року проходило засідання комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ» (протокол №9). Згідно з чергою денною протоколу засідання комісії розглядалось питання розподілу премії у вересні 2023 року, у тому числі заступнику директора з навчально-виробничої роботи ОСОБА_3 , якій згідно з додатком до протоколу запропоновано розмір премії у сумі 19000 гривень.

Відповідно до протоколу засідання комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ», пояснень ОСОБА_3 та інших матеріалів справи, встановлено, що заступник директора з навчально-виробничої роботи ОСОБА_3 брала участь у голосуванні за прийняття рішень щодо власного преміювання.

Таким чином, ОСОБА_3 , перебуваючи на посаді заступника директора з навчально-виробничої роботи ДНЗ «КЦПОММ», являючись згідно п.п.«а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ст.28, ст.35-1 Закону України «Про запобігання корупції» вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, а саме проголосувала «ЗА» на засіданні комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ» під час розгляду 18 вересня 2023 року питання розподілу премії у вересні 2023 року та прийняття рішення про її особисте преміювання у сумі 19000 гривень, чим вчинила правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч.2 ст.172-7 КУпАП.

Відповідно до Протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №688 від 25 березня 2024 року, складеного оперуповноваженим управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України капітаном Трофімовим М.М, встановлено, що 13 жовтня 2023 року проходило засідання комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ» (протокол №10). Згідно з чергою денною протоколу засідання комісії розглядалось питання розподілу премії в жовтні 2023 року, у тому числі заступнику директора з навчально-виробничої роботи ОСОБА_3 , якій згідно з додатком до протоколу запропоновано розмір премії у сумі 16300 гривень.

Під час розгляду цього питання заступник директора з навчально-виробничої роботи ОСОБА_3 , про наявний реальний конфлікт інтересів інших членів комісії не повідомила, про що відсутній запис в протоколі.

У подальшому вищевказане рішення щодо преміювання, прийняте 13 жовня 2023 року на засіданні комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ», стало підставою для винесення 16 жовтня 2023 року директором наказу №207/1 к/тр «Про виплату премії працівникам Центру», згідно з яким ОСОБА_3 виплачено премію в розмірі 16300 гривень.

Водночас, відповідно до протоколу засідання комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ», пояснень ОСОБА_3 та інших матеріалів справи, заступник директора з навчально-виробничої роботи ОСОБА_3 не повідомляла в установленому законом порядку колегіальний орган - комісію під час засідання з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ» при розгляді питання щодо власного преміювання.

Таким чином, ОСОБА_3 , перебуваючи на посаді заступника директора з навчально-виробничої роботи ДНЗ «КЦПОММ», являючись згідно п.п.«а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ст.28, ст.35-1 Закону України «Про запобігання корупції» 13 жовтня 2023 року не повідомила у встановленому законом випадку та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів колегіальний орган - комісію з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ» під час розгляду питання розподілу премії в жовтні 2023 року та її особисте преміювання у сумі 16300 гривень, чим вчинила правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч.1 ст.172-7 КУпАП.

Також, відповідно до Протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №689 від 25 березня 2024 року, складеного оперуповноваженим управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України капітаном Трофімовим М.М, встановлено, що 13 жовтня 2023 року проходило засідання комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ» (протокол №10). Згідно з чергою денною протоколу засідання комісії розглядалось питання розподілу премії в жовтні 2023 року, у тому числі заступнику директора з навчально-виробничої роботи ОСОБА_3 , якій згідно з додатком до протоколу запропоновано розмір премії у сумі 16300 гривень.

Відповідно до протоколу засідання комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ», пояснень ОСОБА_3 та інших матеріалів справи, встановлено, що заступник директора з навчально-виробничої роботи ОСОБА_3 брала участь у голосуванні за прийняття рішень щодо власного преміювання.

Таким чином, ОСОБА_3 , перебуваючи на посаді заступника директора з навчально-виробничої роботи ДНЗ «КЦПОММ», являючись згідно п.п.«а» п.2 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ст.28, ст.35-1 Закону України «Про запобігання корупції» вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, а саме проголосувала «ЗА» на засіданні комісії з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ» під час розгляду 13 жовтня 2023 року питання розподілу премії в жовтні 2023 року та прийняття рішення про її особисте преміювання у сумі 16300 гривень, чим вчинила правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч.2 ст.172-7 КУпАП.

Прокурор Бондарчук О.С. у судовому засіданні просив визнати винною ОСОБА_3 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.ч.1, 2 ст.172-7 КУпАП, про що надав відповідний висновок прокурора.

Особа стовно якої складено адміністративні протоколи ОСОБА_3 провину у вчиненому визнала у повному обсязі та щиро розкаювалась.

Суд заслухавши пояснення учасників по справі, дослідивши матеріали об`єднаної адміністративної справи, дійшов наступного висновку.

Відповідно до ст.129 Конституції України розгляд і вирішення справ в судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості.

Частиною 1 ст.9 КУпАП передбачено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

За змістом ст.245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є : своєчасне, всебічне, повне та об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Відповідно до ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

При з`ясуванні цих обставини, суд повинен виходити з положень ст.251 КУпАП, згідно яких доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, крім іншого, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

За змістом ст.ст.254, 256 КУпАП про вчинене адміністративне правопорушення уповноваженою на те посадовою особою складається протокол, в якому зазначаються : дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по-батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. При цьому всі викладені в протоколі про адміністративне правопорушення обставини повинні бути належним чином перевірені та доводитися сукупністю належних і допустимих доказів.

Відповідно до ч.2 ст.251 КУпАП, обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Під час розгляду справи про адміністративне правопорушення суд, відповідно до вимог ст.252 КУпАП, оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на повному, всебічному та об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю.

Так, частинами першою та другою статті 172-7 КУпАП передбачена відповідальність за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів, а також вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

Згідно з п.1 примітки до ст.172-7 КУпАП, суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції». У цій статті під реальним конфліктом інтересів слід розуміти суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання вказаних повноважень (п.2 примітки до ст.172-7 КУпАП).

Відповідно до пп.«а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є посадові особи юридичних осіб публічного права.

Згідно з п.п.1.1 розділу І Статуту Державного навчального закладу «Криворізький центр професійної освіти металургії та машинобудування», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 19 серпня 2013 року №1219, Державний навчальний заклад «Криворізький центр професійної освіти металургії та машинобудування (далі - Центр) є підпорядкованим Міністерству освіти і науки державним професійно-технічним навчальним закладом третього атестаційного рівня, що здійснює підготовку робітників високого рівня кваліфікації з технологічно складних, наукоємних професій та спеціальностей або робітників, діяльність яких пов`язана зі складною організацією праці, з числа випускників загальноосвітніх навчальних закладів. Центр може здійснювати допрофесійну підготовку, первинну професійну підготовку, загальноосвітню підготовку, перепідготовку, професійно-технічне навчання, підготовку молодших спеціалістів та підвищення кваліфікації робітників і незайнятого населення. Скорочене найменування українською мовою: ДНЗ «КЦПОММ».

З урахуванням викладеного, відповідно до ч.2 ст.81 Цивільного кодексу України та розділу І Статуту - ДНЗ «КЦПОММ» (ЄДРПОУ 05536099) є юридичною особою публічного права.

Відповідно до абзацу 8 частини 1 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» посадова особа юридичної особи публічного права - голова та член наглядової ради, ради директорів, виконавчого органу, комісії з припинення (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії), ліквідатор, керівник, заступник керівника, головний бухгалтер, корпоративний секретар такої юридичної особи публічного права, а також особа, яка здійснює повноваження одноосібного виконавчого органу, та її заступники, голова та члени іншого органу управління юридичної особи (крім консультативного), якщо утворення такого органу передбачено законом або статутом юридичної особи публічного права.

Наказом директора ДНЗ «КЦПОММ» «Про переведення» №37к/тр від 10 червня 2020 року ОСОБА_3 з 10 червня 2020 року переведено на посаду заступника директора з навчально-виробничої роботи.

Відповідно до посадової інструкції встановлено, що заступник директора з навчально-виробничої є організатором професійної підготовки в освітньому закладі, відповідає за організацію виробничого навчання та виробничої практики, безпечних умов праці в освітньому закладі.

Таким чином, ОСОБА_3 наділена організаційно-розпорядчими повноваженнями та відповідно до п.п.«а» п.2 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є посадовою особою юридичної особи публічного права і суб`єктом, на якого поширюється дія зазначеного Закону.

Відповідно до ч.1 ст.15 Закону України «Про оплату праці» встановлено, що форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат встановлюються підприємствами у колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством, генеральною, галузевими (міжгалузевими) і територіальними угодами. У разі, коли колективний договір на підприємстві не укладено, роботодавець зобов`язаний погодити ці питання з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником), що представляє інтереси більшості працівників, а у разі його відсутності - з іншим уповноваженим на представництво органом.

Згідно з Розділом I Положення Про преміювання працівників Криворізького центру професійної освіти металургії та машинобудування, яке є додатком №5 до Колективного договору між адміністрацією та трудовим колективом на 2020-2023 роки, встановлено, що преміювання працівників закладу здійснюється на підставі наказу директора центру.

Згідно з п.2.8. Положення Про преміювання працівників Криворізького центру професійної освіти металургії та машинобудування передбачено, що питання преміювання працівників розглядаються щомісячно і за рік за підсумками роботи навчального закладу.

На виконання вищевказаних вимог директором ДНЗ «КЦПОММ» видано наказ від 10 січня 2022 року №08 «Про створення комісії щодо преміювання працівників», відповідно до якого створено постійно діючу комісію на 2022 рік, до складу якої, крім інших, включено заступника директора з навчально-виробничої роботи ОСОБА_3 .

Також, на виконання вищевказаних вимог директором ДНЗ «КЦПОММ» видано наказ від 12 січня 2023 року №16/1 «Про створення комісії щодо преміювання працівників», відповідно до якого створено постійно діючу комісію на 2023 рік, до складу якої, крім інших, включено заступника директора з навчально-виробничої роботи ОСОБА_3 .

Відповідно до пояснень заступника директора з навчально-виробничої роботи ОСОБА_3 , викладача фізики та астрономії (яка є секретарем комісії) ОСОБА_4 та соціального педагога (яка є членом комісії) ОСОБА_5 встановлено, що преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ» відбувається наступним чином: на засіданні комісії розглядаються подання від керівників підрозділів, суми премій працівникам закладу обговорюються та затверджуються комісією окремим списком, що є додатком до протоколу комісії. Після чого відбувається колегіальне голосування членами комісії та оформлюється протоколом. Під час розгляду питань щодо розподілу премії працівникам закладу на засіданні комісії жоден член комісії про наявний реальний конфлікт інтересів публічно не повідомляв, нічого з цього приводу до протоколу засідання комісії не вносилося.

У відповідності до ч.1 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено терміни, серед яких приватний інтерес - це будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв`язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях; реальний конфлікт інтересів - це суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

Статтею 28 «Запобігання та врегулювання конфлікту інтересів» Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону зобов`язані: 1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; 2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; 3) не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; 4) вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.

Відповідно до ч.3 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції» безпосередній керівник особи або керівник органу, до повноважень якого належить звільнення/ініціювання звільнення з посади протягом двох робочих днів після отримання повідомлення про наявність у підлеглої йому особи реального чи потенційного конфлікту інтересів приймає рішення щодо врегулювання конфлікту інтересів, про що повідомляє відповідну особу.

Згідно з ч.2 ст.35-1 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що у разі виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів у особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, прирівняної до неї особи, яка входить до складу колегіального органу (комітету, комісії, колегії тощо), вона не має права брати участь у прийнятті рішення цим органом.

Про конфлікт інтересів такої особи може заявити будь-який інший член відповідного колегіального органу або учасник засідання, якого безпосередньо стосується питання, що розглядається. Заява про конфлікт інтересів члена колегіального органу заноситься в протокол засідання колегіального органу.

Як роз`яснило Національне агентство з питань запобігання корупції у Методичних рекомендаціях від 12 січня 2024 року №2 «Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, дотримання обмежень щодо запобігання корупції» (далі - Методичні рекомендації), що основними складовими конфлікту інтересів є приватний інтерес та службові або представницькі повноваження, а суперечність між приватним інтересом та службовими або представницькими повноваженнями є основною складовою реального конфлікту інтересів.

Приватним інтересом може вважатися будь-який майновий чи немайновий інтерес. Закон допускає необмежене коло обставин та ситуацій, що можуть свідчити про наявність приватного інтересу. При цьому слід зауважити, що типовими обставинами, що свідчать про наявність приватного інтересу слід вважати сімейні та родинні стосунки, а також реалізацію службових або представницьких повноважень відносно себе.

Пунктом 2.4 Методичних рекомендацій визначено, що суперечність між приватним інтересом та повноваженнями полягає в тому, що, з одного боку, в особи наявний приватний інтерес (майновий або немайновий), а з іншого, особа, яка уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, має виконувати свої службові обов`язки або представницькі повноваження в інтересах держави, територіальної громади, виключаючи можливість будь-якого впливу приватного інтересу. Таким чином, особа, уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, приймаючи те, чи інше рішення по суті стоїть перед вибором задоволення публічного інтересу (на користь держави, територіальної громади) або приватного інтересу (власних інтересів, а також інтересів близьких осіб).

Тому навіть за умови, що особа маючи приватний інтерес, приймає об`єктивні та неупереджені рішення, вона вчиняє дії в умовах реального конфлікту інтересів.

У цьому випадку у ОСОБА_3 поза розумним сумнівом мав місце приватний майновий інтерес, який міг впливати на об`єктивність та неупередженість прийняття комісією з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ» під час розгляду питання розподілу премії.

Тому, ОСОБА_3 мала повідомити в установленому законом порядку про наявність в неї реального конфлікту інтересів при прийнятті рішення комісією з преміювання працівників ДНЗ «КЦПОММ» під час розгляду питання розподілу премії та вжити заходів щодо врегулювання цього конфлікту інтересів.

Так, відповідно до положень п.2 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пунктах 1, 2 ч.1 ст.3 цього Закону, зобов`язані повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів, безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно.

Таким чином, ОСОБА_3 відповідно до положень п.2 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції» повинна була повідомити не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів, безпосереднього керівника - директора ДНЗ «КЦПОММ», вказаних дій ОСОБА_3 здійснено не було.

Відповідно до ст.ст.245, 280 КУпАП повно й всебічно з`ясувавши усі обставини, що мають значення для правильного вирішення справи, дійшов висновку про наявність у діях ОСОБА_3 складу правопорушень, передбачених ч.1, ч.2 ст.172-7 КУпАП.

У відповідності до ст.36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Враховуючи обставини справи, особу порушниці, її майновий стан, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю за необхідне накласти на неї стягнення у виді штрафу, яке буде достатнім для виправлення порушниці і попередження вчинення нею нових правопорушень.

Згідно зі ст.40-1 КУпАП з ОСОБА_3 на користь держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі встановленому законом.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.36, 40, ч.ч.1, 2 ст.172-7, ст.ст.284, 288, 289, 294 КпАП України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Об`єднати справи про вчинення адміністративних правопорушень відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за №210/1765/24, провадження №3/210/963/24, №210/1767/24, провадження №3/210/964/24, №210/1768/24, провадження №3/210/965/24, №210/1770/24, провадження №3/210/966/24, №210/1771/24, провадження №3/210/967/24, №210/1772/24, провадження №3/210/968/24, №210/1773/24, провадження №3/210/969/24, №210/1774/24, провадження №3/210/970/24, №210/1775/24, провадження №3/210/971/24, №210/1776/24, провадження №3/210/972/24, №210/1777/24, провадження №3/210/973/24, №210/1778/24, провадження №3/210/974/24, №210/1779/24, провадження №3/210/975/24, №210/1780/24, провадження №3/210/976/24 за ч.1 ст.172-7 КУпАП, №210/1781/24, провадження №3/210/977/24, №210/1782/24, провадження №3/210/978/24, №210/1783/24, провадження №3/210/979/24, №210/1784/24, провадження №3/210/980/24, №210/1785/24, провадження №3/210/981/24, №210/1786/24, провадження №3/210/982/24, №210/1787/24, провадження №3/210/983/24, №210/1788/24, провадження №3/210/984/24, №210/1789/24, провадження №3/210/985/24, №210/1790/24, провадження №3/210/986/24, №210/1791/24, провадження №3/210/987/24, №210/1792/24, провадження №3/210/988/24, №210/1793/24, провадження №3/210/989/24, №210/1794/24, провадження №3/210/990/24 за ч.2 ст.172-7 КУпАП, у одне провадження та присвоїти єдиний номер №210/1765/24, провадження №3/210/963/24.

Визнати винною ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1 , за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.ч.1, 2 ст.172-7 КУпАП, та застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі двохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 3400,00грн. (три тисячі чотириста гривень 00 копійок).

Стягнути з ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1 , судовий збір у розмірі 605,60грн. (шістсот п`ять гривень 60 копійок).

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором протягом десяти днів з дня її винесення до Дніпровського апеляційного суду

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення у вигляді арешту, а також постанов, прийнятих за результатами розгляду справ про адміністративні правопорушення, передбачені ст.185-3 КУпАП.

Строк пред`явлення постанови до виконання - три місяці з дня винесення.

Суддя: Н. Ю. Вікторович

Дата ухвалення рішення10.04.2024
Оприлюднено11.04.2024
Номер документу118249699
СудочинствоАдмінправопорушення