Ухвала
від 09.04.2024 по справі 903/249/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

м. Київ

09.04.2024Справа № 903/249/24

Суддя Господарського суду міста Києва Літвінова М.Є., розглянувши матеріали

позовної заяви Приватно-орендного сільськогосподарського підприємства ім. Івана Франка (ПОСП ІМ. ІВАНА ФРАНКА) (45726, Волинська обл., Горохівський р-н, село Губин Перший)

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Жива-Земля" (ТОВ «Жива-Земля») (04210, місто Київ, пр.Івасюка Володимира, будинок 20А)

про стягнення 381 451,15 грн.

ВСТАНОВИВ:

Приватно-орендне сільськогосподарське підприємство ім. Івана Франка (ПОСП ІМ. ІВАНА ФРАНКА) (далі-позивач) звернулось до Господарського суду Волинської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЖИВА-ЗЕМЛЯ" (ТОВ «Жива-Земля») (далі-відповідач) про стягнення 381 451, 15 грн. основного боргу згідно договору від 11.05.2023 про реструктуризацію заборгованості за договором оренди транспортних засобів та самохідних машин чи механізмів з екіпажем №150622/1 від 15.06.2022.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем зобов`язань згідно договору від 11.05.2023 про реструктуризацію заборгованості за договором оренди транспортних засобів та самохідних машин чи механізмів з екіпажем №150622/1 від 15.06.2022, в частині своєчасної оплати.

Ухвалою Господарського суду Волинської області від 14.03.2024 передано матеріали справи №903/249/24 за позовом Приватно-орендного сільськогосподарського підприємства імені Івана Франка до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЖИВА-ЗЕМЛЯ" про стягнення 381 451, 15 грн. за територіальною підсудністю до Господарського суду м. Києва.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 04.04.2024 матеріали справи №903/249/24 передані на розгляд судді Літвіновій М.Є.

Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку, що вона підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Залишення позовної заяви без руху - це тимчасовий захід, який застосовується судом з метою усунення позивачем недоліків позовної заяви та дотримання порядку її подання, визначеного Господарським процесуальним кодексом України.

Пунктом 2 частини 3 статті 162 ГПК України передбачено, що позовна заява повинна містити, зокрема, повне найменування (для юридичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України).

Як вбачається з відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, місцезнаходженням Товариства з обмеженою відповідальністю "Жива-Земля" є 04210, місто Київ, пр.Івасюка Володимира, будинок 20А.

У той же час, як у вступній та прохальній частинах позовної заяви позивач зазначено іншу адресу Товариства з обмеженою відповідальністю "Жива-Земля", а саме: 43005, Волинська область, м. Луцьк, пр. Грушевського президента, буд. 30, офіс 612).

Пунктом 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України визначено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.

Особа, яка звертається з позовом до суду, зобов`язана до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копію та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу (ч. 1 ст. 172 ГПК України).

Правилами надання послуг поштового зв`язку, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України № 270 від 05.03.2009, передбачено, що розрахунковим документом, який підтверджує факт надання послуг поштового зв`язку є документ встановленої відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» форми і змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).

Відповідно до п. п. 59, 61 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 270 від 05.03.2009, внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення. У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення.

Водночас встановлено, що до позовної заяви позивач не долучив доказів надіслання відповідачам копій позовної заяви та доданих до неї документів через електронний кабінет в електронній формі з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу, або доказів направлення відповідачам матеріалів позову у паперовій формі листом з описом вкладення, якщо у останніх відсутній обов`язок реєструватися в ЄСІТС .

Дана обставина є суттєвою, оскільки нормами ст. 165 Господарського процесуального кодексу України передбачено право відповідача після одержання ухвали про відкриття провадження у справі надіслати суду відзив на позовну заяву, тоді як у даному випадку відповідач позбавляється можливості підготувати обґрунтовані заперечення на позовну заяву, з урахуванням усіх обставин, на які посилається позивач та поданих ним доказів.

При цьому суд зазначає, що копія позову з додатками направляється відповідачу в паперовій формі поштовим відправленням з описом вкладення лише у разі відсутності обов`язку у відповідача зареєструвати свій електронний кабінет (не у разі відсутності електронного кабінету) в ЄСІТС або її окремій підсистемі (модулі), відповідно до ч. 6 статті 6 ГПК України.

Таким чином, позивачу необхідно надати суду докази надіслання копії позовної заяви з додатками на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю "Жива-Земля" листом з описом вкладення або квитанцію про доставку документів до зареєстрованого Електронного кабінету користувача ЄСІТС.

Відповідно до ч. 2 ст. 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Частина 5 статті 91 Господарського процесуального кодексу України передбачає, що учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Порядок засвідчення копії документів визначений Національним стандартом України «Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлювання документів ДСТУ 4163:2020».

Так, пунктом 5.26 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації встановлено, що відмітка про засвідчення копії документа складається з таких елементів: слів «Згідно з оригіналом» (без лапок), найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії.

Проте, до позовної заяви позивачем додано нечитабельні копії документів, які не можуть бути прийняті судом в якості доказів, а саме: договір оренди транспортних засобів та самохідних машин чи механізмів з екіпажем № 150622/ від 15.06.2022 року; додаток № 1 від 17.06.2022 року до Договору оренди; акт приймання-передачі від 17.06.2022р. до Договору оренди; акт повернення техніки від14.07.2022р. до Договору оренди; акт здачі-приймання робіт (надання послуг) № 25 від 29.07.2022р.; договір від 11.05.2023 про реструктуризацію заборгованості за договором оренди транспортних засобів та самохідних машин чи механізмів з екіпажем №150622/1 від 15.06.2022; акту звіряння підписаного позивачем та відповідачем.

Відповідно до ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Згідно з ч. 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Оскільки позовна заява не відповідає вимогам господарського процесуального законодавства, суд вважає необхідним залишити позовну заяву без руху, надавши позивачу строк для усунення зазначених недоліків.

Керуючись ст.ст. 162, 164, 174 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва -

УХВАЛИВ:

1. Залишити позовну заяву Приватно-орендного сільськогосподарського підприємства ім. Івана Франка без руху.

2. Встановити позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви 6 (шість) днів з дня вручення цієї ухвали.

3. Встановити позивачу усунення недоліків позовної заяви шляхом подання суду:

- письмової заяви, вказавши у вступній та прохальній частинах позовної заяви правильну адресу Товариства з обмеженою відповідальністю "Жива-Земля";

- доказів надіслання копії позовної заяви з додатками на Товариства з обмеженою відповідальністю "Жива-Земля" листом з описом вкладення або надати квитанцію про доставку документів до зареєстрованого Електронного кабінету користувача ЄСІТС;

- подання всіх наявних доказів (засвідчених в порядку, встановленому чинним законодавством), що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги у читабельному вигляді.

4. Роз`яснити, що в разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою (частина 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України).

5. Ухвала набрала законної сили з дати її підписання та оскарженню не підлягає.

СуддяМ.Є. Літвінова

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення09.04.2024
Оприлюднено12.04.2024
Номер документу118255578
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань оренди

Судовий реєстр по справі —903/249/24

Ухвала від 27.06.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Літвінова М.Є.

Ухвала від 26.04.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Літвінова М.Є.

Ухвала від 09.04.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Літвінова М.Є.

Ухвала від 14.03.2024

Господарське

Господарський суд Волинської області

Дем'як Валентина Миколаївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні