Ухвала
від 10.04.2024 по справі 353/365/24
ТЛУМАЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 353/365/24

Провадження № 1-кс/353/45/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 квітня 2024 рокум.Тлумач

Слідчий суддя Тлумацького районного суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 ,

за участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянула клопотаннястаршої слідчоїСВ Відділення поліції № 5 (м. Тлумач) Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області капітана поліції ОСОБА_3 , погоджене начальником Тлумацького відділу Івано-Франківської окружної прокуратури ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні № 12023091240000125, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 13.07.2023 року, щодо кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України, про тимчасовий доступ до речей та документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Клопотання надійшло до суду «10» квітня 2024 року о 11 год. 17 хв.

Слідчий суддя перевірив надані матеріали клопотання, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, у рамках якого було подано клопотання, та, дослідивши докази по доданих матеріалах, -

в с т а н о в и в :

Старша слідчаСВ Відділенняполіції №5(м.Тлумач)Івано-ФранківськогоРУПГУНП УкраїнивІвано-Франківськійобласті ОСОБА_3 звернулась доТлумацького районногосуду Івано-Франківськоїобласті зклопотанням протимчасовий доступдо речейі документів,яке булопогоджене начальником ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4 , та відповідає вимогам ст. 160 КПК України.

На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України клопотання розглядається без виклику особи, у володінні якої знаходяться документи.

В клопотанні зазначені наступні оригінали документів: рішення сесії ІНФОРМАЦІЯ_3 на преміювання та виплату інших заохочувальних та компенсаційних виплат працівникам апарату селищної ради та селищному голові за 2022 рік; табель нарахування робочого часу працівникам апарату ІНФОРМАЦІЯ_3 та селищному голові за 2022 рік; відомості нарахування заробітної плати працівникам апарату ІНФОРМАЦІЯ_3 та селищному голові за 2022 рік; колективні договори; положення про преміювання працівників апарату ІНФОРМАЦІЯ_3 та селищного голови; накази на преміювання працівників апарату ІНФОРМАЦІЯ_3 та селищного голови; накази на виплату інших заохочувальних та компенсаційних виплат працівників апарату ІНФОРМАЦІЯ_3 та селищному голові.

У клопотанні старша слідча ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_3 зазначає, що 13.07.2023 року під час моніторингу мережі «Інтернет» на сайті « ІНФОРМАЦІЯ_5 » було виявлено публікацію про те, що службові особи ІНФОРМАЦІЯ_1 внаслідок зловживання своїм службовим становищем могли в свою користь приймати рішення щодо безпідставного преміювання, отримання матеріальної допомоги та завищеного нарахування заробітної плати.

Враховуючи вищевикладене, та те, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , знаходяться зазначені у клопотанні документи, слідча просила надати тимчасовий доступ до цих документів, оскільки вони можуть містити відомості про персональні дані особи, що знаходяться у її особистому володінні або в базі персональних даних, яка знаходиться у володільця персональних даних, мають значення для всебічного, повного та неупередженого дослідження обставин вказаного кримінального провадження, а також з метою перевірки правильності та обґрунтування нарахування премій, матеріальної допомоги та заробітної плати.

Старша слідча ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_3 та начальник ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4 в судове засідання не з`явились, однак до суду подали письмові заяви, в яких вказали, що клопотання підтримують та просили судовий розгляд провести у їх відсутності, що відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України не перешкоджає розгляду клопотання.

Враховуючи вимоги ч. 4 ст. 163 КПК України, приймаючи до уваги заяви слідчої та прокурора, беручи до уваги, що на даний час на території України оголошено воєнний стан в зв`язку з вторгненням на територію України окупаційних військ російської федерації, слідчий суддя вважає за можливе проводити розгляд клопотання за відсутності осіб, які не з`явились.

В силу вимог ч. 4 ст. 107 КПК України, у зв`язку із неприбуттям в судове засідання всіх учасників справи, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснювалось.

Слідчий суддя, вивчивши надані матеріали, що стосуються розгляду клопотання, дійшов до наступного висновку.

Документи, до яких просить надати тимчасовий доступ слідчий, не є документами, до яких заборонено доступ (відповідно до ст. 161 КПК): листуванням або іншою формою обміну інформацією між захисником та його клієнтом або будь-якою особою, яка представляє його клієнта, у зв`язку з наданням правової допомоги, або об`єктами, які додані до такого листування чи інших форм обміну інформацією. Однак, відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 162 КПК України відомості, які містяться в даних документах, можуть містити персональні дані особи, що знаходяться у її особистому володінні або в базі персональних даних, яка знаходиться у володільця персональних даних.

Слідчим суддею встановлено, що до Єдиного реєстру досудових розслідувань 13.07.2023 року внесено відомості щодо кримінального провадження № 12023091240000125 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України, про що свідчить відповідний витяг (а.с. 6).

З рапорту про виявлення кримінального правопорушення, складеного заступником начальника начальника СВ ВП № 5 (м. Тлумач) Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області майором поліції ОСОБА_5 від 13.07.2023 року (а.с. 10) вбачається, що 13.07.2023 року під час моніторингу мережі «Інтернет» на сайті « ІНФОРМАЦІЯ_5 » було виявлено публікацію про те, що службові особи ІНФОРМАЦІЯ_1 внаслідок зловживання своїм службовим становищем могли в свою користь приймати рішення, щодо безпідставного преміювання, отримання матеріальної допомоги та завищеного нарахування заробітної плати. Також з протоколу допиту свідка від 02.04.2024 року (а.с. 11-12) встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 ухиляється від надання інформації щодо нарахування заробітної плати, в т.ч. преміювання та матеріальної допомоги, працівникам ІНФОРМАЦІЯ_1 , що на думку свідка може свідчити про зловживання селищним головою своїм службовим становищем та завищеного нарахування таких виплат.

У зв`язку з цим 20.03.2024 року старша слідча ІНФОРМАЦІЯ_6 звернулась до ІНФОРМАЦІЯ_7 з письмовою вимогою надати належним чином засвідчені копії документів, що стосуються нарахування заробітної плати, в т.ч. преміювання, працівникам ІНФОРМАЦІЯ_7 та селищному голові у 2022 році (а.с. 13). На вказану вимогу ІНФОРМАЦІЯ_8 , листом за підписом голови ОСОБА_6 , відмовила у видачі вищевказаних документів та зобов`язалась надати їх лише на підставі ухвали слідчого судді про надання тимчасового доступу до речей і документів, про що свідчить лист від 26.03.2024 року (а.с. 14-15).

Слідчий суддя, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, вважає, що сторона кримінального провадження довела, що вказані документи перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 , інформація, яка міститься у них, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, належної кваліфікації вчиненого діяння, вони можуть бути використані як докази вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів (ч. 6 ст. 163 КПК України), а тому клопотання підлягає до задоволення.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 107, 132, 160, 162-164 КПК України, слідчий суддя, -

П О С Т А Н О В И В :

Клопотання задовольнити.

Зобов`язати ІНФОРМАЦІЯ_1 , розташованої по АДРЕСА_1 , надати тимчасовий доступ з можливістю тимчасового вилучення оригіналів наступних документів: рішення сесії ІНФОРМАЦІЯ_3 на преміювання та виплату інших заохочувальних та компенсаційних виплат працівникам апарату селищної ради та селищному голові за 2022 рік; табелю нарахування робочого часу працівникам апарату ІНФОРМАЦІЯ_3 та селищному голові за 2022 рік; відомостей нарахування заробітної плати працівникам апарату ІНФОРМАЦІЯ_3 та селищному голові за 2022 рік; колективних договорів; положення про преміювання працівників апарату ІНФОРМАЦІЯ_3 та селищного голови; наказів на преміювання працівників апарату ІНФОРМАЦІЯ_3 та селищного голови у 2022 році; наказів на виплату інших заохочувальних та компенсаційних виплат працівників апарату ІНФОРМАЦІЯ_3 та селищному голові у 2022 році.

Ухвала підлягає виконанню слідчими, які включені у групу слідчих, а саме слідчими ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_3 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 .

У разі невиконання ухвали може бути постановлена ухвала про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання і вилучення зазначених документів.

Строк дії ухвали 30 (тридцять) днів.

Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддяОСОБА_9

СудТлумацький районний суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення10.04.2024
Оприлюднено23.04.2024
Номер документу118256448
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —353/365/24

Ухвала від 21.05.2024

Кримінальне

Тлумацький районний суд Івано-Франківської області

ЛУКОВКІНА У. Ю.

Ухвала від 10.04.2024

Кримінальне

Тлумацький районний суд Івано-Франківської області

ЛУКОВКІНА У. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні