ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Капітана Володимира Кісельова, 1, м. Полтава, 36000, тел. (0532) 61 04 21
E-mail: inbox@pl.arbitr.gov.ua, https://pl.arbitr.gov.ua/sud5018/
Код ЄДРПОУ 03500004
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
10.04.2024 Справа № 917/571/24
Господарський суд Полтавської області у складі судді Безрук Т. М., розглянувши матеріали
за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Стімс Плюс»
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Сервіс Ойл»
про стягнення 3 551 777,60 грн
встановив:
З 18.10.2023 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами» № 3200-IX від 29.06.2023.
Відповідно до статті 162 Господарського процесуального кодексу України (в редакції Закону № 3200-IX від 29.06.2023) позовна заява повинна містити:
1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;
3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;
4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;
5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову;
6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;
7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;
10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Позивач у позові вказує, що по договору на послуги автомобільною та спеціальною технікою № СП/СО/170820 від 17.08.2020 надавав послуги відповідачу, а відповідач оплачував їх частково (без зазначення суми наданих послуг та суми проведених відповідачем оплат).
У розділі 4 доданого до позову договору сторони передбачили складання актів прийому-передачі наданих послуг як підтвердження надання цих послуг.
Відповідно до п. 5 ст. 162 ГПК України, у позовній заяві слід зазначати докази, що підтверджують викладені у позові обставини.
При цьому в порушення п. 5 ч. 3 ст. 162 позивач в позові не вказує реквізити первісних бухгалтерських документів, що підтверджують надання послуг.
А згідно з п. 8 ст. 162 ГПК України, у позовній заяві слід зазначати докази, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності).
У позові в порушення п. 3 ч. 3 ст. 162 ГПК України не наведений детальний розрахунок позовних вимог, зокрема не вказано дати надання послуг, їх вартість по кожній даті, чи складався сторонами акт приймання-передачі цих послуг.
В порушення ч. 2 ст. 164 ГПК України до позову не додані докази надання послуг (акти прийому-передачі наданих послуг) та ці докази не вказані в додатку до позовної заяви.
Згідно із частиною 6 статті 6 Господарського процесуального кодексу України (в редакції Закону № 3200-IX від 29.06.2023) адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
У абзаці другому ч. 1 ст. 174 ГПК України вказано, що суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.
В позовній заяві Товариство з обмеженою відповідальністю «Стімс Плюс» повідомило про відсутність у нього електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі).
Товариство з обмеженою відповідальністю «Стімс Плюс» має ідентифікаційний код 42591157.
Згідно відповіді № 686765 про відсутність зареєстрованого електронного кабінету ЄСІТС юридична особа ЄДРПОУ 42591157 не має зареєстрованого Електронного кабінету в підсистемі Електронний суд ЄСІТС.
Отже, це є підставою для залишення позову без руху згідно з ч. 1 ст. 174 ГПК України.
Відповідно до п. 1 ст. 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Вказані у позові недоліки можуть бути усунені шляхом подання до суду заяви про виправлення недоліків у справі № 917/571/23, в якій вказати реквізити первісних бухгалтерських документів, що підтверджують надання послуг, надати детальний розрахунок позовних вимог із зазначенням дати надання послуг та їх вартість, надати докази надання послуг (акти прийому-передачі наданих послуг), чи повідомити про причини неподання вказаних доказів; зареєструвати електронний кабінет в підсистемі Електронний суд ЄСІТС відповідно до ст. 6 ГПК та надати докази суду.
При цьому суд роз`яснює, що позивач також має право відкликати позовну заяву для виправлення недоліків (п. 3 ч. 5 ст. 174 ГПК України).
Керуючись ст. ст. 162, 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
ухвалив:
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - 5 днів з дня вручення позивачу цієї ухвали.
Ухвала набрала законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Дата підписання ухвали: 10.04.2024.
Суддя Т. М. Безрук
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 10.04.2024 |
Оприлюднено | 12.04.2024 |
Номер документу | 118258336 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг |
Господарське
Господарський суд Полтавської області
Безрук Т.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні