Ухвала
від 10.04.2024 по справі 921/211/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

10 квітня 2024 року м. ТернопільСправа № 921/211/24

Суддя Гирила І.М., розглянувши матеріали позовної заяви б/н від 05.04.2024 (вх. №241) Приватного агропромислового підприємства "Агро Інвест", с. Коцюбинці, Чортківський р-н, Тернопільська обл., 48271 до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційна фірма "БМ ЛТД", пров. Галицький, 3, м. Тернопіль, 46000, дійшов до висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на таке.

Вимоги щодо форми, змісту позовної заяви та додатків до неї закріплені у ст. 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України).

Так, згідно з п. 2, 8, 10 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити, зокрема: ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Однак, всупереч наведених норм процесуального закону, позовна заява не містить відомостей щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви; відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету у відповідача.

Окрім того, Приватне агропромислове підприємство "Агро Інвест", звертаючись до суду з позовною заявою, у вступній частині останньої вказало код ЄДРПОУ відповідача (Товариства з обмеженою відповідальністю виробничо - комерційна фірма "БМ ЛТД") 14049994. Поряд із цим, за наявними у Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України відомостями, дані про таку юридичну особу за вказаним вище параметром (кодом ЄДРПОУ) - відсутні.

Приписами ч. 1 ст. 174 ГПК України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до частини другої вказаної статті в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Таким чином, позовна заява б/н від 05.04.2024 (вх. №241) Приватного агропромислового підприємства "Агро Інвест" підлягає залишенню без руху на підставі ч. 1 ст. 174 ГПК України.

Згідно з ч. 3 ст. 174 ГПК України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст. 176 цього Кодексу.

Також суд вважає за необхідне звернути увагу заявника на те, що згідно приписів ч. 4 ст. 174 ГПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

На підставі наведеного, керуючись ст. 162, 164, 172, 174, 232-235 ГПК України, господарський суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву б/н від 05.04.2024 (вх. №241) Приватного агропромислового підприємства "Агро Інвест" залишити без руху.

2. Приватному агропромисловому підприємству "Агро Інвест", протягом 10 (десяти) днів з дня вручення даної ухвали, усунути недоліки позовної заяви, шляхом подання до Господарського суду Тернопільської області:

- відомостей про наявність у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви;

- відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету у відповідача;

- відомостей щодо вірного ідентифікаційного коду відповідача.

3. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання (10.04.2024) та оскарженню не підлягає.

4. Копію ухвали направити Приватному агропромисловому підприємству "Агро Інвест" до її електронного кабінету в електронній формі із застосуванням ЄСІТС в порядку, визначеному ГПК України, Положенням про ЄСІТС.

Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет за вебадресою: https://te.court.gov.ua/sud5022.

Суддя І.М. Гирила

СудГосподарський суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення10.04.2024
Оприлюднено12.04.2024
Номер документу118258427
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —921/211/24

Судовий наказ від 17.09.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Руденко О.В.

Рішення від 09.08.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Сидорук А.М.

Рішення від 09.08.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Сидорук А.М.

Ухвала від 20.06.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Сидорук А.М.

Ухвала від 06.06.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Сидорук А.М.

Ухвала від 27.05.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гирила І.М.

Ухвала від 29.04.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гирила І.М.

Ухвала від 10.04.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гирила І.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні