Ухвала
від 10.04.2024 по справі 537/1652/24
КРЮКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КРЕМЕНЧУКА

Провадження № 1-кс/537/323/2024

Справа № 537/1652/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10.04.2024 року слідчий суддя Крюківського районного суду міста Кременчука ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в залі суду міста Кременчука, клопотання прокурора Кременчуцької окружної прокуратури ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів, які містять банківську таємницю у кримінальному провадженні № 42024172030000030 від 25.03.2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 240 Кримінального кодексу України,

УСТАНОВИВ:

Прокурор Кременчуцької окружної прокуратури ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді із клопотанням, у встановленому законом порядку, про тимчасовий доступ до документів, які містять банківську таємницю, а саме до документів щодо банківських рахунків НОМЕР_1 , НОМЕР_2 та карткового рахунку № НОМЕР_3 АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що знаходяться у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » із зазначенням відомостей, вказаних в прохальній частині клопотання.

На обґрунтування вказаного вище клопотання зазначено, що у провадженні СВ відділення поліції №1 Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавській області знаходяться матеріали кримінального провадження, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42024172030000030 від 25.03.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 240 Кримінального кодексу України.

У ході досудового розслідування встановлено, що службовими особами Командитного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_2 », код ЄДРПОУ НОМЕР_4 , юридична адреса: АДРЕСА_1 , директор: ОСОБА_4 , фактичний власник: ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_3 , тел. НОМЕР_5 ) організовано та здійснюється діяльність по видобуванню з артезіанської свердловини підземних питних вод (які у відповідності до ПКМУ № 827 від 12.12.1994 віднесені до корисних копалин загальнодержавного значення) з метою їх подальшого фасування в бутилі об`ємом 20 літрів та реалізації під торговою маркою « ІНФОРМАЦІЯ_4 » фізичним та юридичним особам за готівкові та безготівкові кошти.

Окрім того, підприємство КТ «ЕКО» фактично здійснює свою діяльність за юридичною адресою: АДРЕСА_1 , де розташовані офісні приміщення, контактний центр, а також, де фактично здійснюється видобуток води, її фасування у бутилі, зберігання та реалізація.

Також встановлено, що КТ «ЕКО» здійснює діяльність по видобуванню з артезіанської свердловини підземних питних вод, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 (територією володіє власник КТ «ЕКО» ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_3 ), де також фактично здійснюється видобуток води, її фасування у бутилі, зберігання та реалізація.

Окрім того, за адресою: АДРЕСА_1 , здійснює свою діяльність Товариство з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ), основний вид діяльності «28.29 Виробництво інших машин і устаткування загального призначення, н.в.і.у.», де засновником також є ОСОБА_5 .

У ході допиту свідків ОСОБА_6 та ОСОБА_7 встановлено, що КТ «ЕКО» під час здійснення своєї діяльності по видобуванню води, її фасуванню в бутилі та під час її продажу, споживачам пропонується дві форми розрахунку за готівкові кошти та розрахунок шляхом переказу на картковий рахунок № НОМЕР_3 (АТ ІНФОРМАЦІЯ_1 » ЄДРПОУ НОМЕР_7 ). Відповідний картковий рахунок надається оператором КТ «ЕКО» під час прийняття замовлень по тел. НОМЕР_8 .

Окрім того, в ході виконання доручення прокурора Кременчуцької окружної прокуратури, сектором спеціальної поліції Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області встановлено, що КТ «ЕКО» під час здійснення своєї господарської діяльності використову банківській рахунки відкриті в АТ ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_9 ), за наступними номерами: НОМЕР_1 та НОМЕР_2 .

Прокурор зазначає, що в органу досудового розслідування виникла необхідність в отриманні інформації щодо банківських рахунків № НОМЕР_1 , НОМЕР_2 та карткового рахунку № НОМЕР_3 в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що надасть можливість встановити, яким чином за доставку незаконно добутої води, здійснюються розрахунки із покупцями та на яку суму, що в подальшому може мати значення при проведенні у кримінальному провадженні експертизи для встановлення збитків завданих державі внаслідок незаконного добування корисних копалин державного значення. За викладених обставин прокурор і звернувся до слідчого судді з даним клопотанням.

Прокурор ОСОБА_3 у судове засідання не з`явився, про дату, час та місце розгляду клопотання повідомлений належним чином, подав клопотання про розгляд за його відсутності у зв`язку із зайнятістю в проведенні невідкладних слідчих дій в іншому кримінальному провадженні.

Представник АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », у володінні якого знаходяться необхідні слідству документи, належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду клопотання в судове засідання не з`явився, про причини неявки не повідомив.

За викладених підстав, згідно з нормами частини 4 статті 163 Кримінального процесуального кодексу України, клопотання розглядається за його відсутності.

В п.п. 8 п. 2.5. Узагальнення судової практики щодо розгляду слідчим суддею клопотань про застосування заходів забезпечення кримінального провадження від 2014 року Вищий Спеціалізований Суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ дав роз`яснення, що КПК не містить конкретної вказівки слідчому судді на те, яким чином необхідно діяти в разі неявки на розгляд клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів сторони кримінального провадження, якою таке клопотання було подане, враховуючи, що відповідно до частини 4 статті 163 Кримінального процесуального кодексу України, клопотання цієї категорії розглядається за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання. В такому випадку слідчим суддям необхідно керуватись частиною 5 статті 163 Кримінального процесуального кодексу України, відповідно до якої слідчий суддя вправі постановити ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що мають місце обставини, передбачені пунктами 1, 2, 3, частини 5 статті 163 Кримінального процесуального кодексу України.

Згідно частини 4 статті 107 Кримінального процесуального кодексу України, фіксація за допомогою технічних засобів під час розгляду клопотання слідчим суддею не здійснювалась.

Вивчивши клопотання та представлені в суд матеріали в його обґрунтування, слідчий суддя дійшов таких висновків.

Слідчим суддею достовірно встановлено, що у провадженні СВ ВП № 1 Кременчуцького відділу поліції ГУ НП в Полтавській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42024172030000030 від 25.03.2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 240 Кримінального кодексу України.

Згідно витягу Єдиного реєстру досудових розслідувань, вбачається, що 25.03.2024 за заявою ГФ Українські Козаки (Код 26306305) внесено відомості такого змісту: «Підприємство «Е» на території м. Кременчука, Полтавської області та Кременчуцького району, Полтавської області організувало та здійснює діяльність по видобуванню з артезіанської свердловини підземних питних вод (які у відповідності до ПКМУ № 827 від 12.12.1994 віднесені до корисних копалин загальнодержавного значення) з метою їх подальшого фасування в бутелі об#ємом 20 7 літрів та реалізації фізичним та юридичним особам за готівкові та безготівкові кошти.».

На час розгляду клопотання повідомлення про підозру за описаними вище фактом жодній фізичній особі не вручено.

Відповідно до рапорту старшого оперуповноваженого СКП ВП № 2 Кременчуцького РУП ГУ НП в Полтавській області від 29.03.2024 року, у ході виконання доручення було отримано відомості, що КТ «ЕКО» під час здійснення своєї діяльності по видобуванню води, її фасуванню у бутилі, та під час її продажу, споживачам пропонується дві форми розрахунку: за готівкові кошти, та розрахунок шляхом переказу на картковий рахунок № НОМЕР_3 (АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » код банку (МФО) НОМЕР_9 ). Відповідний картковий рахунок надається оператором КТ «ЕКО» під час прийняття замовлень по тел. НОМЕР_8 . Оперуповноважений вважає за доцільне звернутись до суду із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, з метою отримання інформації про власника рахунку (банківської картки) № НОМЕР_3 , документів, які надавалися для відкриття рахунку, а також, інформації або документів щодо здійснення розрахунково-касових операцій по вищевказаному рахунку (про зняття грошових коштів з зазначеного рахунку, переказ коштів) - грошові чеки, платіжні доручення, тощо, зі зазначенням адреси віділення банку або банкомату, номеру банкомату, суми грошей.

Згідно з рапортом старшого оперуповноваженого СКП ВП № 2 Кременчуцького РУП ГУ НП в Полтавській області від 01.04.2024 року, у ході виконання доручення було отримано відомості, що КТ «ЕКО» під час здійснення своєї діяльності використовує наступні рахунки: 1) НОМЕР_1 (AT « ІНФОРМАЦІЯ_1 » код банку (МФО) НОМЕР_9 ); 2) НОМЕР_2 (AT « ІНФОРМАЦІЯ_1 » код банку (МФО) НОМЕР_9 ); 3) НОМЕР_10 (Казначейство України). Оперуповноважений вважає за доцільне звернутись до суду із клопотанням про тимчасові доступи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, з метою отримання інформації по вказаним вище рахункам, документів, які надавалися для відкриття рахунку, а також, інформації або документів щодо здійснення розрахунково-касових операцій по вищевказаним рахункам (про зняття грошових коштів з зазначених рахунків, переказ коштів) - грошові чеки, платіжні доручення, тощо, зі зазначенням адреси відділення банку або банкомату, номеру банкомату, суми грошей.

Згідно положень частини 1 статті 159 Кримінального процесуального кодексу України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до частини 5 статті 163 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

В силучастини 6статті 163Кримінального процесуальногокодексу України,слідчий суддяпостановляє ухвалупро наданнятимчасового доступудо речейі документів,які містятьохоронювану закономтаємницю,якщо сторонакримінального провадження,крім обставин,передбачених частиноюп`ять цієїстатті,доведе можливістьвикористання якдоказів відомостей,що містятьсяв цихречах ідокументах танеможливість іншимиспособами довестиобставини,які передбачаєтьсядовести задопомогою цихречей ідокументів. Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом. Доступ до речей і документів, що містять відомості, які становлять державну таємницю, не може надаватися особі, що не має до неї допуску відповідно до вимог закону.

До охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити банківську таємницю (пункт 5 статті 162 Кримінального процесуального кодексу України).

Відповідно до статті 60 Закону України «Про банки і банківську діяльність», інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним або стала відомою третім особам при наданні послуг банку або виконанні функцій, визначених законом, а також визначена у цій статті інформація про банк є банківською таємницею.

Слідчий суддя, беручи до уваги матеріали, подані в обґрунтування необхідності отримання дозволу на тимчасовий доступ до документів, з яких слідує наявність ознак кримінального правопорушення, відомості про яке внесено до ЄРДР за № 42024172030000030, дійшов висновку, що клопотання є обґрунтованим та підтвердженим доданими до нього матеріалами в їх сукупності, а саме: заявою керівника ГФ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » ОСОБА_8 від 25.03.2024 року; протоколом допиту ОСОБА_6 від 27.03.2024 року; протоколом допиту свідка ОСОБА_9 від 27.03.2024 року; протоколом допиту свідка ОСОБА_7 від 29.03.2024 року; рапортами старшого оперуповноваженого СКП ВП № 2 Кременчуцького РУП ГУ НП в Полтавській області від 29.03.2024 року від 01.04.2024 року; протоколом огляду предмтів (сайту та завантажених документів) від 03.04.2024 року.

Враховуючи вищевикладене, а також те, що вказані прокурором в клопотанні документи перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подано клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, при цьому доведеною є можливість використання витребуваних відомостей як доказів у кримінальному провадженні та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання є законним, обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.

Керуючись статтями 159, 160, 163, 164, 376 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання прокурора Кременчуцькоїокружної прокуратури ОСОБА_3 протимчасовий доступдо документів,які містятьбанківську таємницю задовольнити.

Надати дозвіл слідчим слідчого відділу відділення поліції №1 Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , прокурорам Кременчуцької окружної прокуратури ОСОБА_3 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 на тимчасовий доступ до документів, які становлять охоронювану законом таємницю: документів, щодо банківських рахунків НОМЕР_1 , НОМЕР_2 та карткового рахунку № НОМЕР_3 АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що знаходяться у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 , адреса: АДРЕСА_3 ), а саме: за період з 01.01.2024 року по дату постановлення ухвали слідчого судді, у володінні яких знаходяться вказані документи, із зазначенням наступних відомостей:

1.Повний рух коштів по зазначеним рахунках;(поповнення, зняття, переведення, тощо)

2.Місцезнаходження терміналів, з яких були здійсненні операції з банківськими рахунками, зазначеними у клопотанні, що зберігаються в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »;

3.Дата проведення відповідної фінансової операції;

4.Сума відповідної фінансової операції;

5.Призначення відповідного платежу;

6.Номери банківських рахунків підприємств або фізичних осіб, які брали участь у відповідній фінансовій операції, які (рахунки) використовувались для здійснення такої операції;

7.Відомостей щодо адрес, де були використані грошові кошти з даного рахунку (оплата за терміналом, зняття з банкомату);

8.Фото або відео зображення особи, яка здійснила зняття даних грошей з банкомату;

9.Відомості щодо IP-адрес мобільних телефонів, чи інших пристроїв, через які могла бути здійснена така банківська операція.

Відповідальних за забезпечення тимчасового доступу попередити про те, що в разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

З цієї ухвали виготовлено лише дві копії.

Ухвала діє до 10.06.2024 року включно.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудКрюківський районний суд м.Кременчука
Дата ухвалення рішення10.04.2024
Оприлюднено23.04.2024
Номер документу118262520
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —537/1652/24

Ухвала від 05.06.2024

Кримінальне

Крюківський районний суд м.Кременчука

ФАДЄЄВА С. О.

Ухвала від 05.06.2024

Кримінальне

Крюківський районний суд м.Кременчука

ФАДЄЄВА С. О.

Ухвала від 06.06.2024

Кримінальне

Крюківський районний суд м.Кременчука

ДЯДЕЧКО І. І.

Ухвала від 25.04.2024

Кримінальне

Крюківський районний суд м.Кременчука

ДЯДЕЧКО І. І.

Ухвала від 25.04.2024

Кримінальне

Крюківський районний суд м.Кременчука

ДЯДЕЧКО І. І.

Ухвала від 25.04.2024

Кримінальне

Крюківський районний суд м.Кременчука

ДЯДЕЧКО І. І.

Ухвала від 25.04.2024

Кримінальне

Крюківський районний суд м.Кременчука

ДЯДЕЧКО І. І.

Ухвала від 19.04.2024

Кримінальне

Крюківський районний суд м.Кременчука

ЗОРІНА Д. О.

Ухвала від 10.04.2024

Кримінальне

Крюківський районний суд м.Кременчука

ЗОРІНА Д. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні