ГОРОДИЩЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
справа № 699/399/20
провадження № 1-кп/691/84/24
УХВАЛА
про проведення судового засідання в режимі відеоконференції
10 квітня 2024 рокум. Городище
Суддя Городищенського районного суду Черкаської області ОСОБА_1 , розглянувши клопотання представника потерпілого адвоката ОСОБА_2 про проведення судового засідання у режимі відеоконференції в кримінальному провадженні № 1202025190000237 відомості 27.05.2020 внесені в Єдиний реєстр досудових розслідувань, про застосування примусових заходів медичного характеру до ОСОБА_3 , за ознаками суспільно - небезпечного діяння, передбаченого ч. 3 ст. 187 КК України,
ВСТАНОВИВ:
У Городищенському районному суді Черкаської області перебуває на розгляді вищевказане кримінальне провадження. Судовий розгляд відкладено на 10:00 год. 12 квітня 2024 року.
04.04.2024 року до суду надійшло клопотання представника потерпілого Сидорівської філії СТОВ "Агрофірма Корсунь" адвоката ОСОБА_2 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з власних джерел, обґрунтоване тим, що відновідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженого Законом України від 24.02.2022 року № 2102-ІХ зі змінами, введено та продовжено дію воєнного стану в Україні. Відповідно до ст. 3 Конституції України людина, її життя і здоровя, честь і гідність, недоторканність і безпека визначаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Судове провадження відповідно до ст. 336 КПК України може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі, яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанійне провадження). Слід також врахувати відстань між робочим місцем адвоката та місцем знаходження Городищенського районного суду Черкаської області, яка становить щонайменше 131 км. в одну сторону, на подолання яких потрібно більше 2 годин, а в загальному 261 км. та 4 години дороги.
При вирішення поданого клопотання враховую наступне.
Відповідно до пунктів 1, 4 статті 336 КПК України судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоровя або з інших поважних причин, необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження.
Суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження (частина 2 статті 336 КПК України).
Згідно із частиною 9 статті 336 КПК України дистанційне судове провадження згідно з правилами цієї статті може здійснюватися в судах першої, апеляційної та касаційної інстанцій під час здійснення судового провадження з будь-яких питань, розгляд яких віднесено до компетенції суду.
Суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження. Застосовані в дистанційному судовому провадженні технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення і звуку, дотримання принципу гласності та відкритості судового провадження, а також інформаційну безпеку. Учасникам кримінального провадження має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового провадження, ставити запитання і отримувати відповіді, реалізовувати інші надані їм процесуальні права та виконувати процесуальні обовязки, передбачені КПК України.
Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання звязку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Ураховуючи викладене, клопотання представника потерпілого в кримінальному провадженні слід задовольнити. При цьому адвоката слід повідомити, що застосовані в дистанційному судовому провадженні технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення і звуку, дотримання принципу гласності та відкритості судового провадження. Учасникам кримінального провадження має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового провадження, ставити запитання і отримувати відповіді, реалізовувати інші надані їм процесуальні права та виконувати процесуальні обовязки, передбачені КПК України. Ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання звязку тощо несе учасник справи, який бере участь у засіданні в дистанційному режимі.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 21, 26 336, 372 КПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання задовольнити.
Судове засідання в кримінальному провадженні № 1202025190000237 відомості 27.05.2020 внесені в Єдиний реєстр досудових розслідувань, про застосування примусових заходів медичного характеру до ОСОБА_3 , за ознаками суспільно - небезпечного діяння, передбаченого ч. 3 ст. 187 КК України, призначене на 10 год. 00 хв. 12 квітня 2024 року, провести за участю представника потерпілого Сидорівської філії СТОВ "Агрофірма Корсунь" адвоката ОСОБА_2 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою комплексу технічних засобів та програмного забезпечення EASYCON.
Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду необхідно:
- використовувати компютерну техніку з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення;
- попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою АДРЕСА_1 та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам;
- зайти та авторизуватися в Системі за 10 хвилин до часу судового засідання;
- активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою Системи;
- очікувати запрошення секретаря до участі в судовому засіданні.
Розяснити представнику потерпілого ОСОБА_2 , що підтвердження особи учасника відбувається шляхом його авторизації в Системі із застосуванням електронного підпису.
Розяснити адовокату ОСОБА_2 , що відповідно до норм КПК України ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання звязку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Копію ухвали негайно надіслати адвокату ОСОБА_2 для виконання.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Городищенський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 10.04.2024 |
Оприлюднено | 12.04.2024 |
Номер документу | 118263212 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Розбій |
Кримінальне
Городищенський районний суд Черкаської області
Синиця Л. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні