ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/5687/24
провадження № 2-о/753/295/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"08" квітня 2024 р. суддя Дарницького районного суду міста Києва Шаповалова К.В., вивчивши матеріали заяви ОСОБА_1 про визнання особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна, заінтересована особа: Орган опіки та піклування Дарницької районної в м. Києві державної адміністрації,
ВСТАНОВИВ:
19 березня 2024 року до Дарницького районного суду м. Києва надійшла заява ОСОБА_1 про визнання особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна, заінтересована особа: Орган опіки та піклування Дарницької районної в м. Києві державної адміністрації.
У своїй заяві заявник просить суд визнати ОСОБА_2 , яка є бабою заявника, недієздатною, а його - ОСОБА_1 , призначити її опікуном.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 20 березня 2024 року матеріали справи передано в провадження судді Шаповаловій К.В. Фактично справу було передано судді 22 березня 2024 року.
01 квітня 2024 року до суду надійшла інформація з електронного реєстру територіальної громади м. Києва "ГІОЦ/КМДА", відповідно до якої вбачається, що ОСОБА_2 не значиться зареєстрованою за адресою: АДРЕСА_1 , яку зазначає у заяві заявник, ні за будь-якою іншою у м. Києві.
Окрім того, 01 квітня 2024 року надійшли відомості з Управління соціального захисту населення Дарницької районної в м. Києві державної адміністрації, з яких вбачається, що ОСОБА_2 на обліку в управлінні як внутрішньо переміщена особа не перебуває.
Згідно із частиною другою статті 19 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: наказного провадження; позовного провадження (загального або спрощеного); окремого провадження.
Відповідно до пункту 1 частини другої статті 293 ЦПК України, у порядку окремого провадження розглядаються, зокрема, справи про визнання фізичної особи недієздатною.
За змістом частини третьої статті 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених ЦПК України, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
Згідно із частини першої статті 187 ЦПК України, суд відкриває провадження у справі за позовною заявою за відсутності підстав для залишення її без руху, повернення чи відмови у відкритті провадження.
Частиною першою статті 295 ЦПК України передбачено, що заява про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, у тому числі неповнолітньої особи, чи визнання фізичної особи недієздатною подається до суду за місцем проживання цієї особи, а якщо вона перебуває на лікуванні у закладі з надання психіатричної допомоги - за місцезнаходженням цього закладу.
З наведено вбачається, що справи, які стосуються недієздатних осіб, мають розглядатися саме за місцем проживання цих осіб.
В матеріалах справи наявна копія консультативного висновку спеціаліста від 19 грудня 2023 року з якого вбачається, що місцем проживання ОСОБА_2 є: АДРЕСА_2 .
Заявником до заяви долучено акт, який підписаний від імені ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , та в якому зазначено, що в квартирі АДРЕСА_3 разом із громадянином ОСОБА_1 проживає громадянка ОСОБА_2 , однак суд зазначає, що зазначений акт не є належним та достатнім доказом проживання ОСОБА_2 за вказаною адресою.
Відповідно до довідки про реєстрацію місця проживання особи, ОСОБА_1 зареєстрований у Харківській обл, м. Первомайський.
Отже, матеріали справи не містять належних доказів того, що ОСОБА_2 - особа стосовно вирішується питання щодо визнання її недієздатною, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , як про це зазначає заявник, а тому у суду наразі відсутні підстави для прийняття та розгляду зазначеної заяви.
Відповідно до частини 1 статті 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст. 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що заяву слід залишити без руху, надавши заявнику строк, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення даної ухвали, для усунення недоліків вказаних в ухвалі, а саме: надати належні та достатні докази проживання ОСОБА_2 за адресою, зазначеною у заяві.
На підставі вищенаведеного керуючись положеннями ст.ст 19, 185, 293, 294 ЦПК України, суддя -
УХВАЛИВ:
заяву ОСОБА_1 про визнання особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна, заінтересована особа: Орган опіки та піклування Дарницької районної в м. Києві державної адміністрації - залишити без руху.
Надати заявнику строк для усунення недоліків, викладених в ухвалі суду тривалістю 5 днів, перебіг якого обчислювати з дня вручення йому копії даної ухвали.
У разі невиконання ухвали суду заява буде вважатися неподаною та буде повернена заявнику у разом з доданими до неї матеріалами.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду не підлягає.
Суддя К.В. Шаповалова
Суд | Дарницький районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 08.04.2024 |
Оприлюднено | 15.04.2024 |
Номер документу | 118263709 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Дарницький районний суд міста Києва
Шаповалова К. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні