Справа № 519/519/24
У Х В А Л А
11.04.2024 року м. Южне
Суддя Южного міського суду Одеської області Барановська З.І. питання про прийняття зустрічної позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ майна подружжя, поданої в межах розгляду цивільної справи за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про розірвання шлюбу та поділ спільного майна подружжя,
У С Т А Н О В И В:
В провадженні Южного міського суду Одеської області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про розірвання шлюбу та поділ спільного майна подружжя.
10.04.2024 представник відповідача ОСОБА_1 адвокат Єгоров О.О. звернувся до суду із зустрічною позовною заявою, у якій просить прийняти зустрічний позов ОСОБА_1 до спільного розгляду з первісним позовом ОСОБА_2 у цивільній справі №519/57/24, визнати право спільної часткової власності та право приватної власності щодо спільного майна подружжя.
Дослідивши матеріали первісного та зустрічного позову суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до п.7 ч.1 ст.183 ЦПК України будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити відомості, що вимагаються цим Кодексом.
Згідно із ст.182 ЦПК України при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань. Заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, заяви та клопотання подаються тільки в письмовій формі. Заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлено - він встановлюється судом.
Пунктом 3 ч.2 ст.49 ЦПК України передбачено, що відповідач має право подати зустрічний позов у строки, встановлені цим Кодексом.
У відповідності до вимог ч.1-2 ст.193 ЦПК України, відповідач має право пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву. Зустрічний позов приймається до спільного розгляду з первісним позовом, якщо обидва позови взаємопов`язані і спільний їх розгляд є доцільним, зокрема, коли вони виникають з одних правовідносин або коли задоволення зустрічного позову може виключити повністю або частково задоволення первісного позову.
Як вбачаєтьсяз матеріалівсправи ОСОБА_2 11.01.2024звернулась досуду зпозовом до ОСОБА_1 про розірванняшлюбу та поділ спільного майна подружжя. Ухвалою Южного міського суду відкрито провадження у даній справі та розгляд справи здійснити у порядку спрощеного провадження з повідомленням сторін та визначено строк подачі відповідачу відзиву протягом 15 календарних днів.
Відповідач ОСОБА_1 отримав позов з додатками та ухвалою суду про відкриття провадження 23.02.2024. Представником відповідача ОСОБА_1 05.04.2024 подана зустрічна позовна заява, у якій він заявив вимоги до позивача тільки про поділ спільного майна подружжя.
Тобто, зустрічна позовна заява подана з порушенням строків встановлених ЦПК України для її подання.
Суд звертає увагу, що зустрічний позов надійшов до суду без клопотання про поновлення строку на звернення до суду з зустрічним позовом.
В силу вимог ч.4 ст.193 ЦПК України, у випадку подання зустрічного позову у справі, яка розглядається за правилами спрощеного позовного провадження, суд постановляє ухвалу про перехід до розгляду справи за правилами загального позовного провадження, проте будь-яких підстав для переходу до розгляду даної справи за правилами загального позовного провадження матеріали справи не містять.
Згідно вимог ч.3 ст.194 ЦПК України зустрічна позовна заява, подана з порушенням вимог частин першої та другої статті 193 цього Кодексу, ухвалою суду повертається заявнику. Копія зустрічної позовної заяви долучається до матеріалів справи.
В свою чергу повернення зустрічної позовної заяви не позбавляє позивача за зустрічним позовом подати позов на загальних підставах.
Крім того, їх спільний розгляд не сприятиме оперативному вирішенню спору, оскільки відповідачем визнається позов про розірвання шлюбу, а задоволення зустрічних позовів не може виключити повністю або частково задоволення первісного позову.
Таким чином, у прийнятті зустрічної позовної заяви до спільного розгляду з первісним позовом слід відмовити, а зустрічний позов слід повернути заявнику.
Керуючись ст.193, 194 ЦПК України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Відмовити у прийнятті зустрічної позовної заяви представника ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ майна подружжя та повернути дану зустрічну позовну заяву разом із доданими матеріалами представнику відповідача.
Роз`яснити представнику відповідача ОСОБА_1 право на подання позову в загальному порядку.
Копію зустрічного позову долучити до матеріалів справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Южного міського суду
Одеської області З. І. Барановська
Суд | Южний міський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 11.04.2024 |
Оприлюднено | 12.04.2024 |
Номер документу | 118286443 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Южний міський суд Одеської області
Барановська З. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні