Справа № 291/397/24
У К Р А Ї Н А
Ружинський районний суд Житомирської області
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 квітня 2024 року
Суддя Ружинського районного суду Житомирської області Митюк О.В. розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа Служба у справах дітей Ружинської селищної ради Бердичівського району Житомирської області про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів, призначення опікуна,-
встановив:
Позивач звернувся до суду із позовом до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів, призначення опікуна.
Позовна заява підлягає залишенню без руху, як така, що не відповідає вимогам ч.3 п.2-3, п.5, п.6-10 ст. 175 ЦПК України, а саме: позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; виклад оставин, якими позивач обгрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Подана позовна заява таким вимогам не відповідає.
В порушення п.2 ч.3 ст.175 ЦПК України, позовна заява не містить поштових індексів відповідача та третьої особи, відомостей про наявність або відсутність у сторін електронних кабінетів, відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти третьої особи.
Відповідно до п.3 ч.3 ст.175 ЦПК України, позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Згідно п.3 ч.1 ст.176 ЦПК України, ціна позову визначається у позовах про стягнення аліментів сукупністю всіх виплат, але не більше ніж за шість місяців.
Всупереч вимозі п.3 ч.3 ст.175 ЦПК України, позовна заява не містить зазначення ціни позову.
Крім того, позивачем заявлено позовну вимогу, в якій вона просить стягнути в інтересах дітей до визначення опікуна аліменти на дітей в інтересах опікунської ради в встановлених законом розмірах на кожну дитину, що є не конкретизованою та незрозумілою суду.
Виходячи з наведеного, позивачеві необхідно конкретизувати позовні вимоги, навести обґрунтування позовних вимог та зазначити докази на підтвердження кожної обставини.
Крім того, всупереч вимогам закону позивачем не зазначено відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи.
Позивач звертається до суду з позовною вимогою про позбавлення батьківських прав відповідача відносно трьох дітей, однак не сплачено судовий збір по вимозі про позбавлення батьківських прав.
Відповідно до ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.
З 01.01.2024 року за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою судовий збір сплачується в 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який становить 1211,20 гривень. Тому позивачу необхідно сплатити судовий збір у розмірі 3633,60 грн., та надати оригінали платіжних документів, або надати докази, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору.
Окрім того, позивачем невірно зазначено третьою особою Службу у справах дітей, оскільки захист прав дітей здійснюється виконкомами районних (районних у місті) рад, як органом опіки та піклування, а Служба у справах дітей може тільки представляти інтереси виконкому в суді на підставі довіреності.
Окрім того, клопотання про витребування доказів та виклик свідків не відповідають вимогам ст.84, ст.91 ЦПК України, зокрема не оформлені окремими клопотаннями, не містять обставин, які можуть підтвердити докази, про витребування яких просить позивач.
Згідно ч. ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Згідно ч.3 ст. 185 ЦПК України якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначеністаттями 175і177цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Оскільки подана позовна заява не відповідає вимогам ст. ст. 175,177 ЦПК України, суд вважає, що позовну заяву відповідно до вимог ст. 185 ЦПК України необхідно залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення вищезазначених недоліків.
Керуючись ст. ст. 175, 185, 260 ЦПК України, суд
постановив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа Служба у справах дітей Ружинської селищної ради Бердичівського району Житомирської області про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів, призначення опікуна залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення зазначених недоліків десять днів з дня отримання позивачем ухвали, інакше заява буде вважатися не поданою та повернута позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О. В. Митюк.
Суд | Ружинський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 10.04.2024 |
Оприлюднено | 15.04.2024 |
Номер документу | 118293739 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Ружинський районний суд Житомирської області
Митюк О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні