ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
11 квітня 2024 р. м. Чернівці Справа №600/1569/24-а
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Григораш В.О., розглянув матеріали за позовом ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції в Чернівецькій області Департаменту патрульної поліції про визнання протиправними рішення, дії або бездіяльність та зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
08.04.2024 до Чернівецького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (позивач) до Управління патрульної поліції в Чернівецькій області Департаменту патрульної поліції (відповідач) з такими позовними вимогами:
визнати протиправними рішення, дії або бездіяльність працівника поліції Вадима Рокоче від УПП в Чернівецькій області ДПП щодо його скарг про визнання виконавчих документів (постанови серії ЕАС № 6631678 від 04.03.2023 та ЕАС № 6910732 від 29.04.2023) такими, що не підлягають виконанню, та зобов`язати вчинити дії відповідальними особами від УПП в Чернівецькій області ДПП щодо неможливості виконання зазначених виконавчих документів на підставі ст. 303 КУпАП (№8073-Х).
Відповідно ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі (ч. 2 ст. 171 КАС України).
Перевіривши наявність передумов та існування правових підстав для відкриття провадження в адміністративній справі, визначених ст. 171 КАС України, суд зазначає наступне.
Відповідно до п. 4 ч.5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Пунктами 5 та 8 ч. 5 ст. 160 КАС України встановлено, що в позовній заяві зазначаються: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують зазначені обставини; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством (ст. 94, ч. 4 ст. 161 КАС України).
Відповідно до п. 9 ч. 5 ст. 160 КАС Україна у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.
Із змісту позовної заяви вбачається, що позивач не погоджується із відповідями відповідача наданими, за результатами розгляду його скарг на постанови серії ЕАС № 6631678 від 04.03.2023 та ЕАС № 6910732 від 29.04.2023.
Проте, в позовній заяві позивачем не обґрунтовано наявність підстав для визнання рішення, дії або бездіяльність Управління патрульної поліції в Чернівецькій області Департаменту патрульної поліції протиправними, та відсутні посилання на нормативно-правові акти, якими регулюються спірні відносини між позивачем та відповідачем, та які дають право на звернення позивача до суду із даними вимогами.
Окрім цього, у позовній вимозі позивач зазначає про не погодження із рішеннями, діями або бездіяльністю працівника поліції Вадима Рокоче від УПП в Чернівецькій області ДПП, при цьому позивачем не конкретизовано, із чим саме позивач не погоджується конкретно, а саме чи з рішеннями, чи діями, чи бездіяльністю відповідача.
Частиною 3 ст. 161 КАС України встановлено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI (далі Закон № 3674-VI).
Судовий збір згідно з ч. 1 ст. 3 Закону № 3674-VI справляється, зокрема, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до ст. 4 Закону № 3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно ст. 9 Закону № 3674-VI суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Відповідно до ст. 3 Закону № 3674-VI судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством. Розміри ставок судового збору визначено ст. 4 цього Закону.
Так, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою або фізичною особою-підприємцем - ставка судового збору становить - 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, а майнового характеру - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" установлено з 01.01.2024 прожитковий мінімум для працездатних осіб на рівні 3028,00 грн.
Як вбачається із позовна заява містить дві вимоги немайнового характеру:
1) визнати протиправними рішення, дії або бездіяльність працівника поліції Вадима Рокоче від УПП в Чернівецькій області ДПП щодо його скарг про визнання виконавчого документа -постанови серії ЕАС № 6631678 від 04.03.2023 такою, що не підлягає виконанню;
2) визнати протиправними рішення, дії або бездіяльність працівника поліції Вадима Рокоче від УПП в Чернівецькій області ДПП щодо його скарг про визнання виконавчого документа - постанови серії ЕАС № 6910732 від 29.04.2023 такою, що не підлягає виконанню.
Вимоги зобов`язального характеру є похідними.
Так, за звернення до суду із двома вимогами немайнового характеру, позивачу необхідно було сплатити судовий збір у сумі 2422,40 грн (3028,00 грн * 0,4*2).
Проте, позивачем до суду подано документ про сплату судового збору у розмірі 1211,20 грн.
Відтак, недоплата судового збору становить 1211,20 грн.
У зв`язку з цим, для усунення недоліків позовної заяви запропонувати позивачу:
- обґрунтувати наявність підстав для визнання рішення, дії або бездіяльність Управління патрульної поліції в Чернівецькій області Департаменту патрульної поліції протиправними з посиланням на нормативно-правові акти, якими регулюються спірні відносини між позивачем та відповідачем, та які дають право на звернення позивача до суду із даними вимогами.
- конкретизувати у позовній вимозі із чим саме позивач не погоджується, а саме: чи з рішеннями, чи діями, чи бездіяльністю відповідача.
- надати суду належні та допустимі докази сплати судового збору на суму 1211,20 грн, або документи, які підтверджують інші підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Судовий збір повинен бути сплачений на наступні банківські реквізити: отримувач коштів Чернівецьке ГУК/Чернівецька ТГ/22030101; код отримувача (ЄДРПОУ) 37836095; банк отримувача Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО) - 899998; номер рахунку отримувача (ІВАN) UA538999980313141206084024405; код класифікації доходів бюджету 22030101; призначення платежу за подання адміністративного позову (із зазначенням позивача).
Згідно ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 169 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
З огляду на вищенаведене, суд вважає, що без усунення вказаних вище недоліків, неможливо вирішити питання про відкриття провадження у справі, тому надає позивачу строк для їх усунення.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 169, 241 та 248 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви, зазначених в мотивувальній частині ухвали, протягом п`яти днів з дати отримання копії ухвали.
3. У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде повернута позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя В.О. Григораш
Суд | Чернівецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.04.2024 |
Оприлюднено | 15.04.2024 |
Номер документу | 118302869 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо захисту політичних (крім виборчих) та громадянських прав, зокрема щодо забезпечення права особи на звернення до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів |
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Григораш Віталій Олександрович
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Григораш Віталій Олександрович
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Григораш Віталій Олександрович