Справа № 484/1988/24
Провадження № 2-з/484/3/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11.04.2024 р. суддя Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області Паньков Д.А., ознайомившись із заявою представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Єрмоленко Анни Володимирівни про забезпечення позову,
УСТАНОВИВ:
В поданій суду 10.04.2024 р. заяві про забезпечення позову ОСОБА_2 зазначила, що 02 квітня 2014 року між ОСОБА_1 та Фермерським господарством «Нектар», в особі голови Клімішина Д.М. було укладено договір оренди землі, зареєстрований у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права 29.08.2014р. за номером 6837974.
За умовами вищевказаного Договору, ОСОБА_1 передав в оренду земельну ділянку площею 6,9709 га, кадастровий номер 4825400000:05:000:0051, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована в межах території Первомайської районної ради Первомайського району Миколаївської області, терміном на 10 (десять) років, тобто до 02 квітня 2024 р.
Вищезазначена земельна ділянка належить ОСОБА_1 на підставі Свідоцтва право на спадщину, видане Першою первомайською державною нотаріальною конторою Миколаївської області 18.03.2014р., реєстровий номер 1-233.
Позивач не мав наміру поновлювати строк дії Договору оренди землі з відповідачем, про що було повідомлено відповідача, шляхом направлення йому 26.02.2024 р. листа-повідомлення про відсутність наміру поновлювати дію Договору оренди землі та про повернення земельної ділянки.
03.04.2024 р. ОСОБА_1 звернувся до державного реєстратора Кам`яномостівської сільської ради Первомайського району Миколаївської області з питанням про подання заяви про припинення дії Договору оренди землі та внесення відповідних даних до державного реєстру.
Однак, державним реєстратором Кам`яномостівської сільської ради Первомайського району Миколаївської області, було повідомлено, що реєстрація заяви про припинення дії Договору оренди землі від 02.04.2014 р. є неможливою, оскільки ФГ «Нектар» подало заяву та документи (додаткова угода про продовження дії Договору оренди землі) про продовження дії Договору оренди землі від 02.04.2014 р.
За таких обставин, позивач має всі підстави вважати, що вищезазначена Додаткова угода про продовження дії Договору оренди землі від 02.04.2014 р. є підробленою, оскільки позивач таку угоду не укладав.
Тоді, 03.04.2024р. позивач подав до державного реєстратора Кам`яномостівської сільської ради Первомайського району Миколаївської області заву власника про заборону вчинення реєстраційних дій.
Водночас, така заява власника про заборону вчинення реєстраційних дій, на відміну від відповідного рішення суду, має обмежений термін дії. Така заява є чинною протягом десяти робочих днів з моменту її реєстрації в Державному реєстрі прав.
Тому, на підставі вищевикладеного вважає за необхідне звернутися з заявою про забезпечення позову шляхом заборони вчинення усім суб`єктам, уповноваженим на вчинення реєстраційних дій, вчиняти будь-які дії та вносити будь-які відомості до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно щодо земельної ділянки, площею 6,9709 га, кадастровий номер 4825400000:05:000:0051, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована в межах території Первомайської районної ради Первомайського району Миколаївської області, окрім як за заявою ОСОБА_1 .
Метою забезпечення позову є вжиття судом, у провадженні якого знаходиться справа, заходів щодо охорони матеріально-правових інтересів позивача від можливих недобросовісних дій з боку відповідача з тим, щоб забезпечити позивачу реальне та ефективне виконання судового рішення, якщо воно буде прийняте на користь позивача, в тому числі задля попередження потенційних труднощів у подальшому виконанні такого рішення.
Забезпечення позову по суті - це обмеження суб`єктивних прав, свобод та інтересів відповідача або пов`язаних із ним інших осіб в інтересах забезпечення реалізації в майбутньому актів правосуддя і задоволення вимог позивача (заявника).
Заходи забезпечення позову мають тимчасовий характер і діють до виконання рішення суду, яким закінчується розгляд справи по суті.
Цивільний процесуальний закон не зобов`язує суд при розгляді питань про забезпечення позову перевіряти обставини, які мають значення для справи, а лише запобігає ситуації, при якій може бути утруднено чи стане неможливим виконання рішення у разі задоволення позову. Види забезпечення позову застосовуються для того, щоб гарантувати виконання можливого рішення суду.
Таким чином, на підставі вищевикладеного вважає, що заяву про забезпечення позову слід задовольнити повністю, оскільки між сторонами виник спір, предметом якого є земельна ділянка, яка належить позивачу, та яка перебуває в користуванні ФГ «Нектар» на підставі Додаткової угоди, яку позивач не укладав.
Також, метою забезпечення позову є уникнення можливих недобросовісних дій з боку відповідача в майбутньому, під час розгляду справи судом.
Застосування заходів забезпечення позову необхідне через існування очевидної небезпеки заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в даній справі, а захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат.
Водночас вжиття заходів забезпечення позову не призведе до порушення принципу співмірності забезпечення позову щодо предмету спору, оскільки ці заходи спрямовані виключно на збереження вже існуючих обставин спірних правовідносин та не накладають обтяжливих обов`язків на відповідача та третіх осіб.
Наразі, у зв`язку з тим, що відповідач здійснює дії, на які позивач не надав своєї згоди, а саме намагається зареєструвати продовження терміну дії Договору оренди землі на підставі Додаткової угоди, яку Позивач не підписував, і яка є підробленою, чим порушує права позивача на його право в користуванні належної йому земельної ділянки, виникла необхідність вжити заходів забезпечення позову.
На підставі вищевикладеного, вважає, що невжиття заходів забезпечення позову у даній справі може істотно ускладнити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких той звертається до суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити заходи забезпечення позову.
Згідно ч. 2 ст. 149 ЦПК України забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи не уможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Отже, забезпечення позову слід розуміти як вжиття судом заходів для охорони матеріально-правових інтересів позивачки, які гарантують реальне виконання прийнятого за її позовом позитивного рішення, а також ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивачки, за захистом яких вона звернулася або має намір звернутися до суду.
Згідно ст.ст.151-153 ЦПК України суд вправі за заявою заінтересованої сторони спору на будь-якій стадії розгляду справи вжити заходи забезпечення позову і, зокрема, забороною вчиняти певні дії та накладенням арешту на майно, що належить відповідачеві, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 150 ЦПК України, позов може бути забезпечений шляхом забороною вчиняти певні дії.
У разі подання заяви про забезпечення позову до подання позовної заяви заявник повинен пред`явити позов протягом десяти днів, якщо інші строки не встановлено законом, а у разі подання заяви про арешт морського судна - тридцяти днів з дня постановлення ухвали про забезпечення позову (ч. 4 ст. 152 ЦПК Україин).
Розглянувши заяву вважаю, що вона підлягає задоволенню з огляду на наступне.
В матеріалах справи є докази того, що нерухоме майно, відносно якого позивач просить заборонити вчиняти певні дії, належить позивачу.
Згідно ст.ст. 149-153 ЦПК України суд вправі за заявою заінтересованої сторони спору на будь-якій стадії розгляду справи вжити заходи забезпечення позову і, зокрема, забороною вчиняти певні дії, якщо невжиття таких заходів може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Отже, забезпечення позову є сукупністю процесуальних дій, які гарантують позивачу виконання рішення суду в разі задоволення його позову та обмежують, насамперед, відповідачу зареєструвати Додаткову угода про продовження дії Договору оренди землі від 02.04.2014 р. яку позивач вважає підробленою, на час розгляду та виконання такого рішення.
Застосування заходів забезпечення позову необхідне через існування очевидної небезпеки заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивачки до ухвалення рішення в даній справі, а захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат.
Водночас вжиття заходів забезпечення позову не призведе до порушення принципу співмірності забезпечення позову щодо предмету спору, оскільки ці заходи спрямовані виключно на збереження вже існуючих обставин спірних правовідносин та не накладають обтяжливих обов`язків на відповідача та третіх осіб.
Приймаючи до уваги, що невжиття заходів до забезпечення позову може зробити неможливим або утруднити виконання рішення суду в разі задоволення позову, суд вважає необхідним задовольнити заяву, шляхом заборони вчинення реєстраційних дій, вчиняти будь-які дії та вносити будь-відомості до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно щодо земельної ділянки, площею 6,9709 га, кадастровий номер 4825400000:05:000:0051, яка належить позивачу.
Керуючись ст.ст. 149-153 ЦПК України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Заяву представника ОСОБА_1 адвоката Єрмоленко Анни Володимирівни про забезпечення позову задовольнити.
Заборонити вчинення усім суб`єктам, уповноваженим на вчинення реєстраційних дій, вчиняти будь-які дії та вносити будь-відомості до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно щодо земельної ділянки, площею 6,9709 га, кадастровий номер 4825400000:05:000:0051, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована в межах території Первомайської районної ради Первомайського району Миколаївської області, окрім як за заявою ОСОБА_1 - до набрання законної сили судовим рішенням у справі.
Ухвалу направити державному реєстратору Кам`яномостівської сільської ради Первомайського району Миколаївської області - для виконання.
Ухвалу звернути до негайного виконання.
Заявник: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 .
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги в разі якщо скарга не була подана. У разі якщо скарга була подана, ухвала набирає законної сили після перегляду справи судом апеляційної інстанції, якщо ухвалу не буде скасовано.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення (отримання) безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Суддя:
Суд | Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 11.04.2024 |
Оприлюднено | 15.04.2024 |
Номер документу | 118306019 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів |
Цивільне
Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області
Паньков Д. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні