Справа № 539/1462/24
Провадження № 1-кс/539/329/2024
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 квітня 2024 року м. Лубни
Лубенський міськрайонний суд Полтавської області у складі:
слідчого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Лубни Полтавської області клопотання слідчого СВ Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Лубенської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей та документів в кримінальному проваджені №12024170570000131 від 06.02.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 308 КК України, -
В С Т А Н О В И В :
Слідчий Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 звернулася до суду з вказаним клопотанням.
Клопотання слідчого мотивоване тим, що 05.02.2024 до чергової частини Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області надійшли матеріали ст.о/у ВКП Лубенського РВП ГУНП ОСОБА_5 про те, що на території Лубенського району громадянин ОСОБА_6 (особа на прізвисько « ОСОБА_7 ») привласнює наркотичні засоби шляхом шахрайства.
В ході виконання доручення в порядку ст. 40 КПК України, оперативним підрозділом отримано відомості про те, що особою на прізвисько « ОСОБА_7 » являється громадянин України - ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який мешкає за адресою АДРЕСА_1 , перебуває на замісній підтримувальній терапії в КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 », а саме у АДРЕСА_2 КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » з 22.06.2021 р. та, підписуючи заяву про отримання наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів, був попереджений про кримінальну відповідальність за статтями 305-320 КК України.
Однак незважаючи на це, ОСОБА_8 самостійно звернувся до медичного закладу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », який розташований за адресою: АДРЕСА_3 , де підписав документи в яких зобов`язувався не перебувати на обліку чи лікуванні у інших закладах охорони здоров`я такого ж профілю. Після цього ОСОБА_8 отримав таблетки метадону та зарецептом лікаря докупляв таблетки метадону, які використовував у власних цілях.
Окрім цього, ОСОБА_8 самостійно звернувся до медичного закладу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », який розташований за адресою: АДРЕСА_4 , де підписав документи в яких зобов`язувався не перебувати на обліку чи лікуванні у інших закладах охорони здоров`я такого ж профілю.
Згідно рапорту о/у СКП Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області було встановлено, що гр. ОСОБА_8 може користуватися мобільними номерами з зіт-картками наступного абонентського номеру: НОМЕР_1
У зв`язку з вищевикладеним, з метою перевірки одержаної інформації та встановлення особи причетної до вчинення даного кримінального правопорушення, а також для встановлення інших важливих обставин у кримінальному провадженні необхідно отримати інформацію про зв`язок, телекомунікаційні послуги, їх тривалість, зміст, маршрути передавання, кінцевих обладнань споживачів телекомунікаційних послуг за мобільними терміналами із абонентським номерам оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », SІМ-картка: НОМЕР_1 в період часу з 00:00 годин 18.08.2023 р. по 00:00 годин 18.03.2024 р.
Вказана інформація перебуває у володінні операторів телекомунікацій (мобільного зв`язку) ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », код ЄДРПОУ - НОМЕР_2 , юридична адреса : АДРЕСА_5 та ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », код ЄДРПОУ- НОМЕР_3 , юридична адреса АДРЕСА_6 .
Відповідно до ст. 39 Закону України «Про телекомунікації» оператори телекомунікацій зберігають та надають інформацію про з`єднання свого абонента у порядку встановленому законом.
Відповідно до положення п.7 ч.1 ст.162 КПК України інформація, яка знаходиться у операторів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання маршрутів передавання, тощо, відноситься до охоронюваної законом таємниці та порядок доступу до неї регулюється положенням ч.5 та ч.б ст. 163 КПК України. Іншими способами встановити або довести відомості про вище зазначені обставини не можливо, оскільки така інформація перебуває лише у оператора телекомунікацій.
Приймаючи до уваги вище викладене, а також неможливість отримати відомості в інший спосіб, враховуючи те, що у матеріалах кримінального провадження вбачається достатньо підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, яка має бути використана у розкритті злочину та як доказу під час досудового розслідування і в суді, а тому необхідно отримати тимчасовий доступ до інформації про зв`язок телекомунікаційні послуги, їх тривалість, зміст, маршрути передавання, яка перебуває у володінні операторів телекомунікацій ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 ».
Слідчий ОСОБА_3 в судове засідання не з`явилася, надала заяву з проханням розглянути клопотання у свою відсутність, повністю його підтримує, просить його задовольнити.
Представник особи, у володінні якої знаходиться зазначена інформація, в судове засідання не з`явився.
Суд дослідив додані до клопотання: копію витягу з ЄРДР за № 12024170570000131 від 06.02.2024 ; рапорти, та дійшов висновку про можливість задоволення клопотання про надання тимчасового доступу до документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Статтею 131 КПК України передбачено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, одним із яких є тимчасовий доступ до речей і документів.
Відповідно до п.7 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо.
Відповідно до п. 1 ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи.
На виконання вимог ч. 5, 6 ст. 163 КПК України, дізнавач у клопотанні довів наявність достатніх підстав вважати, що ця інформація перебуває або може перебувати у володінні оператора телекомунікацій (мобільного зв`язку) ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », а саме в документах (в тому числі електронних); самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; можливість використання як доказів відомостей, що містять зазначену інформацію, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.
Керуючись ст. ст. 27, 107, 162-166, 309 КПК України, слідчий суддя,-
У Х В А Л И В :
Клопотання слідчого Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 задовольнити.
Надати слідчим групи слідчих СВ Лубенського РВП ГУНП в Полтавс області ОСОБА_3 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , котрі проводять досудове розслідування у кримінальному провадженні, тимчасовий доступ речей і документів (в тому силі електронних), які перебувають у волод операторів телекомунікацій (мобільного зв`язку) ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 , юридична адреса: АДРЕСА_5 та містять інформацію зв`язок кінцевих обладнань споживачів телекомунікаційних послуг абонентським номером НОМЕР_1 за період часу із 00:00 годин 18.08.2023 р. по 00:00 годин 18.03.2024 р., а саме :
Про адреси розташування та номери базових станцій, які забезпечує; зв`язок кінцевого обладнання із вищевказаними кінцевим обладнанням ;
Про типи з`єднання абонента: вхідні та вихідні дзвінки, SMS (короткі текстові повідомлення), ММS (мультимедійні повідомлення), GPRS (передача інформації по незайнятій голосовим зв`язком смузі частот);
Про дату, час та тривалість з`єднань, у тому числі з`єднання нульової тривалості (неприйняті виклики) абонента ;
Про ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання абонента : унікальний ідентифікатор сім-картки (ІMSI), міжнародний ідентифікатор кінцевого обладнання (ІМЕІ), тощо;
За наявності контрактної угоди (або відповідної реєстрації) із абонентом надати відомості про його особу.
Надати можливість слідчим групи слідчих СВ Лубенського РВП ГУНП Полтавській області ОСОБА_3 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , зробити копії речей та документів (в том числі електронних), які містять зазначену інформацію.
Строк дії ухвали з дня постановлення ухвали один місяць.
Роз`яснити положення ст. 166 КПК України, а саме, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положенням Кримінального процесуального кодексу України з метою відшукування та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
Лубенського міськрайонного суду ОСОБА_1
Суд | Лубенський міськрайонний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 15.04.2024 |
Оприлюднено | 22.04.2024 |
Номер документу | 118341087 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Лубенський міськрайонний суд Полтавської області
Алтухова О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні